ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
"07" березня 2025 р. Справа № 924/214/25
м. Хмельницький
Суддя Господарського суду Хмельницької області Музика М.В., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , м. Хмельницький
до приватного підприємства "Кредо", м. Хмельницький
товариства з обмеженою відповідальністю "Збруч", м. Хмельницький
приватного підприємства "Турбо", м. Хмельницький
про розірвання договору про дольову участь в будівництві від 29.03.2005 року, укладеного між ЗАТ "НВП "Дельта", ТОВ "Збруч", ПФ "Турбо", ФОП Куровською Є.М.,
ВСТАНОВИВ:
05.03.2025 року до Господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , м. Хмельницький до приватного підприємства "Кредо", м. Хмельницький, товариства з обмеженою відповідальністю "Збруч", м. Хмельницький, приватного підприємства "Турбо", м. Хмельницький про розірвання договору про дольову участь в будівництві від 29.03.2005 року, укладеного між ЗАТ "НВП "Дельта", ТОВ "Збруч", ПФ "Турбо", ФОП Куровською Є.М.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.03.2025 року вказану позовну заяву передано для розгляду судді Музиці М.В.
За результатами аналізу поданої позовної заяви з доданими документами суд дійшов висновку про залишення позову ОСОБА_1 без руху з наступних мотивів.
Положеннями статей 162, 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.
Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Статтею 162 ГПК України передбачено вимоги до позовної заяви, в тому числі те, що позов, з-поміж іншого, повинен містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Судом встановлено, що позивач визначив відповідачем 1 приватне підприємство "Кредо", проте, зазначений у позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 41675466, належить товариству з обмеженою відповідальністю "Форк". Натомість ідентифікаційного коду ПП "Кредо" позовна заява не містить.
Окрім того, в якості відповідача 3 позивач вказав приватне підприємство "Турбо" з ідентифікаційним кодом 14165686. Проте, за вказаним кодом зареєстрована приватна фірма "Турбо", а не приватне підприємство. Тобто, позивачем невірно визначено найменування відповідача 3.
Також згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 цього Закону).
Позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру та подано позовну заяву через електронний кабінет в ЄСІТС, відтак до сплати підлягає 2 422,4 грн. судового збору.
Проте, представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Сергійчуком Ю.В. не надано доказу сплати судового збору у визначеному законодавством порядку та розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та встановити позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позов у справі №924/214/25 залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з моменту вручення даної ухвали для усунення недоліків позову шляхом: зазначення ідентифікаційного коду юридичної особи - відповідача 1 в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; вказівки на вірне найменування відповідача 3; надання доказів сплати судового збору у розмірі 2 422,4 грн.
Роз`яснити представнику позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання суддею, 07.03.2025 року, та не підлягає оскарженню.
СуддяМ.В. Музика
Віддурк. у 1 прим.: 1 - до справи; представнику позивача адвокату Сергійчуку Ю.В. в електронний кабінет
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2025 |
Оприлюднено | 10.03.2025 |
Номер документу | 125673224 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Музика М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні