номер провадження справи 15/227/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.02.2025 Справа № 908/3344/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс, 69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. 6, офіс 3
до відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Миколи Краснова 4, 69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, буд. 4, кв. 19
про стягнення коштів
без повідомлення (виклику) учасників справи
установив
24.12.2024 до Господарського суду Запорізької області через підсистему Електронний суд надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс до відповідача Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Миколи Краснова 4 про стягнення заборгованості за договором № 42 про надання послуг технічного обслуговування мереж від 01.01.2024 в сумі 35 778,48 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.12.2024, справу № 908/3344/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Ухвалою суду від 26.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/3344/24, присвоєно справі номер провадження 15/227/24. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, 24.01.2025 сплив тридцяти денний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням, а тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором № 42 про надання послуг технічного обслуговування мереж від 01.01.2024 в частині внесення оплати за надані послуги, що підтверджується актами надання послуг на протязі 2024 року. Внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 35 778,48 грн.
На адресу суду 03.02.2025 надійшла заява від відповідача, в якій він зазначає, що керуючись ст. 191 Господарського процесуального кодексу України, відповідач визнаэ позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлова компанія Синергія Сервіс» в повному обсязі у зв`язку із наявністю заборгованості за договором № 42 від 01.01.2024 року на суму 35 778,48 грн, що підтверджується первинною бухгалтерською документацією ОСББ «Миколи Краснова 4».
Згідно з ст. 46 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Статтею 191 Господарського процесуального кодексу України встановлено, зокрема, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Визнання позову відповідачем - це одностороннє вільне волевиявлення відповідача, спрямоване на припинення спору з позивачем. Право відповідача на визнання позову є виявом принципів диспозитивності і змагальності.
Згідно з ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи приписи ч. ч. 4, 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення (повне або скорочене) без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд установив.
01.01.2024 Товариством з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс (позивач, виконавець) та Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку Миколи Краснова 4 (відповідач, замовник) укладено договір про надання послуг технічного обслуговування мереж № 42.
Вдповідно до п. 1.1. договору замовник доручає, а виконавець приймає на себе зобов`язання щодо надання послуг з; технічного обслуговування внутрішньо будинкових мереж холодного водопостачання, зливової каналізації, централізованого опалення; технічного обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання; обслуговування колл-центром.
Відповідно до п. 2.1.1. договору замовник зобовьязаний оплачувати послуги в установлені договором строки, визначені пунктом 3.1. цього договору.
Пунктом 3.1. договору зазначено, що замовник сплачує виконавцю згідно підписаних актів прийому-передачі послуг (робіт) не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим на банківський рахунок виконавця.
Відповідно до п. 3.2. договору вартість та порядок оплати додаткових послуг визначається за погодженням сторін додатковою угодою до цього договору або актами прийому-передачі послуг (робіт).
На виконання вказаного договору, виконавцем було надано замовнику послуги, виконані роботи, що підтверджується актами надання послуг, які підписані з обох сторін та містяться в матеріалах справи.
За договором виконавцем надано послуг на загальну суму 35 778,48 грн, з них надано послуг на суму 32 831,50 грн, що підтверджується підписаним відповідачем та позивачем актом звіряння взаємних розрахунків за період 01.01.2024 - 06.12.2024 від 06.12.2024 та надано додаткових послуг на суму 2946,98 грн, що підтверджується підписаним відповідачем та позивачем актом взаємних розрахунків за період 01.01.2024 -06.12.2024.
Невиконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором щодо оплати заборгованості стала підставою звернення позивача до суду за захистом своїх порушених прав та інтересів.
Частиною 1 ст. 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 525 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ч. 1 ст. 599 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень ч. 1 ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частиною 1 ст. 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Приписами ст. 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України).
З урахуванням вищезазначеного, позовні вимоги щодо суми основного боргу в розмірі 35 778,48 грн підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Відповідно до вимог ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судові витрати на підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Разом з тим, п. 1 ст. 130 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Ураховуючи, що відповідачем заявлене клопотання про визнання позовних вимог повністю до початку розгляду справи по суті судом, то таким чином, суд повертає позивачу 50 % сплаченого судового збору за подання позову.
Керуючись ст. ст. 129, 202, 222, 231, 232, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Миколи Краснова 4 (69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, буд. 4, кв. 19; ідентифікаційний код юридичної сооби 43283314) на корсть Товариства з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. 6, офіс 3; ідентифікаційний код юридичної сооби 44521343) суму заборгованості в розмірі 35 778, 48 грн (тридцять пьять тисяч сімсот сімдесят вісім гривень 48 коп.). Видати наказ.
Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Миколи Краснова 4 (69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, буд. 4, кв. 19; ідентифікаційний код юридичної сооби 43283314) на корсть Товариства з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс (69063, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. 6, офіс 3; ідентифікаційний код юридичної сооби 44521343) судові витрати у розмірі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп.). Видати наказ.
Постановити ухвалу про повернення Товариству з обмеженою відповідальністю Житлова компанія Синергія Сервіс з Державного бюджету 50% сплаченого судового збору при поданні позову до суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 06 березня 2025 року.
СуддяІ. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2025 |
Оприлюднено | 07.03.2025 |
Номер документу | 125636748 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі надання послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні