06.03.2025 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/159/25
Провадження № 1-кп/533/42/25
Ухвала
про дистанційний розгляд провадження
06 березня 2025 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі головуючої судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисниці обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання за участю захисника у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,
- без участі сторін та інших учасників кримінального провадження,
УСТАНОВИВ:
24 лютого 2025 року до Козельщинського районного суду Полтавської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному у Єдиний реєстр досудових розслідувань 30.01.2025 за № 12025170520000093, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України., разом з цивільним позовом.
Ухвалою суду від 24.02.2025 прийнято до свого провадження кримінальне провадження, підготовче судове засідання призначено на 06.03.2025.
03.03.2025 до суду надійшло клопотання захисниці обвинуваченого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання за участю захисника у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, розглянувши клопотання захисника, приходить до переконання, що воно підлягає задоволенню, керуючись таким.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на всій території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який у подальшому було продовжено та триває й на даний час.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно із ч. 1 ст. 336 КПК України Судове провадженняможе здійснюватисяу режимівідеоконференції підчас трансляціїз іншогоприміщення,у томучислі якезнаходиться позамежами приміщеннясуду (дистанційнесудове провадження),у разі: 1)неможливості безпосередньоїучасті учасникакримінального провадженняв судовомупровадженні застаном здоров`яабо зінших поважнихпричин; 2)необхідності забезпеченнябезпеки осіб; 3)проведення допитумалолітнього абонеповнолітнього свідка,потерпілого; 4)необхідності вжиттятаких заходівдля забезпеченняоперативності судовогопровадження; 41) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Суд ухвалюєрішення проздійснення дистанційногосудового провадженняза власноюініціативою абоза клопотаннямсторони чиінших учасниківкримінального провадження.У разіякщо сторонакримінального провадженнячи потерпілийзаперечує протиздійснення дистанційногосудового провадження,суд можеухвалити рішенняпро йогоздійснення лишевмотивованою ухвалою,обґрунтувавши вній прийнятерішення.Суд немає праваприйняти рішенняпро здійсненнядистанційного судовогопровадження,в якомупоза межамиприміщення судуперебуває обвинувачений,якщо вінпроти цьогозаперечує,крім випадківздійснення дистанційногосудового провадженняв умовахвоєнного стану. Застосовувані вдистанційному судовомупровадженні технічнізасоби ітехнології маютьзабезпечувати належнуякість зображенняі звуку,дотримання принципугласності тавідкритості судовогопровадження,а такожінформаційну безпеку.Учасникам кримінальногопровадження маєбути забезпеченаможливість чутита бачитихід судовогопровадження,ставити запитанняі отримувативідповіді,реалізовувати іншінадані їмпроцесуальні правата виконуватипроцесуальні обов`язки,передбачені цимКодексом. (ч. 2, 3 ст. 336 КПК України).
Оскільки участь захисника у судовому засіданні є обов`язковою, зважаючи на введення воєнного стану в Україні, з метою охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого та неупередженого судового розгляду, суд приходить до висновку про доцільність проведення судового засідання у режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС на сайті: https://vkz.court.gov.ua/.
На підставі наведеного та керуючись ст. 336 КПК України суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання захисниці обвинуваченого ОСОБА_2 ОСОБА_3 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконоференції - задовольнити.
Розгляд кримінальногопровадження заучастю захисниці ОСОБА_3 проводитиу режимівідеоконференції поза межами приміщення суду із використанням підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС на сайті: https://vkz.court.gov.ua/.
Ухвалу суду негайно направити учасникам судового провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2025 |
Оприлюднено | 07.03.2025 |
Номер документу | 125631648 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні