Герб України

Ухвала від 10.03.2025 по справі 443/20/25

Жовківський районний суд львівської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа №443/20/25

Провадження №2/443/217/25

УХВАЛА

іменем України

10 березня 2025 року місто Жидачів

Жидачівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Павліва А.І.,

секретар судового засідання Стасів С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут-Жидачів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,-

встановив:

Суть справи та позиція сторін.

ТОВ «Добробут-Жидачів» (позивач) подав до суду позовну заяву до ОСОБА_1 , в якій просив стягнути з відповідача на його користь заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі 1455 грн 35 коп та судовий збір.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, однак 27.02.2025 подав до суду заяву про незаперечення проти закриття провадження у справі за заявою відповідачки у зв`язку з відсутністю предмету спору, оскільки заборгованість відповідачем погашена. Також, у заяві просив вирішити питання повернення сплаченого судового збору в розмірі 2 422,40 грн.

Відповідач у судове засідання не з`явилася, однак 21.02.2025 подала до суду заяву про закриття провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору.

Застереження щодо фіксації судового процесу.

З огляду на вимоги частини 2 статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Позиція суду.

Суд, вивчивши викладені у заявах аргументи та матеріали цивільної справи, доходить висновку, що провадження у справі підлягає закриттю виходячи з такого.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Відповідно до квитанції про сплату №МЕ16-YD4R-4SAE від 02.01.2025 ТОВ «Добробут-Жидачів» сплачено судовий збір за подання зазначеного вище позову в сумі 2 422,40 грн (а.с.1).

Згідно з квитанцією №820563226 від 19.02.2025 ОСОБА_1 сплатила ТОВ «Добробут-Жидачів» 1 455,35 грн за утримання будинку (а.с.29).

Нормативно-правові акти, якими керувався суд.

Згідно з приписами частини 3 статті 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Положеннями частини 2 статті 133 ЦПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з приписами пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Мотиви, з яких суд дійшов висновків.

Суд зауважує, що предметом спору між сторонами була наявність заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, однак цей предмет припинив своє існування (зник) внаслідок виконання відповідачем заявлених до нього вимог шляхом добровільного погашення заборгованості, тому суд, з огляду на приписи статті 13 ЦПК України, доходить переконання про відсутність предмета спору, а, відтак, наявність обґрунтованої підстави для закриття провадження у справі.

Щодо питання про повернення позивачу сплаченої суми судового збору, суд зазначає, що позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви у сумі 2 422,40 грн та, у подальшому, заявлено клопотання про його повернення з підстави, передбаченої статтею 7 Закону України «Про судовий збір». З огляду на вирішення судом питання про закриття провадження у справі з підстави відсутності предмета спору та наявності в Законі України «Про судовий збір» правової норми (пункту 5 частини 1 статті 7), яка передбачає обов`язок суду повернути судовий збір з цієї підстави за клопотанням особи, яка його сплатила, тому суд вважає, що сплачену позивачем суму судового збору слід повернути.

Керуючись статтями 13, 255, 260, 261 ЦПК України, статтею 7 Закону України «Про судовий збір», суд -

постановив:

Судове засідання у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут-Жидачів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проводити за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут-Жидачів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з підстави відсутності предмета спору.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Добробут-Жидачів» сплачену суму судового збору у розмірі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп відповідно до квитанції про сплату №МЕ16-YD4R-4SAE від 02.01.2025.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Головуючий суддя А.І. Павлів

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.03.2025
Оприлюднено11.03.2025
Номер документу125682314
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —443/20/25

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

ПАВЛІВ А. І.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

ПАВЛІВ А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні