Справа № 686/21763/23
Провадження № 1-кс/686/2240/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2025 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчої ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , погоджене із прокурором, про продовження строку тримання під вартою відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця м. Новоград-Волинський, Житомирської області, українця, громадянина України, працюючого заступником директора КБУ «Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «КИЇВ МІЛІБАРІ ХАБ», із середньою освітою, неодруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого
у кримінальному провадженні №12023240000000147,
ВСТАНОВИЛА:
28.02.2025 слідча ВРОТЗ СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду із клопотанням, погодженим із прокурором Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263, ч.2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч.2 ст. 317 КК України у межах строку досудового розслідування, посилаючись на те, що строк перебування підозрюваного під вартою закінчується 08.03.2025 року, а завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
При цьому визначені ст.177 КПК України ризики: переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконного впливу на свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, знищення,схову абоспотворення будь-якоїіз речейчи документів,які маютьістотне значеннядля встановленняобставин кримінальногоправопорушення, вчинення іншого кримінального правопорушення продовжують існувати.
Слідчий та прокурор у судовому засіданні наполягали на задоволенні клопотання.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні просили відмовити у задоволенні клопотання та застосувати більш м`який запобіжний захід. Пояснили, що ризик вчинення інших кримінальних правопорушень нічим не доведений, оскільки підозрюваний раніше не судимий, має джерела для існування, статус УБД, міцні соціальні зв`язки, проживає разом з матір`ю. Речові докази уже віднайдені, а тому не можуть бути знищені. Також виключений вплив на інших підозрюваних, оскільки вони перебувають у СІЗО. ОСОБА_5 визнав вину в інкримінованих злочинах та щиро розкаявся, надав детальні показання, а тому відсутні будь-які підстави для продовження застосування відносно нього найсуворішого запобіжного заходу. Також просили врахувати стан здоров`я та наслідки отриманих під час участі в бойових діях травм.
Заслухавши думку учасників судового засідання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню із наступних підстав.
СУ ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023240000000147 від 23.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст. 255, ч.1 ст. 263, ч.1 ст. 306, ч.1, ч.2 ст. 309, ч. 4 ст. 28 ч.1, 2, 3 ст. 307, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 311, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 317 КК України.
13 листопада 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч.2 ст. 317 КК України, а 23.01.2025 про нову підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст.263 КК України, а саме про те, що « ОСОБА_5 , з метою власної наживи, всупереч вимог Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995, зокрема положень ч. 1 ст. 7 вказаного закону, згідно якого діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на території України, дозволяється лише в цілях і в порядку, встановлених цим законом, а в передбачених ним випадках порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та відповідних центральних органів виконавчої влади, а також в порушення вимог ч. 3 ст. 7 цього ж Закону, згідно якої діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, включена до таблиць ІІ і ІІІ Переліку, та прекурсорів, включених до таблиці ІV Переліку, здійснюється суб?єктами господарювання за наявності в них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності, якщо інше не передбачено цим Законом, маючи на меті збагатитися, здійснював незаконне, виготовлення, придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів та психотропних речовин.
Ліцензія на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів видається за наявності відповідної матеріально-технічної бази, нормативно-технічної документації, кваліфікованого персоналу, умов для забезпечення обліку та схоронності наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також для забезпечення безпечності такої діяльності.
Згідно з положеннями ст. 1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів - діяння з: культивування рослин, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання, придбання, збуту, ввезення на територію України, вивезення з території України, транзиту через територію України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що здійснюються з порушенням законодавства про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.
У відповідності до ст. 68 Конституції України кожен громадянин України зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Незважаючи на вимоги вищевказаних нормативних актів, ОСОБА_5 , вчинив ряд тяжких та особливо тяжких злочинів за наступних обставин:
ЕПІЗОД 1
Так, ОСОБА_8 діючи умисно, з корисливих мотивів, обравши вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, як спосіб отримання стабільного незаконного прибутку, у невстановлений проміжок часу, але не пізніше 23.03.2023, маючи достатній досвід та авторитет серед осіб, які схильні до вчинення вказаних видів злочинів, а також лідерські якості, вирішив створити стійке об`єднання злочинну організацію з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, у незаконному виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні з метою збуту, а також незаконному збуті психотропних речовин, а також незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні прекурсорів з метою їх використання для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовини.
Діючи умисно, з корисливих мотивів, відповідно до поставленої мети ОСОБА_8 у невстановлений досудовим розслідуванням дату і час, але не пізніше 23.03.2023, з метою вчинення злочинів, спрямованих на незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин, а також незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також незаконний збут небезпечних наркотичних засобів, а також незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини, створив злочинну організацію, де виступив як керівник (організатор), до складу якої в якості вищої ланки вказаної організації на основі добровільності та єдності злочинних намірів увійшли ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який відповідав за напрям виготовлення психотропних речовин та керував діями підпорядкованого йому ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , який забезпечив підшукання та надання приміщення для виготовлення наркотичних засобів. Окрім того ОСОБА_8 було залучено в склад злочинної організації ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за яким організатором було закріплено напрям виготовлення наркотичного засобу метадону. А також з метою розширення території збуту наркотичних засобів та психотропних речовин ОСОБА_8 було залучено до складу злочинної організації ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 якому організатор доручив створити мережу збуту наркотичних речовин та психотропних засобів, та керувати вказаним напрямом злочинної діяльності відповідно до його вказівок.
Так до середньої ланки злочинної організації ОСОБА_12 , за дорученням організатора, залучив ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , які згідно плану злочинної організації отримували від нього великі обсяги наркотичних засобів та психотропних речовин, фасували їх відповідно до потреб та передавали найнижчій ланці вказаної організації залученим в якості безпосередніх збувачів ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , а також іншим невстановленим на цей час особам.
Узявши на себе функції загального керівництва створеною ним злочинною організацією, ОСОБА_8 визначив її склад, структуру, порядок підпорядкування в ній (ієрархію), загальні правила поведінки її учасників, розподіл між ними функцій (злочинних ролей) як під час вчинення окремих злочинів, так і функціонування цієї організації в цілому, заходи, спрямовані на прикриття та конспірацію її діяльності, забезпечення фінансування злочинної діяльності та порядок розподілу коштів, отриманих унаслідок вчинення злочинів.
З метою організації безперервного виготовлення та збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, ОСОБА_8 дав вказівку ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та невстановленим на цей час особам підшукати приміщення для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин. Обравши зручні для конспірації незаконної діяльності приміщення, розташовані на території м.Києва та Київської області, за вказівкою організатора учасники злочинної організації встановили засоби відеоспостереження.
Зокрема, за дорученням ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у гаражному приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , встановили лабораторне обладнання для виготовлення психотропної речовини амфетаміну. При цьому ОСОБА_9 здійснював замовлення та контролював надходження прекурсорів та інших інгредієнтів для подальшого виготовлення психотропної речовини амфетаміну, а ОСОБА_10 охорону приміщення під час виготовлення в ньому ОСОБА_9 психотропної речовини.
За дорученням ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_5 встановили у гаражному приміщенні № НОМЕР_1 в ГБК «Троєщина», що за адресою: Київська область, м. Києв, вул. Миколи Закревського, 28, необхідне лабораторне обладнання для виготовлення наркотичного засобу метадону, де ОСОБА_8 спільно ОСОБА_11 , а також спільно із ОСОБА_8 здійснюють виготовлення вказаного наркотичного засобу метадону (фенадону).
Таким чином, ОСОБА_8 , а також за його вказівками ОСОБА_9 , ОСОБА_10 а також ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , підібрали, облаштували та утримували місця для незаконного виготовлення психотропних речовин та наркотичних засобів, також фінансували та забезпечували необхідною сировиною та відповідним обладнанням.
З метою налагодження збуту значних обсягів наркотичних засобів та психотропних речовин, а також розширення території їх збуту ОСОБА_8 залучив до злочинної діяльності ОСОБА_12 , як безпосереднього «збувача» на території Київської області та доручив йому підібрати осіб, які також будуть збувати наркотичні засоби та психотропні речовини.
Виконуючи зазначену вказівку, ОСОБА_12 за погодженням ОСОБА_8 , не пізніше 20.07.2023 підшукав для вказаних цілей ОСОБА_13 та її співмешканця ОСОБА_14 , які на цей час проживають у м. Славута, Хмельницької області, та довів їм план діяльності злочинної організації та відведену роль, яка полягала у збуті наркотичних засобів та психотропних речовин на території Київської та Хмельницької областей, а також розширенні мережі збуту.
Діючи відповідно до злочинного плану ОСОБА_8 та вказівок ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , підібрала та залучила до злочинної діяльності в якості виконавців «збувачів» ОСОБА_16 , ОСОБА_15 та ОСОБА_17 , яким довела план злочинної діяльності, повідомивши кожному його роль, яка полягала у збуті отриманих від ОСОБА_8 та ОСОБА_12 , розфасованих ОСОБА_13 та ОСОБА_14 наркотичних засобів та психотропних речовин на території Київської та Хмельницької областей.
Водночас ОСОБА_18 усвідомлюючи необхідність забезпечення стабільності та безпеки функціонування створеної злочинної організації, а також необхідність ефективно протидіяти чинникам, що можуть її дезорганізувати, як внутрішнім, так і зовнішнім, ужив ряд заходів, спрямованих на її тривале функціонування, а саме:
1.Підібрав та залучив до протиправної діяльності осіб, які повністю визнаватимуть його авторитет як керівника і організатора, дотримуватимуться в суворому порядку встановлених ним правил поведінки, під час вчинення злочинів;
2.Визначив та розподілив обов`язки між учасниками злочинної організації з чітким зазначенням ролей кожного при вчиненні злочинів;
3.Організував діяльність незаконних лабораторій з використанням обладнання, що забезпечуватиме виготовлення психотропної речовини, обіг якої обмежено амфетамін та наркотичного засобу метадону (фенадону), обіг якого обмежено.
4. Організував збут психотропної речовини та наркотичного засобу на території Хмельницької та Київської областей, що полягало у збуті незаконно виготовленої психотропної речовини, обіг якої обмежено амфетамін та наркотичного засобу, обіг якого обмежено метадону (фенадону), шляхом передачі «з рук в руки» та методом «закладок»
5. Організував постачання прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин.
6. Забезпечив наявність корупційних зав`язків в органах державної влади, спрямованих на отримання інформації, щодо можливого викриття діяльності створеної ним злочинної організації та діяльності конкурентів по злочинному середовищу.
Як організатор і керівник злочинної організації ОСОБА_18 , поклав на себе виконання наступних функцій: здійснював загальне керівництво злочинною організацією, підбирав учасників, розподілив ролі та функції між учасниками, надавав вказівки з організації злочинної діяльності, здійснював керівництво діями учасників та контролював виконання покладених на учасників вказівок, розробив та запровадив форми та методи конспірації, зобов`язував учасників неухильно дотримуватись наданих ним вказівок, здійснював фінансування спільної злочинної діяльності, встановлював вартість наркотичних засобів та психотропних речовин, забезпечував виконання відведеної кожному учаснику ролі у злочинній організації, за що останні отримували винагороду або застосовував заходи фізичного впливу за невиконання вказівок; здійснював виготовлення, придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також збут психотропної речовини, обіг якої обмежено - амфетамін та наркотичного засобу метадону (фенадону), а також придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропної речовини.
На ОСОБА_9 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою організатора забезпечував безперервне надходження прекурсорів та інших інгредієнтів для виготовлення психотропної речовини амфетамін; безпосередньо здійснював виготовлення вказаної психотропної речовини, а також перевезення виготовленої психотропної речовини організатору, для подальшої передачі «збувачам»; виконував вказівки організатора, для забезпечення належного функціонування злочинної організації.
На ОСОБА_11 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою організатора забезпечував безперервне надходження прекурсорів та інших інгредієнтів для виготовлення наркотичного засобу метадону (фенадону); безпосередньо здійснював виготовлення вказаного наркотичного засобу, а також перевезення виготовленого наркотичного засобу організатору, для подальшої передачі «збувачам»; виконував вказівки організатора, для забезпечення належного функціонування злочинної організації.
На ОСОБА_5 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою організатора підібрав приміщення та встановив необхідне лабораторне обладнання для виготовлення наркотичного засобу метадону (фенадону); здійснював безпосередню охорону приміщення під час виготовлення в ньому психотропної речовини амфетамін, утримував приміщення і лабораторію, організував конспірацію місця виготовлення психотропної речовини, виконував вказівки ОСОБА_8 ;
На ОСОБА_10 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою організатора підібрав приміщення та встановив необхідне лабораторне обладнання для виготовлення психотропної речовини - амфетаміну; здійснював безпосередню охорону приміщення під час виготовлення в ньому психотропної речовини амфетамін, утримував приміщення і лабораторію, організував конспірацію місця виготовлення психотропної речовини, виконував вказівки ОСОБА_9 .
На ОСОБА_12 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою організатора здійснював підбір осіб для збуту наркотичних засобів та психотропних речовин; координував збут наркотичних засобів та психотропних речовин іншими учасниками злочинної організації; отримував грошові кошти від їх збуту, які передавав організатору, для подальшого розподілу між учасниками злочинного угрупування та продовження злочинної діяльності; надавав вказівки підпорядкованим йому членам злочинної організації щодо дотримання методів конспірації при збуті наркотичних засобів та психотропних речовин.
На ОСОБА_13 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: з відома організатора та за вказівкою ОСОБА_12 підбирала та залучала до злочинної діяльності в якості виконавців осіб «збувачів»; використовувала банківські картки, як власні так і інших осіб, на які отримувала грошові кошти від збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, які передавала особисто або перераховувала на банківські рахунки надані ОСОБА_12 для передачі їх організатору; одержувала від організатора та співвиконавців наркотичний засіб, обіг якого обмежено метадон (фенадон), зберігала наркотичний засіб з метою подальшого збуту, а також безпосередньо здійснювала збут наркотичного засобу метадону (фенадону); приймала на абонентський номер оператора мобільного зв`язку чи особисто при зустрічі замовлення на придбання наркотичного засобу, одержувала від покупців грошові кошти, за буті наркотичні засоби, надавала наркозалежним особам інформацію про вартість наркотичних засобів.
На ОСОБА_14 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: з відома ОСОБА_12 та за вказівкою ОСОБА_13 спільно з нею, здійснював систематичне зберігання, перевезення та збут наркотичних засобів та психотропних речовин;
На ОСОБА_16 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: за вказівкою ОСОБА_13 виконував покладену на нього роль в складі злочинного організації, здійснював систематичне зберігання та перевезення психотропної речовини та наркотичного засобу з метою збуту, здійснював збут наркотичних засобів та психотропних речовин, виконував вказівки ОСОБА_13 .
На ОСОБА_15 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: виконувала покладену на неї роль в складі злочинного організації, здійснювала систематичне зберігання та перевезення психотропної речовини та наркотичних засобів з метою збуту, здійснювала збут наркотичних засобів та психотропних речовин, виконувала вказівки ОСОБА_13 .
На ОСОБА_17 , як на виконавця у складі злочинної організації, покладено виконання наступних функцій: виконував покладену на нього роль в складі злочинного організації, здійснював систематичне зберігання та перевезення психотропної речовини та наркотичних засобів з метою збуту, здійснював збут наркотичних засобів та психотропних речовин, виконував вказівки ОСОБА_13 .
Створена і очолена ОСОБА_18 злочинна організація характеризувалася ієрархічністю, об`єднанням значної кількості учасників, з метою вчинення злочинів, стабільністю, згуртованістю і стійкістю її складу, який фактично не змінювався, тривалістю та систематичністю злочинної діяльності, розробленням та узгодженням загального плану злочинної діяльності, чітким розподілом функцій (злочинних ролей) між її учасниками та єдиними для всіх правилами поведінки, чітким підпорядкуванням її організатору, що забезпечувало встановлений останнім порядок керівництва цією організацією та сприяло збереженню функціональних зв`язків і принципів взаємозалежності учасників при здійсненні спільної злочинної діяльності, домовленістю і готовністю до постійного вчинення злочинів кожним із учасників злочинної організації та отриманням на постійній основі матеріальних благ від такої діяльності, розподілом грошей, здобутих злочинним шляхом, між членами злочинного об`єднання та спрямуванням їх на витрати, пов`язані з діяльністю та функціонуванням організації.
У період березня 2023 року ОСОБА_18 , будучи організатором створеної та очоленої ним злочинної організації, реалізовуючи злочинний умисел, спрямований на отримання єдиного злочинного результату прибутку від систематичного збуту з корисливих мотивів психотропних речовин та наркотичних засобів, ініціюючи вчинення конкретних злочинів, будучи особою, яка раніше вчинила кримінальні правопорушення, у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, вчинив у складі цієї злочинної організації наступні кримінальні правопорушення:
1. 20.07.2023 організував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,19551 г;
2. 31.08.2023 організував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збуту наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,3312 г;
3. 27.10.2023 організував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,372025 г., 0,2887г., 0,3286 г.;
4. У період часу із 08.11.2023 по 09.11.2023 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 1,905828г.;
5. 06.12.2023 організував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,7246 г.
6. 15.01.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збуту наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,859 г та 2,277г;
7. 16.01.2024 організував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,13041 г., 0,126935г, 0,133755г, 0,13441325г, 0,133042г.
8. 11.03.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,0639366 г;
9. У період часу із 14.03.2024 по 16.03.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,045478г;
10. У період часу із 28.03.2024 по 02.04.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 51,0101 г;
11. 14.08.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,09041175 г;
12. У період часу із 19.09.2024 по 22.09.2024 організував незаконне придбання та зберігання прекурсорів з метою їх використання для виробництва або виготовлення наркотичних засобів чи психотропних речовин.
13. 19.10.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут психотропної речовини амфетаміну, масою 4,3 г;
14. 24.10.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 3,66 г;
15. 24.10.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 4,13 г;
16. у період часу із 10 по 15.102.204 забезпечив утримання місця для незаконного виготовлення наркотичного засобу метадону;
17. 25.10.2024 організував незаконне придбання, зберігання та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичного засобу метадону (фенадону), масою 0,8820405 г.
Умислом ОСОБА_18 , як керівник створеної ним злочинної організації, охоплювалися всі злочини, вчинені її учасниками.
Своїми умисними діями, які виразились в участі в злочинній організації ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 255 КК України.
ЕПІЗОД 2
Крім того, ОСОБА_8 діючи умисно, з корисливих мотивів, обравши вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, як спосіб отримання стабільного незаконного прибутку, у невстановлений проміжок часу, але не пізніше 23.03.2023, з метою досягнення свого злочинного задуму, належної діяльності злочинної організації та організації безперервного виготовлення наркотичного засобу обіг якого обмежено метадону (фенадону) надав вказівку учаснику злочинної організації ОСОБА_5 організувати місце для незаконного виготовлення наркотичного засобу, а також забезпечити обладнанням та прекурсорами з метою їх подальшого використання для виготовлення психотропної речовини у великих чи особливо великих розмірах.
З цією метою, враховуючи методи конспірації, та на виконання вказівки ОСОБА_8 не пізніше 23.03.2023 ОСОБА_5 почав здійснювати відшукання об`єкта нерухомості на території м. Києва, для подальшого розміщення там лабораторного обладнання та посуду, виготовлення наркотичного засобу та в подальшому здійснив придбання у невстановленої на даний час досудовим розслідуванням особи гаражного приміщення за № НОМЕР_1 в ГБК «Троєщина», що за адресою: Київська область, м. Київ, вул. Миколи Закревського, 28.
Надалі ОСОБА_5 розуміючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, надав дозвіл ОСОБА_8 та ОСОБА_11 на розміщення лабораторного обладнання та посуду, інших необхідних підручних предметів та речовин, з метою їх використання для виготовлення наркотичного засобу метадону (фенадону) за адресою: Київська область, м. Київ, вул. Миколи Закревського, 28, ГБК «Троєщина», гаражне приміщення № НОМЕР_1 .
У свою чергу ОСОБА_8 діючи спільно із ОСОБА_11 у невстановлений проміжок часу, але не пізніше 10.10.2024 із використанням транспортного засобу здійснили транспортування лабораторного обладнання та посуду, прекурсорів та інших підручних засобі та речовини необхідних для виготовлення психотропної речовини до адреси: Київська область, м. Київ, вул. Миколи Закревського, 28, ГБК «Троєщина», гаражне приміщення № НОМЕР_1 де у період часу із де розмістили лабораторне обладнання та посуду та вжили інших заходів для безперешкодного виготовлення наркотичного засобу метадону (фенадону).
В подальшому у період часу з 10 по 15 жовтня 2024 року ОСОБА_8 спільно із ОСОБА_11 , діючи із дозволу ОСОБА_5 використали гаражне приміщення розташоване за адресою: Київська область, м. Київ, вул. Миколи Закревського, 28, ГБК «Троєщина», гаражне приміщення № НОМЕР_1 , для незаконного виготовлення наркотичного засобу метадону.
Своїми умисними діями, які виразилися у організації та утримані місця для незаконного виготовлення наркотичного засобу, з корисливих мотивів, у вчиненні якого брали участь декілька осіб, які попередньо зорганізувались у стійке об`єднання для вчинення цього та інших кримінальних правопорушень, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи, тобто злочинною організацією, ОСОБА_5 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст.317 КК України.
ЕПІЗОД 3
Також, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_18 в порушення вимог законодавства України про те, що вогнепальна зброя відносяться до речей, які вилучені із вільного обігу і не можуть знаходитися у власності громадян без спеціального дозволу, положенням п. 1 Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого Постановою Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» від 17.06.1992 № 2471-ХІІ (далі Переліку), п.п. 1-4 Положення про дозвільну систему, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про дозвільну систему» від 12.10.1992 № 576 (далі Положення), п.п. 1.1, 2.1, 8.1 8.3, 9.1, 9.2, 10.1, 11.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої Наказом МВС України від 21.08.1998 № 622 визначено, що вогнепальна зброя та бойові припаси до неї відносяться до предметів, на які поширюється дозвільна система, та право на володіння вогнепальною зброєю і умови її застосування визначаються в порядку, встановленому законодавством України, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата, час, місце та спосіб), але не пізніше ніж 13.11.2024 придбали:
1) військову вогнепальну зброю, автомат Калашникова АКМ, 1970 р.в., калібру 7,62 мм, із видаленим маркувальним позначенням, який є придатним для стрільби;
2) військову вогнепальну зброю, автомат Калашникова АКМ, 1970 р.в., калібру 7,62 мм із видаленим маркувальним позначенням та встановленим полімерним регульованим прикладом фірми «ТАРСО», США, який є придатним для стрільби;
3) військову вогнепальну зброю, автомат Калашникова АКМ, 1970 р.в., калібру 7,62 мм, із видаленим маркувальним позначенням, який є придатним для стрільби;
4) споряджений корпус промислово виготовленої ручної осколкової оборонної гранати «Ф1» та уніфікований підривач (запал) типу «УЗРГМ-2», які при конструктивному поєднанні із підривачем (запалом) утворюють бойову осколкову оборонну гранату «Ф-1», яка відноситься до боєприпасів та є придатною для здійснення вибуху;
5) підствольний гранатомет моделі «ГП-25» №855245, який належить до вогнепальної зброї та який є придатним для стрільби, а також дев`ять 40 мм осколковими гранатометними пострілами типу «ВОГ-25» та «ВОГ-25М», які відносяться до категорії боєприпасів та є придатними для стрільби;
6) військову вогнепальну зброю - ручний протитанковий гранатомет (багаторазового застосування) РПГ-7В, виготовлений промисловим способом із видаленими маркуваннями;
7) тротилову шашку «ТШ400» з маркуванням «Тротилова шашка 400 г» яка є вибуховою речовиною тротилом (тринітротолуол);
8) одну тисячу чотириста п`ятдесят п`ять патронів які є боєприпасами, із яких одна тисяча чотириста п`ятдесят патронів калібру 7,62х39мм є придатними для стрільби;
9) триста шістдесят чотири патрони, які є боєприпасами, з яких:
- триста шістдесят один патрон - 5,45 мм, є проміжними патронами, до автоматів (АК-74, АКС-74, АКС-74У), ручного кулемета РКК-74, та іншої зброї калібру 5,45х39 мм, та три патрони - 7,62 мм є проміжним патроном, з кулею із сталевим осердям та із яких сто п`ятдесят два патрони калібру 5,45 мм та три патрони калібру 7,62 мм придатні для стрільби;
10) п`ять патронів які є військовими боєприпасами стрілецької вогнепальної зброї, 7,62 мм гвинтівковими патронами з кулею «ЛПС» зі сталевим осердям, які є придатними для стрільби та котрі ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 у невстановлений в ході досудового розслідування час та спосіб, з метою зберігання перенесли до гаражного приміщення за № НОМЕР_1 , що розташований у ГБК «Троєщина», за адресою: Київська область, м. Київ, вул. Закревського Миколи, 28, де забезпечили їх зберігання до 13.11.2024 до виявлення та вилучення працівниками поліції під час проведення обшуку».
На підтвердження обґрунтованості підозри слідчим представлено: протокол за результатами проведення негласної слідчої дії аудіо-, відео контролю особи від 31.10.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13840-БЛ від 29.11.2024, висновок експерта № СЕ-19/123-24/13834-ФХВР від 31.12.2024, № СЕ-19/123-24/13824-БЛ від 20.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13841-БЛ від 20.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13823-БЛ від 03.12.2024; висновок експерта № КСЕ-19/123-24/13828 від 30.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13831-ВТХ від 30.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13837-БЛ від 05.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13839-БЛ від 10.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13569-ВТХ від 30.12.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13505-БЛ від 22.11.2024; висновок експерта № СЕ-19/123-24/13475-БЛ від 21.11.2024.
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 14 листопада 2024 року відносно підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк по 10 січня 2025 року включно.
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 07 січня 2025 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023240000000147 продовжено до чотирьох місяців.
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 09 січня 2025 року продовжено строк тримання ОСОБА_5 під вартою на строк по 08 березня 2025 року включно.
Ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 березня 2025 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023240000000147 продовжено до шести місяців.
Обставинами, які перешкоджають завершити досудове розслідування у даному кримінальному провадженні до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою є необхідність у: долученні до матеріалів кримінального провадження висновків призначених двох товарознавчих експертиз та трьох судово-хімічних експертиз; проведенні додаткових допитів в якості підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_17 ; вирішенні питання щодо розсекречення процесуальних документів у виді постанов та ухвал, які стали підставами для проведення негласних слідчих (розшукових) дій; проведенні огляду інформації, яка вилучена у ході проведення тимчасових доступів у ТОВ «Нова Пошта», зокрема відеозаписів відправлення та отримання посилок із наркотичними засобами, психотропними речовинами, їх аналогами та прекурсорами особі під зміненими анкетними даними, що здійснювалось під час проведення контролів за вчиненням злочинів, а також іншими особами; проведенні інших слідчих (розшукових) дій, у яких виникне необхідність під час досудового розслідування; виконанні вимог ст. 290 КПК України.
Частиною 1 ст.183 КПК України встановлено, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов`язаний відмовити у продовженні строку тримання під вартою, якщо прокурор, слідчий не доведе, що обставини, зазначені у частині третій цієї статті, виправдовують подальше тримання підозрюваного, обвинуваченого під вартою.
Санкція ч.2 ст.255 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 317 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна, санкцією ч. 1 ст. 263 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, а тому, опинившись на волі, з метою уникнення кримінальної відповідальності підозрюваний, зважаючи на можливі негативні для нього наслідки у вигляді засудження до покарання у виді позбавлення волі, може потенційно переховуватись від органів досудового розслідування з метою уникнення кримінальної відповідальності за інкриміновані їй кримінальні правопорушення.
Доведеним є також ризик незаконного впливу ОСОБА_5 на свідків та підозрюваних у кримінальному провадженні, яким відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження з метою уникнення кримінальної відповідальності, частина із яких знайомі із підозрюваним, а це створює загрозу тиску та підбурювання вказаних осіб до дачі неправдивих показань або відмови від надання таких.
При цьомуслідчою суддеювраховується встановленаКПК процедураотримання показаньвід осіб,які єсвідками,а саме:спочатку настадії досудовогорозслідування показанняотримуються слідчимчи прокурором шляхом допиту, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду усно шляхом допиту особи в судовому засідання (ч. 1,2 ст. 23, ст. 224 КПК України).
Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих в поряду, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому прокурору або посилатися на них (ч. 4 ст.95 КПК України).
Отже ризик впливу на свідків існує не лише на етапі кримінального провадження під час збирання доказів, а й на стадії судового розгляду, до моменту отримання судом показань від свідків.
Слідча суддя уважає відсутнім на даній стадії досудового розслідування існування ризику знищення, спотворення чи схову речей та документів, які мають значення для кримінального провадження, оскільки усі речові докази на даний момент відшукані, про що повідмив слідчий у судовому засіданні, та заходи щодо їх відшукання не вживаються.
Із змісту пред`явленої ОСОБА_5 підозри слідує, що окрім підозри у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та проти громадської безпеки, останній також підозрюється у придбанні та зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, а тому приходжу до висновку про існування ризику вчинення інших кримінальних правопорушень.
За таких обставин по справі приходжу до висновку, що ризики: переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконного впливу на свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, вчинення іншого кримінального правопорушення продовжують існувати.
При цьому ризик не є визначеною подією, а по суті представляє ймовірність отримання несприятливих для досудового розслідування подій, визначених у ч. 1 ст. 177 КПК України.
Беззаперечних даних, які б виключали указані ризики, слідчою суддею на даний час не установлено.
Аналізуючи особу підозрюваного слідча суддя ураховує, що останній працює заступником директора КБУ «Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «КИЇВ МІЛІБАРІ ХАБ», де позитивно характеризується, є учасником бойових дій, неодружений, проживає разом з матір`ю, раніше не судимий.
Позитивного змісту характеристику ОСОБА_5 надано також 03.03.2025 командиром військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_19 .
Розпорядженням Київського міського голови № 175 від 28.02.2024 нагороджений медаллю «Честь. Слава. Держава» та отримав відзнаку Президента України «За оборону України».
06.06.2022 ОСОБА_5 одержав акуботравму, що підтверджується довідкою військової частини НОМЕР_2 № 886 від 30.06.2022, а 19.07.2022 - закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку під час захисту Батьківщини, що підтверджується довідкою військової частини НОМЕР_2 № 1367 від 24.08.2022.
Однак наявність постійного місця проживання та міцних соціальних зв`язків, відсутність судимостей та позитивні характеристики за місцями роботи, попереднє несення військової служби не спростовують доведених стороною обвинувачення ризиків та не є тими обставинами, які б давали можливість відмовити у продовженні застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, оскільки не стали стримуючими факторами для підозрюваного, з огляду на повідомлену йому підозру у вказаному кримінальному провадженні, а отже, на переконання слідчого судді, у цьому випадку не можуть бути аргументом на користь і подальшої належної процесуальної поведінки підозрюваного.
Також не є достатніми обставинами для відмови у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або обрання більш м`якого запобіжного заходу отримання ОСОБА_5 травм під час захисту Батьківщини, які потребують лікування, оскільки спільним Наказом Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров`я України від 10 лютого 2012 року № 239/5/104 затверджено Порядок взаємодії закладів охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров`я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту (далі Порядок), який визначає взаємодію закладів охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України із закладами охорони здоров`я з питань надання медичної допомоги особам, узятим під варту.
Так, згідно п. 2.3. Порядку медичне обстеження осіб, узятих під варту, здійснюється у разі їх звернення зі скаргою на стан здоров`я за ініціативою лікаря медичної частини СІЗО або адміністрації СІЗО.
Відповідно до п.п. 2.6., 2.7 Порядку особа, узята під варту, має право на вільний вибір лікаря. У разі необхідності в додаткових лабораторних обстеженнях, які не можуть бути проведені в медичних частинах СІЗО (наявним обладнанням, лабораторіями та обсягом медико-санітарної допомоги не передбачено проведення цих обстежень), вони проводяться на базі закладів охорони здоров`я з орієнтовного переліку.
Враховуючи вищевказані положення, особи, які перебувають під вартою та є хворими, отримують медичну допомогу в амбулаторних умовах в медичних частинах та в спеціально визначених закладах охорони здоров`я.
Таким чином, зважаючи на те, що заявлені ризики, які були ураховані при обранні запобіжного заходу у виді тримання під вартою, не зменшилися та вони виправдовують тримання підозрюваного під вартою, ураховуючи усі визначенні ст.178 КПК України обставини у їх сукупності приходжу до висновку, що слід продовжити строк тримання під вартою ОСОБА_5 , адже лише такий найсуворіший запобіжний захід на даний час зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного.
Слідчий суддя вважає обґрунтованою і доведеною ту обставину, що застосування більш м`якого запобіжного заходу, в тому числі й особисте зобов`язання, особиста порука та домашній арешт, на даному етапі досудового розслідування не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного та не зможе запобігти вищевказаним ризикам. Так, особисте зобов`язання не підлягає до застосування з огляду на тяжкість злочину, який інкримінується підозрюваному та наявність реальних сумнівів того, що ОСОБА_5 виконуватиме покладені на неї обов`язки. Особиста порука не підлягає застосуванню, оскільки будь-яких клопотань від осіб, яких би слідчий суддя міг вважати такими, що заслуговують на довіру, про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, до слідчого судді не надходило. Застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту на даному етапі досудового розслідування, не унеможливить запобігання вищевказаних ризиків, оскільки ОСОБА_5 зможе незаконно впливати на свідків, зокрема, й за допомогою засобів телефонного зв`язку або за допомогою третіх осіб.
Строк тримання під вартою слід продовжити у межах строку досудового розслідування у межах строку визначеного ст.197 КПК України, а саме по 01.05.2025 включно.
Відповідно до п.4 ч.4 ст.183 КПК України розмір застави не визначається, адже ОСОБА_5 інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 255 КК України.
Керуючись ст.ст.177, 178, 183, 194, 196, 197, 199 КПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити.
Строк тримання під вартою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263, ч.2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч.2 ст. 317 КК України продовжити по 01.05.2025 включно.
Ухвала діє по 01.05.2025 включно.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідча суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2025 |
Оприлюднено | 10.03.2025 |
Номер документу | 125647619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні