Вирок
від 06.03.2025 по справі 161/4135/25
НЕ ВКАЗАНО

Справа № 161/4135/25

Провадження № 1-кп/161/746/25

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Луцьк 06 березня 2025 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023030000000118 від 25 серпня 2023 року про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луцьк, Волинської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, українця, з повною загальною середньою освітою, пенсіонера, інваліда II групи, одруженого, раніше не судимого,

- у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України,-

про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Луцьк, Волинської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , громадянина України, українця, з повною загальною середньою освітою, працюючого водієм на ТОВ «Мілк Корпорейшн», одруженого, інваліда III групи, раніше не судимого,

- у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, громадянин ОСОБА_4 , переслідуючи корисливу мету особистого збагачення, з метою незаконного сприяння особам призивного віку в уникненні призову для проходження військової служби за мобілізацією до лав Збройних Сил України для супротиву військової агресії проти держави, в умовах дії особливого періоду та правового режиму воєнного стану, розробив злочинний механізм щодо одержання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави, а саме членів МСЕК і посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_7, розташованих на території Волинської області, для встановлення військовозобов`язаним груп інвалідності та одержання відстрочки, шляхом виготовлення фіктивних медичних документів, залучивши при цьому ОСОБА_5 та особу, матеріали відносно якої виділені в окреме кримінальне провадження.

Згідно з вимогами ст. ст. 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 оголошено загальну мобілізацію та введено воєнний стан, який діє по теперішній час.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» до структури Збройних Сил України входять органи військового управління, з`єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.

На підставі п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою КМУ від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до п. 8 даного Положення завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів з приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Згідно п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов`язаним та резервістам.

Як вбачається з п. 11 Положеннятериторіальні центри комплектування та соціальної підтримки оформляють для військовозобов`язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов`язаних.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров`я на термін 6-12 місяців

(з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Згідно ст. 8 Закону України «Про Основи законодавства України про охорону здоров`я», держава гарантує безоплатне надання медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров`я за епідемічними показаннями. Держава також гарантує безоплатне проведення медико-соціальної експертизи, судово-медичної та судово-психіатричної експертизи, патологоанатомічних розтинів та пов`язаних з ними досліджень у порядку, встановленому законодавством.

У відповідності ст.ст. 69, 70 Закону, медична експертиза з тимчасової втрати працездатності громадян проводиться лікарем або комісією лікарів у закладах охорони здоров`я незалежно від форми власності, а також лікарями, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи - підприємці; військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, встановлює причинний зв`язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Відповідно до Положення «Про медико - соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністерства України № 1317

від 03.12.2009 Медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії (далі - комісії), з яких утворюються в установленому порядку центри (бюро), що належать до закладів охорони здоров`я при Міністерстві охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, управліннях охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Комісії у своїй роботі керуються Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами відповідних державних замовників, інших центральних органів виконавчої влади, що регулюють відносини державних замовників, інших центральних органів виконавчої влади, що регулюють відносини у зазначеній сфері, та цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами з питань медико-соціальної експертизи.

Відповідно до п. 6 вказаного Положення «Про медико - соціальну експертизу», висновки комісії, реабілітаційні заходи, визначені в індивідуальній програмі реабілітації інваліда, обов`язкові для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, реабілітаційними підприємствами, установами та організаціями, в яких працює або перебуває інвалід, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, типу і форми власності.

Згідно п. 17 Положення, медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Як вбачається з п.п. 19 та 24 Положення комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акта огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою. Комісія видає особі, яку визнано особою з інвалідністю або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації.

Таким чином, посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та члени медико - соціальних експертних комісій, відповідно до п.п. г) п. 1 та п.п ґ) п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. 56-58 та п. 60 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов`язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Для розгляду питань надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії.

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов`язані особисто подають на ім`я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за визначною формою, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку, а саме: довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, постанову військово-лікарської комісії територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. У разі позитивного рішення військовозобов`язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за визначеною формою.

Відповідно до п. 63 Порядку, військовозобов`язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

В свою чергу ОСОБА_4 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, будучи обізнаним з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів, з метою особистого збагачення, шляхом одержання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави, став на шлях злочинної діяльності за наступних обставин.

У серпні 2023 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , під час особистого спілкування із раніше знайомим

ОСОБА_8 , запропонував останньому за грошову винагороду уникнути проходження військової служби в лавах ЗСУ, пообіцявши здійснити вплив на прийняття рішень працівниками медичних закладів охорони здоров`я, у тому числі членами МСЕК, а також службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3, з метою формування фіктивної історії хвороби ОСОБА_9

у медичному закладі та подальшого надання останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

У свою чергу, ОСОБА_8 , усвідомлюючи протиправність дій

ОСОБА_4 , звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинюваний злочин та у подальшому діяв під їхнім контролем для викриття вказаної злочинної діяльності.

Разом з цим, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що самотужки він не зможе досягти бажаного результату, залучив до вказаної протиправної діяльності

ОСОБА_5 та особу, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження.

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення посадовими особами уповноваженими на виконання функцій держави, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, 31.10.2023 о 13 год. 25 хв., перебуваючи за адресою: Волинська область, м. Луцьк, проспект Молоді, буд. 6, зустрівся із ОСОБА_8 , де пообіцяв останньому за неправомірну вигоду у сумі 9000 (дев`ять тисяч) доларів США вплинути на прийняття рішення посадовими особами уповноваженими на виконання функцій держави, а саме посадовими особами Луцької міжрайонної медико - соціальної експертної комісії щодо встановлення ОСОБА_8 ІІІ групи інвалідності, шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності. При цьому, ОСОБА_4 надав ОСОБА_8 роз`яснення стосовно процедури та порядку дій, які для цього необхідно виконати.

Разом з тим, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та особа, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження були обізнані про те, що підстав для встановлення ОСОБА_8 інвалідності немає, оскільки насправді хворобами, які є підставою для встановлення йому такого статусу, він не хворіє, є придатним до військової служби та відповідно не має підстав для отримання відстрочки від призову до мобілізації.

Далі, 27.11.2023, о 13 год. 35 хв. ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_4 , умисно, з корисливих мотивів, з метою виконання попередньої домовленості, одержав від ОСОБА_8 частину грошових коштів в якості неправомірної вигоди у сумі 5000 (п`ять тисяч) доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України станом на 27.11.2023 становило 180 244,00 гривень, з метою подальшого їх розподілу між учасниками вказаного протиправного механізму, за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, а саме посадовими особами Луцької міжрайонної медико - соціальної експертної комісії щодо встановлення ОСОБА_8 ІІІ групи інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності. Тоді ж ОСОБА_4 отримав копії документів ОСОБА_8 та оригінал його тимчасового посвідчення військовозобов`язаного, які в подальшому, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_4 , передав ОСОБА_5 .

Згодом, 15.12.2023, о 09 год. 25 хв. ОСОБА_5 , діючи за попередньою домовленістю з ОСОБА_4 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, з метою формування фіктивної історії хвороби ОСОБА_8 , залучивши при цьому особу, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, заздалегідь домовився із медичними працівниками про видачу завідомо неправдивого заключення магнітно-резонансної томографії останньому, у приміщенні КП «Медичне об`єднання Луцької територіальної громади» за адресою: Волинська область,

м. Луцьк, проспект Відродження, буд. 13, зустрівся з ОСОБА_8 та надав йому вказівки щодо правил поведінки під час проведення магнітно-резонансної томографії та подальшого оформлення необхідних документів.

Після проходження ОСОБА_8 вказаного дослідження і отримання заключення, ОСОБА_5 наголосив на необхідності передачі раніше обумовленої

з ОСОБА_4 суми неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення відповідними посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави та забрав даний заключний медичний документ.

У подальшому, ОСОБА_4 спільно із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, забезпечили формування фіктивної історії хвороби та оформлення медичних документів із завідомо неправдивими відомостями про перебування ОСОБА_8 на лікуванні в КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» (м. Горохів, вул. Паркова, буд. 22) у періоди з 04.12.2023 до 13.12.2023, з 15.01.2024 до 24.01.2024, з 29.02.2024 до 09.03.2024 та з 10.04.2024 до 19.04.2024.

Згодом, 27.02.2024, об 11 год. 27 хв., ОСОБА_4 , діючи спільно із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, перебуваючи поблизу КП «Медичне об`єднання Луцької територіальної громади» за адресою: Волинська область, м. Луцьк, проспект Відродження, буд. 13, умисно, з корисливих мотивів, одержав від ОСОБА_8 другу частину грошових коштів в якості неправомірної вигоди у сумі 1500 (одна тисяча п`ятсот) доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України станом на 27.02.2024 становило 57 504,00 гривень, з метою подальшого їх розподілу між учасниками вказаного протиправного механізму, за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, а саме посадовими особами Луцької міжрайонної медико - соціальної експертної комісії щодо встановлення ОСОБА_8 ІІІ групи інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності. При цьому, ОСОБА_4 повернув тимчасове посвідчення військовозобов`язаного ОСОБА_8 з відміткою про перебування останнього на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Надалі, 18.03.2024, об 11 год. 22 хв., ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, перебуваючи поблизу КП «Медичне об`єднання Луцької територіальної громади» за адресою: Волинська область, м. Луцьк, проспект Відродження, буд. 13, умисно, з корисливих мотивів, одержав від ОСОБА_8 третю частину суми раніше обумовленої неправомірної вигоди у розмірі 2000 (дві тисячі) доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України станом на 18.03.2024 становило 77 600,00 гривень, з метою подальшого їх розподілу між учасниками вказаного протиправного механізму, за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, а саме посадовими особами Луцької міжрайонної медико - соціальної експертної комісії щодо встановлення ОСОБА_8 ІІІ групи інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Близько 10 год. 55 хв. 24.07.2024 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_5 та особою матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, перебуваючи за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Гулака Артемовського, 18, зустрівся з ОСОБА_8 , де на підтвердження виконання раніше висловленої обіцянки надав останньому сформовану відповідно до заздалегідь скоординованого протиправного механізму медичну карту амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_8 , в якій містилися фіктивні записи лікаря невролога від 04.12.2023, 15.01.2024, 29.02.2024 та 10.04.2024, та вклеєні у ній копії виписок КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» № 462 від 19.04.2024, № 287 від 09.03.2024, № 65 від 24.01.2024 та № 1508 від 13.12.2023.

З вказаних документів вбачалося, що ОСОБА_8 у період з 04.12.2023 до 13.12.2023, з 15.01.2024 до 24.01.2024, з 29.02.2024 до 09.03.2024 та з 10.04.2024 до 19.04.2024 ніби-то перебував на лікуванні в КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» (м. Горохів, вул. Паркова, буд. 22) з діагнозом «поперековий остеохондроз, нестабільна форма, вертеброгенна двобічна радикулопатія» та пройшов лікування і обстеження.

Разом з цим, фактично ОСОБА_8 не перебував у вказаному медичному закладі, лікування не отримував, обстеження не проходив, про що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та особі, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, достовірно було відомо.

В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи у злочинній змові з ОСОБА_4 , 08.08.2024, о 09 год. 39 хв., зустрівся з ОСОБА_8 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, на території автозаправної станції «WOG» за адресою: Волинська область, м. Луцьк, проспект Відродження, буд. 40, де надав останньому вказівки щодо поведінки під час проходження медико-соціальної експертної комісії у Луцькій міжрайонній МСЕК за адресою: м. Луцьк, вул. Теремнівська, 100, запевнивши його у позитивному результаті проходження МСЕК.

Того ж дня, за висновками даної комісії ОСОБА_8 видано довідку серії 12 ААГ № 874438 про встановлення йому ІІІ групи інвалідності.

Надалі, ОСОБА_4 , діючи за попередньою домовленістю із ОСОБА_5 та особою, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження,

12.08.2024, о 12 год. 30 хв., перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , отримав від ОСОБА_8 копії його паспорта, ідентифікаційного коду, фотокартки ОСОБА_8 , довідки МСЕК про встановлення ІІІ групи інвалідності, яка підтверджує наявність фіктивної хвороби останнього, а також оригінал тимчасового посвідчення військовозобов`язаного. При цьому, ОСОБА_4 збільшив суму раніше обумовленої неправомірної вигоди з 9000 (дев`яти тисяч сто) доларів США на 9100 (дев`ять тисяч) доларів США, запевнивши, що зможе вплинути на прийняття службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності, при цьому зазначив, що 100 доларів із вказаної суми будуть передані представникам ІНФОРМАЦІЯ_7.

В подальшому, ОСОБА_4 , діючи за попередньою домовленістю із ОСОБА_5 , 28.08.2024, об 12 год. 42 хв., за допомогою месенджера «Whatsapp» вказав ОСОБА_8 на необхідність повторного виготовлення копій його паспорта та ідентифікаційного коду, а також написання власноручної заяви із заздалегідь неправдивими відомостями про постійне проживання у місті Луцьку з 12.04.2022, а саме за адресою реєстрації ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ). Того ж дня, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_4 за допомогою месенджера «Whatsapp» отримав від ОСОБА_8 вищевказані документи, запевнивши у позитивному прийнятті службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 рішення щодо надання останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Надалі, з метою успішного завершення процесу ухилення ОСОБА_8 від проходження військової служби за мобілізацією, 24.09.2024, о 09 год. 50 хв., під час телефонної розмови ОСОБА_4 , діючи за попередньою домовленістю із ОСОБА_5 , наказав ОСОБА_8 надати йому нотаріально завірені копії довідки Луцької міжрайонної МСЕК про встановлення останньому ІІІ групи інвалідності, його паспорта громадянина України, а також індивідуального податкового номера.

Того ж дня, о 16 год. 10 хв., ОСОБА_4 перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , отримав від ОСОБА_8 вказані документи та зобов`язався їх передати до ІНФОРМАЦІЯ_7, з метою прийняття позитивного рішення службовими особами вказаної установи щодо надання ОСОБА_8 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності. При цьому, останній знову збільшив загальну суму раніше обумовленої неправомірної вигоди з 9100 (дев`яти тисяч ста) доларів США на 9200 (дев`ять тисяч двісті) доларів США, запевнивши, що така сума необхідна для прийняття позитивного рішення службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо оформлення відстрочки.

Крім того, положеннями статей 1 та 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

У відповідності до п. 2 ст. 1 указаного Закону, воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів від воєнних загроз.

Згідно п.п. 44-45 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14.09.2020 «Про стратегію національної безпеки України», основним завданням у сфері воєнної безпеки є розвиток потенціалу стримування. Безумовним пріоритетом є боєздатні Збройні Сили України, підготовлений і вмотивований військовий резерв та ефективна територіальна оборона, які у поєднанні зі спроможностями інших органів сектору безпеки і оборони здатні завдати таких неприйнятних для противника втрат на землі, у повітрі, на морі та у кіберпросторі, що унеможливить реалізацію його агресивних намірів.

Пунктом 22 частини III Стратегії забезпечення державної безпеки, ухваленої рішенням Ради національної безпеки та оборони України від 16.02.2002 визначено, що державна політика у сфері державної безпеки спрямовується на попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам державній безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних, диверсійних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, усунення умов, що призводять до цих загроз та причин їх виникнення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

У відповідності до ст. 3 цього Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно ст. 12 указаного Закону основними складовими діяльності Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров`я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України, що здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України вважається збройною агресією.

Статтею 4 вищевказаного Закону визначено, що у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Цим же законом особливий період визначено як період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Пунктом 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Згідно п. 5 ст. 22 указаного Закону призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Пунктами 1, 3 цієї ж статті Закону зобов`язано громадян з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; під час мобілізації з`явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин.

Пунктом 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено настання відповідальності громадян за невиконання своїх обов`язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно ст. 17 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров`я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов`язок згідно із законодавством.

Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов`язок у запасі відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об`єднані районні), міські (районні у містах, об`єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов`язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

У зв`язку із військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента№ 64/2022 від 24 лютого 2022 року (далі - Указ),

з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб, який неодноразово продовжено та діє дотепер.

Пунктом 3 Указу Президента визначено, що у зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, строк якої триває дотепер.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров`я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії); інші військовозобов`язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.

Таким чином, викладені вище положення чинного законодавства України свідчать про те, що забезпечення мобілізаційної готовності є невід`ємною частиною законної діяльності Збройних Сил України, а встановлення військовозобов`язаним груп інвалідності на підставі фіктивних медичних документів з метою одержання останніми відстрочки від призову для проходження військової служби за мобілізацією, перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України в частині їх обов`язку з підтримання належної мобілізаційної готовності.

Будучи обізнаними з вказаними вище положеннями чинного законодавства та обставинами сьогодення, за невстановлених досудовим слідством обставин, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , залучивши особу матеріали відносно, якої виділено в окреме кримінальне провадження, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, переслідуючи корисливу мету особистого збагачення, розпочали злочинну діяльність, яка полягала у зниженні людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджання належному комплектуванню Збройних Сил України та інших військових формувань, шляхом виготовлення фіктивних медичних документів військовозобов`язаним, встановлення їм груп інвалідності з метою одержання останніми відстрочки від призову для проходження військової служби за мобілізацією до лав Збройних Сил України для супротиву військової агресії проти держави, в умовах дії особливого періоду та правового режиму воєнного стану, при цьому розуміючи, що підстав для надання такої відстрочки немає, а також те, що вказані дії незаконно перешкодять законній діяльності Збройних Сил України у вигляді підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

При цьому, вказані особи усвідомлювали, що дані дії сприятимуть зниженню людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджатимуть належному комплектуванню ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань.

Так, незважаючи на введення в Україні воєнного стану і оголошення загальної мобілізації, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на зниження людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджання належному комплектуванню ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань шляхом безпідставного одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_8 , 31.10.2023 об

13 год. 25 хв. ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , в ході зустрічі з ОСОБА_8 , розуміючи, що останній є особою призовного віку та підлягає призову до лав ЗСУ за мобілізацією, переслідуючи мету незаконного збагачення за рахунок осіб, які бажають уникнути проходження військової служби, пообіцяв останньому за неправомірну вигоду у сумі 9000 (дев`ять тисяч) доларів США встановити ІІІ групу інвалідності, шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також оформити ОСОБА_8 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності, а також оформити ОСОБА_8 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Разом з тим, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та особа, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, були обізнані про те, що підстав для встановлення ОСОБА_8 інвалідності немає, оскільки насправді хворобами, які є підставою для встановлення йому такого статусу, він не хворіє, є придатним до військової служби та відповідно не має підстав для отримання відстрочки від призову до мобілізації.

В подальшому, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , залучивши при цьому особу, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у період з грудня 2023 року по квітень 2024 року, на підтвердження виконання раніше висловленої обіцянки забезпечили ОСОБА_9 формування відповідно до заздалегідь скоординованого протиправного механізму медичних документів на ім`я ОСОБА_8 , в яких містилися фіктивні історії хвороби про нібито перебування останнього на лікуванні в КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» (м. Горохів, вул. Паркова, буд. 22) у періоди з 04.12.2023 до 13.12.2023, з 15.01.2024 до 24.01.2024, з 29.02.2024 до 09.03.2024 та з 10.04.2024 до 19.04.2024.

Разом з цим, вищевказані фіктивні медичні документи, виготовлені за сприяння ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та особи, матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження, забезпечили позитивний результат проходження ОСОБА_8 Луцької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії та отримання останнім довідки серії 12 ААГ № 874438 від 08.08.2024 року про встановлення йому ІІІ групи інвалідності, завдяки чому останній мав можливість отримати відстрочку від призову до мобілізації, що зменшило мобілізаційний ресурс та ускладнило належне комплектування ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань і, відповідно, перешкодило законній діяльності Збройних Сил України у вигляді підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Крім того, керуючись єдиним злочинним умислом, направленим на зниження людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджання належному комплектуванню Збройних Сил України та інших військових формувань, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , діючи спільно з ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , в ході зустрічі з ОСОБА_10 , розуміючи, що останній є особою призовного віку та підлягає призову до лав ЗСУ за мобілізацією, переслідуючи мету незаконного збагачення за рахунок осіб, які бажають уникнути проходження військової служби, надав йому консультацію стосовно процедури та порядку дій, які необхідно виконати для визнання ОСОБА_10 в установленому порядку особою з інвалідністю та відповідно таким, що має право на відстрочку та не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на перешкоджання належному комплектуванню ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , під час зустрічі із ОСОБА_10 , пообіцяв останньому за грошову винагороду встановити ОСОБА_10 ІІІ групу інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також оформити йому відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Разом з тим, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були обізнані про те, що підстав для встановлення ОСОБА_10 інвалідності немає, оскільки насправді хворобами, які є підставою для встановлення йому такого статусу, він не хворіє, є придатним до військової служби та відповідно не має підстав для отримання відстрочки від призову до мобілізації.

В подальшому, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, на підтвердження виконання раніше висловленої обіцянки забезпечили ОСОБА_10 формування відповідно до заздалегідь скоординованого протиправного механізму медичних документів на ім`я ОСОБА_10 , в яких містилися фіктивні історії хвороби про нібито перебування останнього на лікуванні у КП «Медичне об`єднання Луцької міської територіальної громади» у період з 24.11.2023 по 28.11.2023, з 12.01.2024 по 18.01.2024, з 25.04.2024 по 29.04.2024 та з 27.08.2024 по 30.08.2024, а також у КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни Волинської обласної ради» в період з 25.10.2024 по 04.11.2024.

Разом з цим, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 усвідомлювали, що вищевказані фіктивні медичні документи, виготовлені за їх сприяння, забезпечать позитивний результат проходження ОСОБА_10 медико-соціальної експертної комісії, завдяки чому останній мав можливість отримати відстрочку від призову до мобілізації, що зменшило мобілізаційний ресурс та ускладнило належне комплектування ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань і, відповідно, перешкодило законній діяльності Збройних Сил України у вигляді підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Продовжуючи свою протиправну діяльність направлену на зниження людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджання належному комплектуванню Збройних Сил України та інших військових формувань, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , діючи спільно з ОСОБА_5 , в ході зустрічі з ОСОБА_11 , розуміючи, що останній є особою призовного віку та підлягає призову до лав ЗСУ за мобілізацією, переслідуючи мету незаконного збагачення за рахунок осіб, які бажають уникнути проходження військової служби, надав йому консультацію стосовно процедури та порядку дій, які необхідно виконати для визнання ОСОБА_11 в установленому порядку особою з інвалідністю та відповідно таким, що має право на відстрочку та не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на перешкоджання належному комплектуванню ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 та іншими невстановленими на даний час особами, під час зустрічі із ОСОБА_11 , пообіцяв останньому за грошову винагороду встановити ОСОБА_11 ІІІ групу інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також оформити йому відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Разом з тим, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та невстановлені на даний час особи були обізнані про те, що підстав для встановлення ОСОБА_11 інвалідності немає, оскільки насправді хворобами, які є підставою для встановлення йому такого статусу, він не хворіє, є придатним до військової служби та відповідно не має підстав для отримання відстрочки від призову до мобілізації.

В подальшому, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідуванням час, на підтвердження виконання раніше висловленої обіцянки забезпечили ОСОБА_11 формування відповідно до заздалегідь скоординованого протиправного механізму медичних документів на ім`я ОСОБА_11 , в яких містилися фіктивні історії хвороби про нібито перебування останнього на лікуванні у КП «Волинська обласна клінічна лікарня Волинської обласної ради» у період з 29.11.2023 по 06.12.2023 та з 19.03.2024 по 25.03.2024, а також у КП «Луцька центральна районна лікарня» у період з 03.05.2024 по 20.05.2024 та з 12.07.2024 по 26.07.2024, а також у КП «Медичне об`єднання Луцької міської територіальної громади» у період з 16.02.2024 по 27.02.2024.

Разом з цим, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 усвідомлювали, що вищевказані фіктивні медичні документи, виготовлені за їх сприяння, забезпечать позитивний результат проходження ОСОБА_11 медико-соціальної експертної комісії, завдяки чому останній мав можливість отримати відстрочку від призову до мобілізації, що зменшило мобілізаційний ресурс та ускладнило належне комплектування ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань і, відповідно, перешкодило законній діяльності Збройних Сил України у вигляді підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, направлену на зниження людського мобілізаційного ресурсу та перешкоджання належному комплектуванню Збройних Сил України та інших військових формувань, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , діючи спільно з ОСОБА_5 , в ході зустрічі з ОСОБА_12 , розуміючи, що останній є особою призовного віку та підлягає призову до лав ЗСУ за мобілізацією, переслідуючи мету незаконного збагачення за рахунок осіб, які бажають уникнути проходження військової служби, надав йому консультацію стосовно процедури та порядку дій, які необхідно виконати для визнання ОСОБА_12 в установленому порядку особою з інвалідністю та відповідно таким, що має право на відстрочку та не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

Реалізуючи свій єдиний злочинний умисел, направлений на перешкоджання належному комплектуванню ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , під час зустрічі із ОСОБА_12 , пообіцяв останньому за грошову винагороду встановити ОСОБА_12 ІІІ групу інвалідності шляхом виготовлення фіктивної історії хвороби, а також оформити йому відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі встановленої групи інвалідності.

Разом з тим, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були обізнані про те, що підстав для встановлення ОСОБА_12 інвалідності немає, оскільки насправді хворобами, які є підставою для встановлення йому такого статусу, він не хворіє, є придатним до військової служби та відповідно не має підстав для отримання відстрочки від призову до мобілізації.

В подальшому, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, на підтвердження виконання раніше висловленої обіцянки забезпечили ОСОБА_12 формування відповідно до заздалегідь скоординованого протиправного механізму медичних документів на ім`я ОСОБА_12 , в яких містилися фіктивні історії хвороби про нібито перебування останнього на лікуванні в КП «Волинська обласна клінічна лікарня Волинської обласної ради» в період з 16.02.2024 по 22.02.2024, з 28.06.2024 по 05.07.2024, з 03.09.2024 по 09.09.2024 та у КП «Медичне об`єднання Луцької міської територіальної громади» у період з 24.04.2024 по 30.04.2024.

Разом з цим, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 усвідомлювали, що вищевказані фіктивні медичні документи, виготовлені за їх сприяння, забезпечать позитивний результат проходження ОСОБА_12 медико-соціальної експертної комісії, завдяки чому останній мав можливість отримати відстрочку від призову до мобілізації, що зменшило мобілізаційний ресурс та ускладнило належне комплектування ЗС України та інших утворених до Законів України військових формувань і, відповідно, перешкодило законній діяльності Збройних Сил України у вигляді підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності.

Таким чином ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , кожен зокрема, своїми умисними діями, які виразилися уодержанні неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та обіцянці здійснити вплив за надання такої вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Крім цього, обвинувачені ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , кожен зокрема, своїми умисними діями, які виразилися у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (період дії воєнного стану), вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

03 березня 2025 року, між прокурором у кримінальному провадженні - виконовачем обов`язків керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 і підозрюваним ОСОБА_4 , за участі захисника - адвоката ОСОБА_7 , було укладено угоду про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_4 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 114-1 КК України, вчинених ним за викладених вище обставин у повному обсязі згідно повідомлення про підозру (обвинувального акту), щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, одружений, має сталісоціальні зв`язки, є інвалідом II групи.Підозрюваний (обвинувачений) ОСОБА_4 зобов`язується співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, вчинених ОСОБА_5 , а також щодо особи, матеріали, відносно якої виділені в окреме кримінальне провадження

(№ 22025030000000031 від 18.02.2025). Зобов`язується надавати правдиві викривальні покази під час досудового розслідування та судового розгляду у судах усіх інстанцій. Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди: ОСОБА_4 буде призначене покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України призначити покарання у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі вимог ст. 70, ч. 3 ст. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом повного складання призначених покарань, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі на строком на 5 років зі сплатою штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. На підставі статті 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України з випробуванням, з встановленням іспитового строку, який буде визначено судом, та покладенням на нього обов`язків, передбачених ст. 76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. На підставі ч. 3 ст. 72 КК України покарання ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2

КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень - виконувати самостійно.

Також, 03 березня 2025 року, між прокурором у кримінальному провадженні - виконовачем обов`язків керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 і підозрюваним ОСОБА_5 , за участі захисника - адвоката ОСОБА_6 , було укладено угоду про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_5 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 114-1 КК України, вчинених ним за викладених вище обставин у повному обсязі згідно повідомлення про підозру (обвинувального акту), щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, одружений, має сталісоціальні зв`язки.Підозрюваний (обвинувачений) ОСОБА_5 зобов`язується співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, вчинених ОСОБА_5 , а також щодо особи, матеріали, відносно якої виділені в окреме кримінальне провадження (№ 22025030000000031 від 18.02.2025). Зобов`язується надавати правдиві викривальні покази під час досудового розслідування та судового розгляду у судах усіх інстанцій. Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди: ОСОБА_5 буде призначене покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України призначити покарання у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі вимог ст. 70, ч. 3 ст. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом повного складання призначених покарань, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі на строком на 5 років зі сплатою штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. На підставі статті 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України з випробуванням, з встановленням іспитового строку, який буде визначено судом, та покладенням на нього обов`язків, передбачених ст. 76 КК України, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. На підставі ч. 3 ст. 72 КК України покарання ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень - виконувати самостійно.

Зазначеною угодою також передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені ст. 473 КПК України та наслідки її невиконання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , кожен зокрема, цілком розуміють положення ч. 4 ст. 474 КПК України, укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Крім того, умови угоди не суперечать вимогам Кримінального процесуального Кодексу та Кримінального Кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.

Обвинувачені ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , кожен зокрема, погоджуються на призначення узгодженого покарання.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угод про визнання винуватості між прокурором у кримінальному провадженні - виконовачем обов`язків керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 і підозрюваними ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , кожен зокрема, з другої сторони і призначення обвинуваченим узгодженого покарання.

Суд вважає, що узгоджене сторонами покарання буде необхідним і достатнім для виправлення та перевиховання обвинувачених ОСОБА_4 та ОСОБА_5 і попередження вчинення ними нових кримінальних правопорушень, так і іншими особами.

Судові витрати, згідно ст.124 КПК України, що підтверджені документально, покласти на обвинувачених ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Речові докази підлягають вирішенню в порядку ст. 100 КПК України.

Арешт, накладений на майно, згідно ухвал слідчого судді від 14 жовтня 2024 року та від 15 жовтня 2024 року - скасувати.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.314, 368, 370, 468, 473, 475, 476 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Затвердити угоди про визнання винуватості від 03 березня 2025 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023030000000118 від 25 серпня 2023 року про обвинувачення ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, між прокурором у кримінальному провадженні - виконовачем обов`язків керівника Волинської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 та підозрюваними ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Визнати ОСОБА_4 винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та призначити покарання: за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. За ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі вимог ст. 70, ч. 3 ст. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом повного складання призначених покарань, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі на строком на 5 років зі сплатою штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_4 від призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він, протягом іспитового строку, тривалістю 1 (один) рік, не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

На підставі ч. 3 ст. 72 КК України покарання ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2

КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень - виконувати самостійно.

Запобіжний захід застосований відносно ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили залишити попередній у вигляді домашнього арешту.

Стягнути з ОСОБА_4 в дохід держави витрати пов`язані із залученням експерта для проведення експертиз в сумі 17509 (сімнадцять тисяч п`ятсот дев`ять) грн. 80 коп.

Визнати ОСОБА_5 винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та призначити покарання: за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень. За ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі вимог ст. 70, ч. 3 ст. 72 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом повного складання призначених покарань, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років зі сплатою штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_5 від призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він, протягом іспитового строку, тривалістю 1 (один) рік, не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки, а саме: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

На підставі ч. 3 ст. 72 КК України покарання ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2

КК України у виді штрафу в розмірі 10500 (десять тисяч п`ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 178 500 (сто сімдесят вісім тисяч п`ятсот ) гривень - виконувати самостійно.

Запобіжний захід застосований відносно ОСОБА_5 до набрання вироком законної сили залишити попередній у вигляді домашнього арешту.

Стягнути з ОСОБА_5 в дохід держави витрати пов`язані із залученням експерта для проведення експертизи в сумі 4775 (чотири тисячі сімсот сімдесят п`ять) грн. 40 коп.

Речові докази: Медичну картку амбулаторного хворого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на 12 арк.; Медичну картку амбулаторного хворого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на 26 арк., копії військово-облікових документів, виданих на ім`я ОСОБА_14 , на 7 арк.; Копію військового квитка на ім`я ОСОБА_15 , на 1 арк., та аркуш паперу з рукописним написом; Копія тимчасового посвідчення військовозобов`язаного № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_16 , на 1 арк., та аркуш паперу з рукописним написом; Повістка про виклик ОСОБА_17 до органів поліції, на 1 арк.; Рішення № 2761 про відмову в перетині ДКУ ОСОБА_18 , на 1 арк.; Листи ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо ОСОБА_17 , на 3 арк.; Бланки заяви про продовження відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на 7 арк.; Блокнот з рукописними записами, на 113 арк., та наявними у ньому 10-ма товарними чеками та 13-ма аркушами паперу різного розміру з рукописними записами - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Планшетний комп`ютер марки «Ipad», серійний номер: G2JHW7V63J; Мобільний телефон марки «Samsung Galaxy A32 IMEI: НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , із вставленою сім-карткою № НОМЕР_4 , які передано на зберігання до камери речових доказів слідчого відділу УСБУ у Волинській області - повернути за належністю ОСОБА_4

33600 (тридцять три тисячі шістсот) доларів США, які передано на відповідальне зберігання у філію АТ «Укрексімбанк» в м. Луцьку (м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 5, код ЄДРПОУ 26196437, МФО 322313 - повернути за належністю ОСОБА_4 .

Мобільний телефон марки «IPhone 12», чорного кольору, ІМЕІ: НОМЕР_5 ; ІМЕІ2: НОМЕР_6 , із вставленою сім-карткою № НОМЕР_7 , які передано на зберігання до камери речових доказів слідчого відділу УСБУ у Волинській області - повернути за належністю ОСОБА_5 .

Індивідуальну програму реабілітації інваліда № 1176 від 27.06.2024 із відтиском печатки «Луцька міська МСЕК», на 1 аркуші. Виписку № 21985-24 на ім`я ОСОБА_5 від 24.09.2024, на 1 аркуші; Копію консультаційного висновку спеціаліста на ім`я ОСОБА_5 від 18.06.2024, на 1 аркуші; Копію консультаційного висновку спеціаліста на ім`я ОСОБА_5 від 15.06.2024, на 1 аркуші; Копію виписки із медичної карти амбулаторного хворого № 1854 від 10.05.2024 на ім`я ОСОБА_5 , на 1 аркуші, які передано на зберігання до камери речових доказів слідчого відділу УСБУ у Волинській області; Довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією № 345379 на ім`я ОСОБА_19 від 13.10.2023, на 1 аркуші; Консультаційний висновок спеціаліста на ім`я ОСОБА_20 від 19.09.2024, на 1 аркуші; Довідку до акта огляду медико-соціального експертного експертною комісією № 17, серії 12 ААГ № 874438, на 1 арк; бланк «Індивідуальної програми інваліда №1434», на 1 арк; медична карта амбулаторного хворого КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» на ім`я ОСОБА_8 ; написана ОСОБА_8 заява про постійне проживання за адресою: АДРЕСА_2 - залишити при матеріалах кримінального провадження. Диск для лазерних систем зчитування інформації типу DVD-R марки «Verbatim» з написом «ВФ Україна» № 22023030000000118 від 25.08.2024», «CD-24-14790/КІ від 19.11.2024» з інформацією про користування сім-карткою про користування сім-картками з мобільними номерами: НОМЕР_7 , яким користується ОСОБА_5 , на 194 аркушах, НОМЕР_8 , яким користується ОСОБА_21 , на 40 аркушах, НОМЕР_9 , яким користується ОСОБА_22 , на 12 аркушах, НОМЕР_4 , яким користується ОСОБА_4 , на 191 аркуші. Диск для лазерних систем зчитування інформації типу DVD-R марки «Verbatim» з написом «ВФ Україна» № 22023030000000118 від 25.08.2024», «CD-24-14790/КІ від 19.11.2024» з інформацією про користування сім-карткою про користування сім-картками з мобільними номерами: НОМЕР_7 , яким користується ОСОБА_5 , на 194 аркушах, НОМЕР_8 , яким користується ОСОБА_21 , на 40 аркушах, НОМЕР_9 , яким користується ОСОБА_22 , на 12 аркушах, - НОМЕР_4 , яким користується ОСОБА_4 , на 191 аркуші; Диск для лазерних систем зчитування інформації типу DVD-R марки «Verbatim» з написом «ПрАТ Київстар» Вх. 22656, 22657, 22658, 22659, Вих. 15380-15383/з/КТ» з інформацією про користування сім-картками з мобільними номерами: НОМЕР_10 , яким користується ОСОБА_21 , НОМЕР_11 , яким користується ОСОБА_23 , НОМЕР_12 , яким користується ОСОБА_24 , НОМЕР_13 , яким користується ОСОБА_8 у дати та періоди: з 04.12.2023 по 13.12.2023; 15.12.2023; з 15.01.2024 по 24.01.2024; з 29.02.2023 по 09.03.2024; 05.04.2024; з 10.04.2024 по 19.04.2024; 02.07.2024; 09.07.2024; 22.07.2024 та 08.08.2024, на 250 арк.; Диск для лазерних систем зчитування інформації типу типу DVD-R марки «ALERUS» із даними про користування сім-карткою за мобільним номером НОМЕР_13 , яким користується ОСОБА_8 у дати та періоди: з 04.12.2023 по 13.12.2023; 15.12.2023; з 15.01.2024 по 24.01.2024; з 29.02.2023 по 09.03.2024; 05.04.2024; з 10.04.2024 по 19.04.2024; 02.07.2024; 09.07.2024; 22.07.2024 та 08.08.2024 - залишити при матеріалах кримінального провадження. Вилучену в службових приміщеннях Луцької міжрайонної МСЕК за адресою: Волинська обл., Луцький р-н, с. Липини, вул. Теремнівська, 100 - медико-експертну справу на ім`я ОСОБА_8 - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Арешт на майно, який накладений ухвалами слідчого судді від 14 жовтня 2024 року та від 15 жовтня 2024 року - скасувати.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Луцький міськрайонний суд.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копію вироку після проголошення негайно вручити обвинуваченим та прокурору.

Головуючий:

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення06.03.2025
Оприлюднено11.03.2025
Номер документу125661508
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти основ національної безпеки України Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань