Справа № № 585/381/25
Номер провадження 1-в/585/40/25
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И
11 березня 2025 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого - судді ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни заяву представника КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» лікаря-психіатра ОСОБА_5 про припинення ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру, -
В С Т А Н О В И В :
До суду з заявою про припинення ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру звернулась лікар-психіатр КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» ОСОБА_7 . Подану до суду заяву мотивуєтим, щогр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю Недригайлівського р-ну, с.Дремово, згідно Ухвали Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровськ від 14.08.2024 року про продовження примусових заходів медичного характеру надавалася амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку. Гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 28.01.2025 року був оглянутий комісією лікарів-психіатрів КНП СОР Обласна клінічна спеціалізована лікарня. Комісія прийшла до висновку, що на теперішній час гр. ОСОБА_6 виявляє ознаки психічного розладу у вигляді «ІІІизофренія, параноїдна форма, безперервний тип перебігу», проте знизився рівень суспільної небезпечності, стабілізувався психічний стан і тому застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги рекомендовано припинити. Амбулаторну психіатричну допомогу ОСОБА_6 може отримувати в добровільному порядку.
У судовому засіданні представник спецлікарні підтримала заяву, суду пояснила, що своїм психічним станом хворий не виявляє собою небезпеки для оточуючих, значно знизився ступінь його суспільної небезпечності і відпала необхідність застосування примусових заходів.
Прокурор не заперечував проти припинення застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 .
ОСОБА_6 підтримав заяву лікаря та просив припинити відносно нього примусові заходи медичного характеру.
Захисник підтримав позицію ОСОБА_6 та зазначив, що відносно ОСОБА_6 необхідно припинити примусові заходи медичного характеру, оскільки згідно висновку комісії лікарів є всі підстави для припинення примусових заходів медичного характеру. Крім цього строк дії рішення про заходи медичного характеру вже закінчився.
Вислухавши пояснення представника спецлікарні, ОСОБА_6 , думку прокурора та захисника, дослідивши висновок комісії лікарів психіатрів, суд вважає, що заява про припинення примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Недригайлівського районного суду Сумської області від 16.05.2011 року ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Як вбачається з ухвали Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 14.08.2024 року, ОСОБА_6 змінено примусові заходи медичного характеру, призначені постановою Недригайлівського районного суду Сумської області від 16.05.2011 року і переведено його до закладу з надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
З висновку комісії лікарів-психіатрів від 31.01.2025 року вбачається, що ОСОБА_6 встановлено діагноз: «Шизофренія, параноїдна форма, безперервний тип перебігу». Враховуючи дані анамнезу, наявний психічний стан на момент огляду, можна стверджувати те, що у ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 спостерігається стабілізація психічного стану. Психічних розладів внаслідок яких може виявляти небезпеку або їх високу вірогідність для себе та оточуючих не виявляє, частково соціально адаптований, являється інвалідом 3 групи, з приводу чого отримує пенсію. Рекомендовано припинити надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Може отримувати амбулаторну психіатричну допомогу у добровільному порядку.
Згідно ч. 1-3ст. 514 КПК Українипродовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до вимогст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що психічний стан ОСОБА_6 покращився, внаслідок чого відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру, що підтверджується висновком комісії лікарів-психіатрів, а тому вимоги за заявою про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_6 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючисьст. 514 КПК України,ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»,-
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» лікаря - психіатра ОСОБА_5 про припинення ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру - задовольнити.
Припинити застосування до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця с.Дремово, Недригайлівського р-ну, примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
Апеляція на ухвалу суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд протягом 7 - ми днів з дня її оголошення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2025 |
Оприлюднено | 14.03.2025 |
Номер документу | 125772595 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Шульга В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні