Ухвала
від 07.03.2025 по справі 650/2320/23
ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 650/2320/23

провадження № 1-кп/650/27/25

УХВАЛА

03 березня 2025 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Олександрівка кримінальне провадження № 12021231130000062, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, громадянина України, не працюючого, освіта повна середня, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не одруженого, не депутата, на утриманні дітей не маючого, згідно зі статтею 89КК України раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 185 КК України,

встановив:

В провадженні Великоолександрівського районного суду Херсонської області перебуває зазначене кримінальне провадження.

На судовому засіданні учасники судового провадження вважали можливим призначити справу до судового розгляду.

Оскільки, обвинувальний акт за кримінальним провадженням складено відповідно до вимог КПК України, кримінальне провадження підсудне даному суду і підстави для закриття провадження згідно з пунктом 2частини третьоїстатті 314КПК України відсутні, справа підлягає призначенню до судового розгляду у відкритому судовому засіданні із викликом учасників судового провадження.

Також, 03 березня 2025 року від захисника надійшло клопотання про витребування доказів в якому він просить суд витребувати у Офіса Генерального прокурора (01011, м.Київ, вул. Різницька, 13/15 ) всі наявні відомості з електронної інформаційної системи (Єдиний реєстр досудових розслідування) кримінального провадження № 12021231130000062 від 03.04.2021, а саме розширений витяг (повну інформацію) у вигляді роздруківок по всіх розділах : «Основні відомості»; «Кримінальні правопорушення» ; «Рух провадження»; «Прикріплені файли», в тому числі інформацію про процесуальні рішення про призначення прокурора, про створення групи прокурорів, про зміну групи прокурорів.

В обґрунтування заявленого клопотання зазначив, що у матеріалах даного кримінального провадження відсутні процесуальні рішення, що свідчить про порушення норм Кримінального процесуального кодексу України з боку сторони обвинувачення. Відсутність належним чином оформлених процесуальних рішень викликає сумніви щодо того, що всі процесуальні дії вчинялися правомочними суб`єктами та відповідно до вимог закону, що може мати наслідки визнання доказів недопустимими згідно зі ст. 87 КПК України.

Захисник наголосив, що право на захист включає можливість доступу до всіх матеріалів досудового розслідування, у тому числі тих, які сторона обвинувачення не планує використовувати під час судового розгляду. Відомості, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, можуть мати значення для встановлення обставин кримінального провадження, оцінки законності вчинених процесуальних дій та дотримання прав підозрюваного.

Відповідно до Положення про порядок ведення ЄРДР, затвердженого Наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 № 139, доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань мають лише прокурори, слідчі, детективи та інші уповноважені користувачі. Однак норми КПК України передбачають можливість сторони захисту здійснювати збирання доказів, у тому числі шляхом витребування документів у володінні органів державної влади.

З метою реалізації засад кримінального провадження, зокрема принципу змагальності сторін, та забезпечення права на ефективний захист, захисник вважає за необхідне витребувати у володінні Офісу Генерального прокурора всі наявні відомості з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12021231130000062, у тому числі розширений витяг з усіх розділів системи, включаючи інформацію про процесуальні рішення щодо призначення прокурорів, створення та зміну групи прокурорів. Витребувані документи можуть мати істотне значення для захисту обвинуваченого та сприяти встановленню об`єктивних обставин справи.

На судовому засіданні захисник підтримав подане клопотання та пояснив, що відсутність у матеріалах справи відповідних процесуальних рішень ставить під сумнів законність дій сторони обвинувачення та може свідчити про істотні порушення норм КПК України, що впливає на допустимість доказів. У зв`язку з цим витребування відомостей з ЄРДР є необхідним для забезпечення права на захист.

На судовому засіданні обвинувачений підтримав подане захисником клопотання.

На судовому засіданні прокурор заперечив проти задоволення клопотання захисника зазначивши, що воно є необґрунтованими, адже захисник не вказав, які конкретного докази з наданих стороною обвинувачення можуть бути недопустимими та не навів підстав ставити їх під сумнів. Крім того, прокурор вказав, що захисник мав право самостійно звернутися до Бериславської окружної прокуратури як користувача вказаного реєстру та заздалегідь отримати відповідну інформацію. Також прокурор заявив, що порушене захисником питання треба ставити під час безпосереднього дослідження відповідного доказу, а не на стадії підготовчого провадження, коли у суд ще немає відповідних матеріалів.

Суд, заслухавши доводи захисника, думки прокурора та обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінального провадження та клопотання про витребування доказів, дійшов висновку про необхідність його задоволення з огляду на таке.

Відповідно до частин першої,другої статті22КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 8частини третьоїстатті 42КПК України підозрюваний, обвинувачений має право збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази.

Відповідно до пункту 4частини другоїстатті 315КПК України з метою підготовки до судового розгляду суд розглядає клопотання учасників судового провадження про витребування певних речей чи документів.

Відповідно до статті 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до частин першої,третьої статті93КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.

Відповідно до статті 350 КПК України клопотання учасників судового провадження розглядаються судом після того, як буде заслухана думка щодо них інших учасників судового провадження, про що постановляється ухвала. Відмова в задоволенні клопотання не перешкоджає його повторному заявленню з інших підстав.

Аналіз наведених положень кримінального процесуального законодавства дозволяє дійти висновку, що під час підготовчого судового засідання захисник має право подавати клопотання про витребування доказів, якщо вони є важливими для встановлення істини у справі. Суд, у свою чергу, зобов`язаний розглянути такі клопотання, заслухавши позиції інших учасників провадження. Якщо суд визнає, що витребування доказів є обґрунтованим і необхідним для повного та всебічного розгляду справи, він має забезпечити їх витребування. У випадках, коли суд відмовляє у задоволенні клопотання, це не позбавляє захисника права повторно звернутися з аналогічним клопотанням, якщо з`являться нові обставини або додаткові аргументи на користь необхідності отримання таких доказів. Це гарантує реалізацію права сторін на рівний доступ до доказів та змагальність у кримінальному провадженні.

Розділом ІІІ «Доступ до відомостей, внесених до Реєстру» Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (затверджено Наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 № 139 (далі-Положення) доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань передбачений лише для держателя, прокурорів, слідчих, детективів та інших уповноважених користувачів. Положення не надає прав безпосередньо доступу до відомостей , внесених до Реєстру , стороні захисту.

Відомості, які містяться у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР), можуть мати важливе значення для оцінки законності процесуальних дій сторони обвинувачення та відповідності їх вимогам кримінального процесуального законодавства. Відсутність у матеріалах провадження відповідних процесуальних рішень, зокрема про призначення прокурора, створення та зміну групи прокурорів, може викликати обґрунтовані сумніви щодо дотримання вимог КПК України при здійсненні досудового розслідування. Це, у свою чергу, може вплинути на допустимість отриманих доказів та загальну об`єктивність кримінального провадження.

Також суд враховує, що доступ до ЄРДР має обмежене коло осіб, і сторона захисту не має прямої можливості отримати ці відомості самостійно. Водночас їх наявність або відсутність може істотно вплинути на оцінку правомірності дій органів досудового розслідування. Враховуючи принцип рівності сторін у кримінальному процесі та необхідність забезпечення належного захисту прав обвинуваченого, суд визнає необхідним витребувати відповідні відомості з ЄРДР у Офісу Генерального прокурора.

Доводи прокурора щодо безпідставності клопотання захисника суд вважає недостатньо обґрунтованими, оскільки відповідні питання вирішуються саме на стадії підготовчого судового засідання, витребування запитуваних відомостей не призведе до затягування кримінального провадження, а отримана інформація є офіційною, міститься в державному реєстрі та відома стороні обвинувачення. Враховуючи, що ці дані можуть мати значення для оцінки законності процесуальних дій та допустимості доказів, їх витребування сприятиме всебічному, повному та об`єктивному розгляду справи, забезпечуючи дотримання принципу рівності сторін у кримінальному процесі.

Керуючись вищенаведеними положеннями КПК України, суд

постановив:

Клопотання захисника про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у ОфісаГенерального прокурора (01011, м.Київ, вул. Різницька, 13/15 ) всі наявні відомості з електронної інформаційної системи (Єдиний реєстр досудових розслідування) кримінального провадження № 12021231130000062 від 03.04.2021, а саме розширений витяг (повну інформацію) у вигляді роздруківок по всіх розділах : «Основні відомості»; «Кримінальні правопорушення» ; «Рух провадження»; «Прикріплені файли», в тому числі інформацію про процесуальні рішення про призначення прокурора, про створення групи прокурорів, про зміну групи прокурорів

Призначити судовий розгляд кримінального провадження на 30 квітня 2025 року о 10.30 год. в залі судового засідання Великоолександрівського районного суду Херсонської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 07 березня 2025 року.

Суддя:


ОСОБА_1

СудВеликоолександрівський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення07.03.2025
Оприлюднено10.03.2025
Номер документу125673529
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —650/2320/23

Ухвала від 07.03.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 04.03.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 03.03.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 06.02.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 06.02.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 30.01.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 09.01.2025

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні