Ухвала
від 10.03.2025 по справі 136/409/25
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/409/25

провадження № 2/136/130/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2025 року м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Іванець О.Д.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, Приватного сільськогосподарського підприємства «Фортуна» про визнання недійсним свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства та договорів купівлі-продажу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, Приватного сільськогосподарського підприємства «Фортуна», у якому просить:

- поновити строки на подання позовної заяви, оскільки про вказані факти йому стало відомо під час ознайомлення з архівними матеріалами КСП «Промінь» та СВК «Промінь», що знаходяться в Архівному відділі Липовецької РДА 19.02.2025;

- визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності на майновий пай № НОМЕР_1 члена КСП, видане Брицькою сільською радою на ім`я ПСП «Фортуна» від 22.07.2011, відповідно до списку осіб, затвердженого 18.02.2000 та 23.04.2021 та договорів купівлі-продажу, загальна вартість якого становить 3139313 грн., а частка ПСП «Фортуна» становить 614817 грн. або 19,58 % та договори купівлі-продажу на підставі яких воно було видано.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за даним позовом судом встановлено, що він не у повній мірі відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, з огляду на таке.

Так, у порушення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, у позові не зазначено відомі адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідачів.

Крім того, в порушення вимог п.п. 6, 7, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем у позовній заяві не зазначено відомостей щодо: вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися; вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, а також не зазначено підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Згідно ч. ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Судом встановлено, що до позову позивачем додано у фотокопіях докази тоді як не зазначено у кого знаходяться оригінали письмових доказів, при цьому деякі фотокопії є нечитабельними (свідоцтво про право власності на майновий пай члена КСП, виданий ПСП «Фортуна», акт про виділення до знищення документів і справ, які не підлягають зберіганню, доповнення до історичної довідки на фонд КСП «Промінь», протокол звітних зборів уповноважених членів КСП «Промінь» - текст по краям листів розмитий або зрізаний), що ускладнює відтворення їх змісту, а також додані до позову фотокопії не у повній мірі відповідають порядку їх засвідчення, оскільки вони не містять дати засвідчення.

Частиною 4 статті 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як слідує з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності на майновий пай члена НОМЕР_2 , видане Брицькою сільською радою на ім`я ПСП «Фортуна» від 22.07.2011 та визнати недійсними та скасувати договори купівлі-продажу на підставі яких було видано зазначене свідоцтво.

В той же час, при подачі позову позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру в сумі 1211,20 грн. За таких обставин позивачу потрібно сплатити судовий збір за ще одну вимогу немайнового характеру в сумі 1211 грн. 20 коп. та надати до суду докази його сплати.

Крім того, слід зазначити, що позовна вимога про визнання недійсними та скасування договорів купівлі-продажу є неконкретизованою. Позивачем не вказано яких саме договорів стосується дана вимога.

Перелічені недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів, а також документів, що підтверджують сплату судового збору у недоплаченій частині.

Керуючись ст. ст. 175,177,185 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, Приватного сільськогосподарського підприємства «Фортуна» про визнання недійсним свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства та договорів купівлі-продажу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною і повернеться позивачеві.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. Д. Іванець

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.03.2025
Оприлюднено13.03.2025
Номер документу125742315
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —136/409/25

Ухвала від 07.04.2025

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Іванець О. Д.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Іванець О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні