Справа № 357/3013/25
Провадження № 2/357/2541/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11.03.2025 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цукуров В. П. розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Білоцерківська міська лікарня №1» про стягнення надбавки за вислугу років -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали позовної заяви на предмет дотримання процесуального законодавства під час звернення до суду, суд приходить до висновків про те, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статей 95, 175, 177 ЦПК України.
За приписами ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч наведеним приписам процесуального права позовна заява не містить:
відомості про вжиття заходів забезпечення доказів до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи.
Відповідно до п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. За правилами ч.1, ч.5 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У розділі «Додатки» позивачем, серед іншого, зазначено «обґрунтований розрахунок сум, що стягуються». Утім, такий документ до позовної заяви не приєднаний.
Натомість, до заяви приєднано не оформлені відповідно до правил діловодства та не зазначені у розділі «Додатки» документи: незавірена ксерокопія наказу №246-к від 27.05.2924 року та 16 окремих папірців розміром від 7х8 см. до 7х14 см. з відомостями, вірогідно, щодо заробітної плати позивача печатним шрифтом, та один такий папірець з написом від руки.
Наведені обставини підтверджуються актом від 06.08.2025 року, що складений та підписаному керівником апарату суду, старшим секретарем суду та спеціалістом відділу документообігу та контролю по цивільним та адміністративним справам.
Згідно з ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Відповідно до правової позиції, викладеної, зокрема, у постанові Верховного Суду від 17.07.2019 року у справі №810/719/18, копія документу є належним доказом лише у разі її належного засвідчення. Недотримання цього припису є правовою підставою для скасування рішення суду.
Проте, позивачем не підтверджено відповідність приєднаної до позовної заяви копії трудової книжки її оригіналу.
Пунктами 4 та 5 частини 3 ст.175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В описовій та мотивувальній частині позовної заяви позивач зазначає, що працювала (перебувала у трудових відносинах) на посаді лікаря у КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №1» з 01.08.1996 року по 01.06.2024 року. Відповідно до розрахунків про нарахування заробітної плати їй було нараховано та виплачено заробітну плату, крім надбавки за вислугу років у розмірі 30% від посадового окладу з лютого 2023 року по 01.06.2025 року. А тому, вона змушена звернутися до суду з позовом у якому просить стягнути надбавку за вислугу років за період з лютого 2023 року по 01.06.2025 року. У резолютивній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача на її користь надбавку за вислугу років за період з лютого 2023 року по 01.06.2025 року тобто по дату, яка ще не настала. Крім того, позовна заява містить вимогу про поновлення позивачу строку звернення до суду з даним позовом, але не містить посилання на поважні причини пропуску строків для їх поновлення в поряду ст.234 КЗпП України.
З метою реалізації такого принципу судочинства як «процесуальна економія», суд роз`яснює позивачу право подати суду нормативно-правове обґрунтування обраного способу захисту права або викласти свої позовні вимоги (їхню частину) в іншій редакції, а також право подати обґрунтоване клопотання про поновлення строків звернення до суду, пропущених з поважних причин.
Також суд роз`яснює позивачу, що відповідно да приписів ст.59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
За правилами, встановленими ст.15 ЦПК України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом. Безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.
Таким чином, позивачу необхідно подати позовну заяву в уточненій редакції без вказаних недоліків, яка б відповідала наведеним вимогам законодавства з додатками, оформленими відповідно до правил діловодства. Перелік документів, що додаються до позовної заяви має відповідати змісту розділу заяви «Додатки».
Відповідно до ч.ч. 2, 3, 7 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі вищевикладеного та керуючись, ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву позову ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Білоцерківська міська лікарня №1» про стягнення надбавки за вислугу років - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати трьох днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В. П. Цукуров
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2025 |
Оприлюднено | 13.03.2025 |
Номер документу | 125762849 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цукуров В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні