Ухвала
від 04.03.2025 по справі 910/2265/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

04.03.2025Справа № 910/2265/25Господарський суд у складі Ярмак О.М., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРАЙВ-ІН"

до Одеської обласної військової адміністрації

про визнання права користування земельною ділянкою та визнання укладеним договору оренди.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ДРАЙВ-ІН" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Одеської обласної військової адміністрації з вимогами:

- визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю "Драйв-ІН" право користування земельної ділянкою, площею 0,7692 га, кадастровий номер 5110137500:47:004:0014, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар 85/5;

- визнати укладеним договір оренди земельної ділянки, площею 0,7692 га, кадастровий номер 5110137500:47:004:0014, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар 85/5 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Драйв- ІН" та Одеської обласною військовою адміністрацію, за яким, Товариством з обмеженою відповідальністю "Драйв-ІН" отримано від Одеської обласної військової адміністрації в оплатне користування земельну ділянку (кадастровий номер 5110137500:47:004:0014), що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Французький бульвар 85/5.

Приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Заявником не дотримані вимоги п. 2 ч. 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме: в частині долучення до позовної заяви документу, який підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Приписами частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", зокрема, встановлено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за позовну заяву майнового характеру - ставка складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Відповідно до положень, встановлених у статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", прожитковий мінімум з 01.01.2025 для працездатних осіб становить - 3.028,00 грн.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, за які належить сплатити судовий збір у розмірі 6 056 грн.

Натомість, позивачем доказів сплати судового збору не подано. Додані до позовної заяви платіжні інструкції №№ 4018 від 23.05.2024, 4062 від 10.07.2024 не є належними доказами сплати судового збору, оскільки були використані для розгляду справи № 910/10489/24.

Враховуючи викладене вище, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 6 056 грн. та надати суду докази на виконання даної ухвали.

Крім того, заявником не подано доказів дотримані вимоги ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України в частині надсилання відповідачу позовної заяви та копії доданих до неї документів. Додана до позовної заяви копія поштової накладної № 6500907720262 та опис вкладення у цінний лист від 26.08.2024 не можуть бути доказом надсилання відповідачу даної позовної заяви від 25.02.2025. А квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС № 2776380 від 25.02.2025 містить лише нумерацію додатків доданих до позовної заяви без їх найменувань, що не може бути доказом надсилання відповідачу позовної заяви та копії доданих до неї документів.

Також до позову (поданого через систему «Електронний суд») позивачем додано додатки, які неможливо прочитати за змістом (в нечитабельному вигляді).

Приймаючи до уваги викладене вище, заявник має можливість усунути недоліки шляхом подання заяви про усунення недоліків, до якої додати належним чином завірений доказ сплати судового збору у сумі 6 056 грн., доказів надсилання учасникам справи позовної заяви та копії доданих до неї документів та додати до заяви читабельні за змістом додатки до позовної заяви.

Керуючись ст. 162, ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДРАЙВ-ІН" залишити без руху.

2. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати належним чином завірений доказ доплати судового збору у сумі 6 056 грн., доказів надсилання учасникам справи позовної заяви та копії доданих до неї документів та додати до заяви читабельні за змістом додатки додані до позовної заяви;

- надання доказів направлення заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.

3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви: 7 днів з дня вручення цієї ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя О.М.Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.03.2025
Оприлюднено07.03.2025
Номер документу125636843
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —910/2265/25

Ухвала від 04.03.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні