Ухвала
від 10.03.2025 по справі 295/3043/25
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/3043/25

Категорія 79

2/295/1851/25

УХВАЛА

10.03.2025 року суддя Богунського районного суду м. Житомира Полонець С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВНП» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за період затримки розрахунку, -

ВСТАНОВИВ:

Позовну заяву позивачем було подано до суду з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до п. 3) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Всупереч вимогам вищевказаного пункту статті, позивачем не було зазначено ціни позову.

Згідно з п. 4) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

На виконання цього пункту статті, позивачу необхідно уточнити зміст заявленої нею позовної вимоги про стягнення середнього заробітку, зазначивши суму, яку вона просить стягнути на свою користь з відповідача.

Крім того, позовна заява не відповідає вимогам п. 5) ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки не містить зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зокрема, позивачу слід зазначити посилання на докази наявності заборгованості по заробітній платі та її період.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Позивачу необхідно надати копії тих документів, що додаються до позовної заяви, які не було надано нею, для відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги про стягнення заборгованості по належних розрахункових при звільненні з роботи виплатах та про стягнення середнього заробітку за період не розрахунку з 12 грудня 2024 року по день ухвалення судового рішення по суті вимог.

Позивач вважає, що її звільнено від сплати судового збору за подання до суду вказаної позовної заяви, на підставі п. 1) ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».

У свою чергу, згідно з п. 1) ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

За змістом приписів статей94,116,117 Кодексу законів про працю Українита статей1,2 Закону № 108/95-ВР «Про оплату праці»,середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненніза своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку тане входить до структури заробітної плати.

З указаного слідує, що за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку позивача не звільнено від сплати судового збору.

Зважаючи на викладене вище, позивачу слід надати документ,що підтверджуєсплату судовогозбору завказану позовнувимогу урозмірі,визначеному ЗакономУкраїни «Просудовий збір»,що набравчинності з01.11.2011року (зізмінами станомна 01.01.2025року) 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до платіжних реквізитів, зазначених на офіційному сайті Богунського районного суду м. Житомира.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачу слід надати докази наявності заборгованості по заробітній платі та її період, а також розрахунок середнього заробітку.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, позовна заява, подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВНП» про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за період затримки розрахунку, залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 20.03.2025 року, але не більше п?яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

У разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення10.03.2025
Оприлюднено12.03.2025
Номер документу125700819
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —295/3043/25

Ухвала від 05.05.2025

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Ухвала від 05.05.2025

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Борисюк Р. М.

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні