Справа № 288/1235/23
Провадження № 2/288/14/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2025 року селище Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Зайченко Є. О.,
за участю секретаря судових засідань - Корнієнко Т.М.,
представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,
представника третьої особи Москалика В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , селянського (фермерського) господарства «Кудинський», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «Олімп-Агро» про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння та визнання недійсним договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , селянського (фермерського) господарства «Кудинський», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «Олімп-Агро» про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння та визнання недійсним договору оренди землі.
В судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_4 надав документи які вказують на зміну ОСОБА_3 ідентифікаційного коду. Пояснивши, що зв`язку з відсутністю вказаної інформації, повернуто виконавчий документ без прийняття до виконання. Представник також в засіданні зазначив, що з огляду на невиконання відповідачем ухвали суду про витребування доказів посилаючись на вимоги ст. ст. 43, 84, 143, 146 ЦПК України, просить постановити ухвалу про тимчасове вилучення у відповідача доказу- засвідчену копію договору оренди землі від 18.08.2020 року, предметом якого є земельна ділянка кадастровий номер 1824783300:06:000:0286, загальною площею 5,9199 га, укладений між ОСОБА_3 та СФГ «Кудинський», номер запису про інше речове право: 38286869 від 22.09.2020 року.
Представник Позивача Колесник Д.В. в підготовчому судовому засіданні не заперечував щодо заявленого клопотання.
Відповідач ОСОБА_3 та представника відповідача селянського (фермерського) господарства «Кудинський» - Крижанівський Олег Анатолійович, в підготовче судове засідання не з`явилися, продату, час та місце розглядусправи повідомлені заздалегідь іналежним чиномзгідно норм статті 128ЦПК України.
Суд, вислухавши учасників процесу, ознайомившись з матеріалами справи, розглянувши клопотання про тимчасове вилучення доказів, приходить до наступного висновку.
Ухвалою Попільнянського районного суду Житомирської області, клопотання про витребування доказів задоволено. Постановлено витребувати від ОСОБА_3 (13521, Житомирська область, Житомирський район, село Липки, РНОКПП НОМЕР_1 ) засвідчену копію договору оренди землі від 18.08.2020 року, предметом якого є земельна ділянка кадастровий номер 1824783300:06:000:0286, загальною площею 5,9199 га, укладений між ОСОБА_3 та СФГ «Кудинський», номер запису про інше речове право: 38286869 від 22.09.2020 року.
Однак, станом на 06 березня 2025 року, відповідачем не виконано вимоги ухвали про витребування доказів, а також жодним чином не повідомлено суд про причини не надання витребуваних доказів.
Встановивши вказані обставини суд приходить до такого висновку.
Відповідно до п.п. 7, 10 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Частинами 6-8 ст. 84 ЦПК України визначено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Згідно ст. 146 ЦПК України у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) особи, в якої знаходиться доказ, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, за наявності;
2) назва або опис письмового, речового чи електронного доказу;
3) підстави проведення його тимчасового вилучення;
4) кому доручається вилучення.
Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом, підлягає негайному виконанню та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Як в вбачається з матеріалів справи станом на 06 березня 2025 року відповідачем не виконано вимоги ухвали про витребування доказів, а також жодним чином не повідомлено суд про причини ненадання витребуваних доказів.
На підставі вищевикладеного клопотання про тимчасове вилучення доказів є обґрунтованим, а відтак підлягає задоволенню.
Пунктом 9 ч. 1 ст. 252 ЦПК України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках прийняття ухвали про тимчасове вилучення доказів державним виконавцем для дослідження судом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.
Керуючись ст. ст. 84, 146, 197, 252, 259-261 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника третьої особи Москалика В.В. про тимчасове вилучення доказів задовольнити.
Тимчасово вилучити у ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (13521, Житомирська область, Житомирський район, село Липки, РНОКПП НОМЕР_2 ) засвідчену копію договору оренди землі від 18.08.2020 року, предметом якого є земельна ділянка кадастровий номер 1824783300:06:000:0286, загальною площею 5,9199 га, укладений між ОСОБА_3 та СФГ «Кудинський», номер запису про інше речове право: 38286869 від 22.09.2020 року.
Виконання ухвали доручити Коростишівського відділу державної виконавчої служби у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Стягувач Попільнянський районний суд Житомирської області (код ЄДРПОУ 02896199, 13501, Житомирська область, смт. Попільня, вул. Б. Хмельницького, 24).
Боржник - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (13521, Житомирська область, Житомирський район, село Липки, РНОКПП НОМЕР_2 ) ).
Строк пред`явлення ухвали до виконання - три місяці з дня набрання ухвалою законної сили.
Роз`яснити, що :
-згідно ч.7 ст. 84 ЦПК Україниособи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали;
-згідно ч.8 ст.84 ЦПК Україниу разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;
-згідно ч.9 ст.84 ЦПК Українипритягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити, що за неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі із причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала суду про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню.
Суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до закінчення виконавчого провадження з вилучення доказів для дослідження судом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційногосуду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня складання повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Попільнянського
районного суду Є. О. Зайченко
Суд | Не вказано |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2025 |
Оприлюднено | 10.03.2025 |
Номер документу | 125641433 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зайченко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні