Ухвала
від 07.03.2025 по справі 526/591/25
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/591/25

Провадження № 1-кс/526/84/2025

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 березня 2025 року м. Гадяч

слідча суддя Гадяцького районного суду ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Гадяч клопотання старшого слідчого СВВП №1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000776 від 06.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,

в с т а н о в и л а:

27 лютого 2025 року старший слідчий СВВП №1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000776 від 06.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України, вказуючи, що 05.11.2024 в умовах дії в України правового режиму воєнного стану невстановлена(і) особа(и) з банківського рахунку номер НОМЕР_1 жителя села Миколаївка Миргородського району Полтавської області ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкритого в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", таємно викрала (ли) гроші в розмірі 3494 гривні 50 копійок.

У ходіпроведення досудовогорозслідування виникланеобхідність утимчасовому доступідо документів,а саме:роздруківки випискипро рухгрошових коштівпо банківському рахунку ОСОБА_4 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 за період часу з 00 год. 00 хв. 04.11.2024 до 00 год. 00 хв. 07.11.2024 з метою підтвердження належності вищезазначених рахунків конкретному клієнту (з зазначенням дати народження, місця проживання, коли і де була видана картка, номеру мобільного телефону, серії та номера паспорта, закріпленого фінансового номеру), факту вчинення крадіжки грошових коштів, шляхом їх перерахунку на інші банківські рахунки чи зняття готівкових коштів.

Роздруківка вищезазначеної інформації про рух грошових коштів та анкетні дані власника даної картки можуть бути сформовані та перебувати у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Іншим чином отримати такі відомості неможливо.

У судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Слідчий подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Особа, у володінні якої знаходяться документи до суду не з`явилась, про причини неявки суду не повідомила, про час та місце розгляду клопотання повідомлена належним чином.

Згідно ч. 4 ст.107КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідча суддя дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.

Судом встановлено,що відомостіпро дануподію внесено06.11.2024 до ЄРДР за №12024170560000776 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктом 5 частини 1 ст. 162 КПК України також передбачено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Враховуючи викладене, слідча суддя дійшла висновку, що подане клопотання слід задовольнити, оскільки при зверненні до суду із зазначеним клопотанням слідчим доведено, що існує потреба у вказаних заходах, про які йдеться в клопотанні, а у досудового слідства відсутня можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись статтями 159-166 КПК України, слідча суддя,

у х в а л и л а:

Клопотання старшого слідчого СВВП №1 Миргородського РВП ГУНП України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170560000776 від 06.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України - задовольнити.

Надати групі слідчих ВП №1 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , та кожному окремо тимчасовий доступ до документів Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , що стосується клієнта банку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з можливістю ознайомитись тавилучити у друкованому та/або електронному вигляді таких документів,які містять наступну інформацію по банківському рахунку відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 за період часу з 00 год. 00 хв. 04.11.2024 до 00 год. 00 хв. 07.11.2024:

1.1 Документи, які надані для відкриття рахунку та на підставі яких видані банківські платіжні (кредитні) картки;

1.2 Виписки за даним рахунком, в тому числі, інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку) грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код/, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи/, референс кожного платіжного документу /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів);

1.3 У разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах;

1.4 Документи, які містять інформацію про входи в банківський програмний комплекс WEB-банкінг « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по банківським картковим рахункам та проведені транзакції з зазначенням дати та часу входу в « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ідентифікатору пристрою, який входив в банківські програмні комплекси, його найменування, типу, ІР-адреси та МАС-адреси комп`ютерів, GPS-координат пристрою, з якого здійснено вхід в систему;

1.5 Документів, які містять інформацію про послугу системи «Клієнт-банкінг» (віддалений доступ керування рахунком), щодо карткового рахунку, який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». (з наданням інформації про синхронізації з банком за аналогічний період, а саме: ІР-адреси та МАС-адреси комп`ютерів або інших технічних пристроїв (мобільних терміналів), з яких відбувалося з`єднання з системою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Лог-файлів з розшифровкою (зазначити точну дату, час, в форматі година/хвилина/секунда, тип операційної системи, браузер, ІР-адреса входу в систему, МАС-адреса пристрою) входу в систему з фінансового номеру зазначеного рахунку, цифровий відбиток пристрою (Fingerprint) з якого здійснювався вхід в систему АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та авторизувались вказані особи з розшифровкою;

1.6 Інші дані по рахунку та банківській платіжній (кредитній) картці, які можуть бути надані (доступні) вищезазначеному банку.

2.Зобов`язати уповноважену особу Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ) надати вищезазначену інформацію та для проведення в подальшому тимчасового доступу направити її до Полтавської обласної філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за адресою: АДРЕСА_2 для проведення в подальшому тимчасового доступу.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді діє два місяці.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя: ОСОБА_1

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.03.2025
Оприлюднено12.03.2025
Номер документу125703409
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —526/591/25

Ухвала від 07.03.2025

Кримінальне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні