Ухвала
від 10.03.2025 по справі 480/1668/25
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 березня 2025 року Справа № 480/1668/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевченко І.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня", Сумського обласного центру медико-соціальної експертизи, треті особи: Зарічна районна медико-соціальна експертна комісія м.Суми та Міністерство охорони здоров`я України про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня", Сумського обласного центру медико-соціальної експертизи, треті особи: Зарічна районна медико-соціальна експертна комісія м.Суми та Міністерство охорони здоров`я України, в якій просить:

1) визнати незаконним та скасувати рішення Зарічної районної МСЕК м. Суми, оформлене довідкою № 91 від 08 листопада 2024 року «Про невизнання інвалідом»,

2) зобов`язати відповідача провести повторний огляд та прийняти обґрунтоване рішення щодо встановлення позивачу групи інвалідності з урахуванням медичного стану позивача.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Так, відповідно до ч.1 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. В позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (п.4 ч.5 ст.160 КАС України).

Також, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

У свою чергу, відповідно до ч.1 ст.42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи, а відповідно до ч.4 ст.46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Тобто, позивачем у позові має бути чітко зазначено учасників справи - позивача, відповідача, третіх осіб, із зазначенням відомостей про таких учасників, визначених п.2 ч.5 ст.160 КАС України, а також зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та обґрунтування таких вимог (у разі подання позову до декількох відповідачів).

Судом встановлено, що відповідачами у цьому позові заявлено Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня" та Сумський обласний центр медико-соціальної експертизи, а третіми особами - Зарічну районну медико-соціальна експертну комісію м.Суми та Міністерство охорони здоров`я України.

Однак у прохальній частині позову позивач просить визнати незаконним та скасувати рішення Зарічної районної МСЕК м. Суми, яке не заявлено відповідачем у справі, а заявлено третьою особою.

Крім того, позивач також просить зобов`язати відповідача провести повторний огляд та прийняти обґрунтоване рішення щодо встановлення позивачу групи інвалідності з урахуванням медичного стану позивача. Поряд з цим, не є зрозумілим, кого саме з відповідачів позивач просить зобов`язати провести повторний огляд та прийняти рішення про встановлення позивачу групи інвалідності, враховуючи те, що відповідачів заявлено два, а у прохальній частині не конкретизовано якого саме відповідача.

Також всупереч п.4 ч.5 ст.160 КАС України позивачем не вказано у позові зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та обґрунтування таких вимог, враховуючи те, що відповідачів заявлено два.

Відтак, з урахуванням заявленого складу учасників справи, не є зрозумілими позовні вимоги позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 132, 133, 160, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради "Сумська обласна клінічна лікарня", Сумського обласного центру медико-соціальної експертизи, треті особи: Зарічна районна медико-соціальна експертна комісія м.Суми та Міністерство охорони здоров`я України про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем протягом 7 днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п.2 ч.5 ст.160 та п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в частині узгодження заявлених позовних вимог з їх відповідним обґрунтуванням та заявленого складу учасників справи (відповідно до кількості учасників справи).

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Шевченко

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.03.2025
Оприлюднено12.03.2025
Номер документу125697098
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи

Судовий реєстр по справі —480/1668/25

Ухвала від 20.03.2025

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 10.03.2025

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні