Ухвала
від 13.12.2024 по справі 223/32/21
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 223/32/21

Провадження № 6/204/411/24 р.

КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2024 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого судді Самсонової В.В.

за участю секретаря Зайченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ № 1» про видачу дублікату виконавчого листи,-

В С Т А Н О В И В:

До судузвернувся ОСОБА_1 з заявоюпро видачудублікату виконавчоголиста поцивільній справі№ 223/32/21за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ № 1» про стягнення моральної шкоди у зв`язку з професійним захворюванням та виробничою травмою. В обґрунтування заяви зазначено, що Вугледарським міським судом Донецької області 24.03.2021 року була розглянута цивільна справа № 223/32/21 (провадження № 2/223/111/2021) за його позовом до ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» про стягнення моральної шкоди у зв`язку з професійним захворюванням та виробничою травмою. За результатами розгляду ухвалене рішення про задоволення позовних вимог: стягнуто з відповідача на його користь моральну шкоду у розмірі 32500,00 грн. Рішення суду набрало законної сили 11.05.2021 р., проте виконане не було. У зв`язку із тим, що з 24.02.2022 року у місті Вугледар Волноваського району Донецької області тривають бойові дії внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України заявник змушений був тимчасово залишити місце свого проживання і переміститися до м. Запоріжжя. Під час евакуації взяв із собою лише найнеобхідніші особисті офіційні документи, решту речей залишивши вдома. Відтак, документи по справі (примірник позовної заяви із доданими до неї документами, інші процесуальні документи, які направлялись як позивачу, судом) залишились у м. Вугледарі і були втрачені.

Заявник в судове засідання не з`явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Інші сторони в судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомили.

У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що дана заява підлягає задоволенню з огляду на наступне.

В судовому засіданні було встановлено, що рішенням Вугледарського міського суду Донецької області від 24 березня 2021 року у цивільній справі № 223/32/21 позовні вимоги ОСОБА_1 до державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» про стягнення моральної шкоди у зв`язку з професійним захворюванням та виробничою травмою - задоволено. Стягнуто з державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь ОСОБА_1 одноразово, 32 500 (тридцять дві тисячі п`ятсот) гривень 00 копійок моральної шкоди. Стягнуто з державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Вказане рішення суду скасоване не було і набрало законної сили 11 травня 2021 року.

На підставі цього рішення суду, було видано відповідні виконавчі листи.

Загальновідомим є факт, що на теперішній час місто м. Вугледар є тимчасово окупованою територією України. Отже, враховуючи викладене суд приходить до переконливого висновку, що виконавчий лист по справі № 223/32/21, виданий Вугледарським міським судом Донецької області, було втрачено з незалежних від стягувача причин.

Таким чином, виконавчий лист вважається таким, що втрачений. Станом на дату постановлення даної ухвали виконавчий лист фактично не виконаний і стягнення за ним не відбувається.

Відповідно жедо ст.129-1Конституції України,суд ухвалюєрішення іменемУкраїни.Судове рішенняє обов`язковимдо виконання. Державазабезпечує виконаннясудового рішенняу визначеномузаконом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч. ч. 1-2 ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Крім того, статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року № 3477-IV встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Суду як джерело права.

Аналогічні положеннямають ч.ч.4,8ст.10ЦПК України,згідно якихсуд застосовуєпри розглядісправ Конвенціюпро захистправ людиниі основоположнихсвобод 1950року іпротоколи донеї,згоду наобов`язковість якихнадано ВерховноюРадою України,та практикуЄвропейського судуз правлюдини якджерело права. У разі невідповідності правового акта міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, суд застосовує міжнародний договір України.

Так, Європейський суд з прав людини при здійсненні правосуддя, зокрема у рішенні по справі «Горнсбі проти Греції» (Hornsby v. Greece) від 19 березня 1997 року, у п. 40 зазначає, що право на звернення до суду було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов`язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду одній зі сторін. Важко уявити ситуацію, щоб пункт 1 статті 6 докладно описував процедурні гарантії, які надаються сторонам цивільного судового процесу - у провадженні, що є справедливим, відкритим і оперативним, - і не передбачав би при цьому гарантій виконання судових рішень; тлумачення статті 6 як такої, що стосується виключно права на звернення до суду і проведення судового розгляду, могло б призвести до ситуацій, несумісних із принципом верховенства права, що його Договірні Сторони зобов`язалися дотримуватися, коли вони ратифікували Конвенцію. Отже, виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатися як невід`ємна частина «судового процесу» для цілей статті 6.

Також, Європейським судом з прав людини було постановлене «пілотне» рішення у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України» (YuriyNikolayevichIvanov v. Ukraine) від 15 жовтня 2009 року, заява № 40450/04, де Суд зазначає, що ця справа стосується існуючої проблеми, яка постійно нагадує про себе, породжуючи порушення Конвенції, які найчастіше виявляє Суд у справах проти України; більше ніж половина рішень, винесених Судом у справах проти України, стосуються питання тривалого невиконання остаточних судових рішень, відповідальність за які несуть органи влади України.

Окрім того, Європейський суд з прав людини неодноразово в своїх рішеннях зазначав, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог.

У зв`язку з вищевказаним, суд вважає необхідним застосувати у даних правовідносинах вищевказану практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

За таких обставин, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, в порядку п. 17.4 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, суд вважає можливим видати дублікат виконавчого листа по справі №223/32/21, виданого Вугледарським міським судом Донецької області, про стягнення з державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь ОСОБА_1 , одноразово, 32 500 (тридцять дві тисячі п`ятсот) гривень 00 копійок моральної шкоди.- для подальшого виконання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 129-1 Конституції України, Законом України «Про виконавче провадження», ст. ст. 10, 18, 76, 77, 81, 182-183, 223, 247, 258-261, 352-355, п. 17.4 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ № 1» про видачу дублікату виконавчого листи - задовольнити.

Видати дублікат виконавчого листа по справі №223/32/21, виданого Вугледарським міським судом Донецької області, про стягнення з державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь ОСОБА_1 , одноразово, 32 500 (тридцять дві тисячі п`ятсот) гривень 00 копійок моральної шкоди.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ч. 2 ст. 261 ЦПК України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день складення її повного тексту, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.В. Самсонова

СудКрасногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено13.03.2025
Номер документу125761842
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —223/32/21

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Самсонова В. В.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Самсонова В. В.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Самсонова В. В.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Дубіжанська Т. О.

Рішення від 24.03.2021

Цивільне

Вугледарський міський суд Донецької області

Дочинець С. І.

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Вугледарський міський суд Донецької області

Дочинець С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні