Справа № 509/6737/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2025 року сел. Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Панасенка Є.М.,
за участю секретаря судового засідання Степанової Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в сел. Овідіополь в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 509/6737/24 за позовною заявою Комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство» «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
20.11.2024 року до суду в інтересах позивача Комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство» «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області звернувся представник з позовом до ОСОБА_1 з позовом в якому просив: Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Овідіопольським РВ УМВС України в Одеській області, від 22.10.1999р., інд. код НОМЕР_2 ) на користь Комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області (вул. 40-річчя Перемоги, 55/1, смт Таїрове, Одеський р-н, Одеська обл., 65496, код ЄДРПОУ 26601323, п/р НОМЕР_3 в АТ КБ «ПРИВАТ БАНК», код банку 305299); заборгованість за орендну плату з урахуванням коригування на індекс інфляції у розмірі 64 098,62 грн. (шістдесят чотири тисячі дев`яносто вісім грн. 62 коп.);- інфляційні збитки у розмірі 5 169,66 грн. (п`ять тисяч сто шістдесят дев`ять гривень 66 копійок);- три проценти річних у розмірі 1 603,35 грн. (одна тисяча шістсот три гривні 35 копійка); - витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви у розмірі 9084,00 грн. (дев`ять тисяч вісімдесят чотири грн. 00 коп.). Розірвати Договір оренди №36 від 13.12.2017р., укладений між КП «ЖКП «Таїрове» та ОСОБА_1 . Зобов`язати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Овідіопольським РВ УМВС України в Одеській області, від 22.10.1999р., інд. код 2940920272) повернути три стояночних місця що розташовані під котельною за адресою: АДРЕСА_1 Комунальному підприємству «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області за Актом прийому передачі.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 13.12.2017р. між комунальним підприємством «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області та ОСОБА_1 укладений Договір Оренди №36.
Відповідно до п.1.1 та 3.1. Договору КП «ЖКП «Таїрове» передало ОСОБА_1 у строкове користування три стояночних місця, що розташовані під котельною, яка перебуває на балансі КП «ЖКП «Таїрове» та знаходиться за адресою: 65496, Одеська область, Одеський район (стара назва Овідіопольський), с-ще Таїрове (стара назва смт Таїрове), вул. Перемоги (стара назва вул. 40-річчя Перемоги), 40, про що свідчить Акт Прийому передачі від 13.12.2017р.
Пунктом 5.1. Договору визначено, що розмір місячної орендної плати складає: 1000,00 грн. (одна тисяча гривень 00 коп.)
КП «ЖКП «Таїрове» листом №118 від 10.05.2022р. повідомляло відповідача про необхідність сплатити заборгованість.
Зазначений лист відповідач отримав 17.05.2022р.
Свої зобов`язання ОСОБА_1 не виконує, внаслідок чого стягненню підлягає заборгованість за орендну плату з урахуванням коригування на індекс інфляції відповідно до вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна» за період з 01.11.2021р. по 20.11.2024р. у розмірі 64098,62 грн. (шістдесят чотири тисячі дев`яносто вісім грн. 62 коп.).
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення. Виходячи з наведеного, Комунальне підприємство «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 інфляційні збитки за весь час прострочення (індекс інфляції), які на день подання цієї заяви становлять 5 169,66 грн., та три проценти річних, що становлять 1 603,35 грн.
Оскільки орендар порушує умови Цивільного Кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Договору, несвоєчасно і у неповному обсязі сплачує за послуги оренди місць для стоянки, позивач також просить розірвати Договір оренди №36 від 13.12.2017р., укладений між КП «ЖКП «Таїрове» та ОСОБА_1 .
Пунктом 7.1. договору передбачено зобов`язання Орендаря у разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві, орендовані Місця для стоянки в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки в разі погіршення стану Місць для стоянки.
Зважаючи на вищевикладене, КП «ЖКП «Таїрове» просить зобов`язати відповідача повернути об`єкт оренди: три стояночних місця що розташовані під котельною яка перебуває на балансі КП «ЖКП «Таїрове» та знаходяться за адресою: 65496, Одеська область, Одеський район (стара назва Овідіопольський), с-ще Таїрове (стара назва смт Таїрове), вул. Перемоги (стара назва вул. 40-річчя Перемоги), 40 шляхом підписання акту приймання-передачі відповідно до умов договору
ОСОБА_1 не звертався до КП «ЖКП «Таїрове» з пропозицією про повернення місць для стоянки та підписання Акту прийому-передачі.
Ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області від 25.11.2024 року провадження по справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, з повідомленням сторін, що передбачено ст.ст.274-279 ЦПК України, оскільки дана справа підпадає під ознаки малозначної справи.
В судове засідання представник позивача не прибув, звернувся з заявою про розгляд справи за відсутності представника КП «ЖКП «Таїрове», позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання повторно не прибув, позовну заяву, ухвалу про відкриття, а також в подальшому повістку про виклик до суду отримав особисто, що підтверджується зворотними поштовими рекомендованими повідомленнями в яких міститься відмітка листоноші про особисте вручення адресату поштової кореспонденції. Відзиву, заяв чи клопотань відповідач на адресу суду не надсилав.
Оскільки в установлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не надав, тому відповідно до ч.8ст.178 ЦПК України, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Комунальне підприємство «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області є суб`єктом господарювання, створеним у формі комунального комерційного унітарного підприємства.
Майно Підприємства є комунальною власністю територіальної громади Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області і закріплюється за Підприємством на праві повного господарського відання.
13.12.2017р. між комунальним підприємством «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області та ОСОБА_1 укладений Договір Оренди №36.
Відповідно до п.1.1 та 3.1. Договору КП «ЖКП «Таїрове» передало ОСОБА_1 у строкове користування три стояночних місця, що розташовані під котельною, яка перебуває на балансі КП «ЖКП «Таїрове» та знаходиться за адресою: 65496, Одеська область, Одеський район (стара назва Овідіопольський), с-ще Таїрове (стара назва смт Таїрове), вул. Перемоги (стара назва вул. 40-річчя Перемоги), 40, про що свідчить Акт Прийому передачі від 13.12.2017р.
Пунктом 5.1. Договору визначено, що розмір місячної орендної плати складає: 1000,00 грн. (одна тисяча гривень 00 коп.)
Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендна плата підлягає коригуванню на індекс інфляції згідно з Методикою розрахунку орендної плати. Якщо орендар отримав майно в оренду без проведення аукціону, відповідне коригування орендної плати на індекс інфляції здійснюється щомісячно.
Орендна плата сплачується Орендарем не пізніше 15 числа кожного наступного місяця на розрахунковий рахунок Орендаря. (п. 5.2. Договору)
У пункті 5.4. Договору зазначено, що у разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Місць для стоянки за актом прийому-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції (якщо такі передбачені цим Договором).
Відповідно до п. 7.1. Договору Орендар зобов`язаний серед іншого своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
Згідно вимог, встановлених ст. ст. 525, 526 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватися сторонами належним чином, проте свої зобов`язання Відповідач за Договором не виконує, не сплачує у повному обсязі за оренду стояночних місць.
КП «ЖКП «Таїрове» листом №118 від 10.05.2022р. повідомляло Відповідача про необхідність сплатити заборгованість.
Як слідує з матеріалів справи, такий лист Відповідач отримав 17.05.2022р.
П. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України передбачено, що підстави виникнення цивільних прав та обов`язків виникають з договорів та інших правочинів.
Частиною 1 ст. 627 ЦК України зазначається, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладені договору, виборі контрагента та визначені умов договору з урахуванням вимоги цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Ч. 1 ст. 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Ч. 1 ст. 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно із ч. 4 ст. 631 ЦК України закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
Ст. 509 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утримуватися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу. Зобов`язання має грунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Приписами ч. 1 ст. 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Ч. 1 ст. 527 ЦК України передбачено, що боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.
Ст. 599 ЦК України передбачає, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Ст. 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Частиною 5 цієї статті встановлено, що плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
У відповідності до ч. 1 ст. 286 ГК України, орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.
Положеннями ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»
передбачено,що оренднаплата встановлюєтьсяу грошовійформі івноситься устроки,визначені договором.Орендна платапідлягає коригуваннюна індексінфляції згідноз Методикоюрозрахунку орендноїплати.Якщо орендаротримав майнов орендубез проведенняаукціону,відповідне коригуванняорендної платина індексінфляції здійснюєтьсящомісячно. Орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків провадження господарської діяльності.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 759 ЦК України визначено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк.
Відповідно дост.762ЦК України занайм (оренду)майна знаймача справляєтьсяплата,розмір якоївстановлюється договоромнайму. Плата за найм (оренду) майна вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Стаття 599 ЦК України вказує на те, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Частиною 1 ст. 612 ЦК України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно вимог, встановлених ст. ст. 525, 526 ЦК України, зобов`язання повинні виконуватися сторонами належним чином, проте свої зобов`язання відповідач не виконує, внаслідок чого стягненню підлягає заборгованість за орендну плату з урахуванням коригування на індекс інфляції відповідно до вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна» за період з 01.11.2021р. по 20.11.2024р. у розмірі 64098,62 грн. (шістдесят чотири тисячі дев`яносто вісім грн. 62 коп.).
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Порушенням зобов`язання за ст. 610 ЦК України є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно із ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за порушення грошового зобов`язання навіть у разі неможливості виконання ним такого зобов`язання.
За змістом статей 509, 524, 533-535 і 625 ЦК України грошовим є зобов`язання, виражене у грошових одиницях, що передбачає обов`язок боржника сплатити гроші на користь кредитора, який має право вимагати від боржника виконання цього обов`язку. Тобто грошовим є будь-яке зобов`язання, в якому праву кредитора вимагати від боржника сплати коштів кореспондує обов`язок боржника з такої сплати. Ці висновки узгоджуються з правовими висновками Великої Палати Верховного Суду, висловленими у постановах від 11 квітня 2018 року у справі № 758/1303/15-ц (провадження № 14-68цс18) та від 16 травня 2018 року у справі № 686/21962/15-ц (провадження № 14-16цс18).
В силу положень статті 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Виходячи з наведеного, суд вважає за необхідне з ОСОБА_1 на користь КП «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району стягнути інфляційні збитки за весь час прострочення (індекс інфляції), які на день подання цієї заяви становлять 5 169,66 грн.
Ч. 2 ст. 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити ще й три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Отже, стягненню з ОСОБА_1 підлягають ще й три проценти річних, що становлять 1 603,35 грн.
Розрахунок інфляційних збитків (індексу інфляції) та 3 % річних наданий позивачем, відповідачем не оскаржений та не спростований.
Крім того, орендар порушує умови Цивільного Кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Договору, несвоєчасно і у неповному обсязі сплачує за послуги оренди місць для стоянки.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п.10.1. Договору строк дії цього Договору починає свій перебіг з моменту підписання та підписання Сторонами Акту прийому-передачі та закінчується 13.12.2020р.
Згідно до ст. 764 ЦК України якщо наймач продовжує володіти та/або користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Згідно з частиною 1 статті 763 ЦК України договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Пунктом 4.1. Договору передбачено що строк оренди Місць для стоянки, що орендуються, складає 3 (три) роки з моменту прийняття Місць для стоянки, що орендуються.
Враховуючи вищевикладене, Договір продовжений на той самий строк та на тих самих умовах до 13.12.2026р.
Відповідно дост.629 ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно дост.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошових зобов`язань.
Згідно зі статтями526,530,610, частиною першою статті612 ЦК Українизобов`язання повинні виконуватись належним чином, у встановлений термін, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до частини другоїстатті 651 ЦК Українидоговір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Уст. 782 ЦК Україниустановлено, що наймодавець маєправо відмовитисявід договорунайму івимагати поверненняречі,якщо наймачне вноситьплату занайм речіпротягом трьохмісяців підряд.У разі відмови наймодавця від договору найму договір є розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.
Відповідно до ч.2ст. 24 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін. Договір оренди може бути достроково припинений за рішенням суду та з інших підстав, передбачених цим Законом або договором.
Уст. 25Закону України «Про оренду державного та комунального майна»наведено правові наслідки припинення договору оренди.
Так, у разі припинення договору оренди орендар зобов`язаний протягом трьох робочих днів з дати припинення договору повернути орендоване майно в порядку, визначеному договороморенди.
У разі припинення договору оренди єдиного майнового комплексу уповноважений орган управління або його правонаступник зобов`язаний прийняти рішення про балансоутримувача єдиного майнового комплексу, повідомити про це орендодавця та забезпечити прийняття єдиного майнового комплексу на баланс протягом трьох місяців з дати отримання рішення про припинення договору оренди згідно з Порядком повернення орендованих єдиних майнових комплексів після припинення або розірваннядоговору оренди, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Орендар зобов`язаний передати єдиний майновий комплекс підприємству, визначеному уповноваженим органом управління або його правонаступником, а балансоутримувач та уповноважений орган управління зобов`язані прийняти єдиний майновий комплекс згідно з Порядком повернення орендованих єдиних майнових комплексів після припинення або розірваннядоговору оренди, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертоїстатті 263 ЦПК Українипри виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного цивільного суду від 06 березня 2019 року у справі № 183/262/17 (провадження № 61-41932сво18) зроблено висновок, що підставою для розірвання договору оренди є систематична несплата орендної плати (два та більше випадки). При цьому, систематична сплата орендної плати не у повному обсязі, визначеному договором, тобто як невиконання, так і неналежне виконання умов договору, є підставою для розірвання такого договору, оскільки згідно зістаттею 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом (частини перша, п`ята, шоста, сьомастатті 81 ЦПК України).
Як встановлено, відповідач істотно порушив умови договору оренди, зокрема, він систематично, не вносив в повному обсязі орендну плата за користування стояничних имісць. Доказів на спростування розміру заборгованості або її погашення, відповідачем не надано.
Зі змісту положень Договору оренди та нормЦивільного кодексу України(ч.1 ст.782) випливає, що підставою для дострокового розірвання договору оренди є несплата орендної плати протягом трьох місяців підряд з дня закінчення строку платежу.
Визначенастаттею 782 ЦК Україниможливість розірвати договір найму шляхом відмови від договору в позасудовому порядку є правом, а не обов`язком наймодавця.
Право наймодавця на відмову від договору найму, передбачене ч.1ст.782 ЦК України, не є перешкодою для звернення наймодавця (орендодавця) до суду з вимогою розірвати договір у разі несплати наймачем (орендарем) платежів.
Суд погоджується, що невиконання відповідачем умов Договору по сплаті орендної плати значною мірою позбавляє позивача того, на що він розраховував при укладенні цього договору, оскільки в результаті несплати відповідачем орендної плати за вказаним договором, Комунальне підприємство «Житлово-комунальне підприємство» «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області, недоотримало значні кошти, та продовжує їх втрачати.
Відповідно до вимог ч.3ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідач не подав заперечень проти позову.
Тому суд вважає, що позов є обґрунтованим, позивачем доведено обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, оскільки встановлено, що відповідач дійсно не виконує в повному обсязі умови договору оренди, а також у нього наявна заборгованість по договору.
Отже суд вважає, що існують підстави для задоволення позовних вимог про розірвання договору оренди, повернення відповідачем майна, та стягнення з нього заборгованості за вказаним договором.
Таким чином позов підлягає до задоволення повністю.
Судом враховано усталену практику ЄСПЛ, який неодноразово відзначав, що рішення національного суду повинно містити мотиви, які достатні для того, щоб відповісти на істотні аспекти доводів сторін (рішення ЄСЛП у справі «Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain), серія A, № 303-A, §§ 29-30)). Це право не вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, використаний стороною.
Відповідно до ч.1ст.141 ЦПК Українислід стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору, що становить 9084,00 грн.
Керуючись ст.ст.76,81-83,89,95,141,259,263-265,268,280-283,354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області ( код ЄДРПОУ 26601323, місцезнаходження: Одеська область, Одеський район, сел. Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 55/1, п/р НОМЕР_3 в АТ КБ «Приватбанк», код банку 305299) заборгованість в загальному розмірі 70871 (сімдесят тисяч вісімсот сімдесят одну) грн. 63 коп., що складається із: заборгованості за оренду плату з урахуванням коригування на індекс інфляції у розмірі 64098, 62 грн.; інфляційні збитки у розмірі 5169, 66 грн.; три проценти річних у розмірі 1603, 35 грн.
Договір оренди № 36 від 13.12.2017 року укладений між Комунальним підприємством «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» та ОСОБА_1 розірвати.
Зобов`язати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) повернути Комунальному підприємству «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області ( код ЄДРПОУ 26601323, місцезнаходження: Одеська область, Одеський район, сел. Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 55/1), три стояночних місця що розташовані під котельнею за адресою: Одеська область, Одеський район, сел. Таїрове, вул. Перемоги, 40, у відповідності до акту прийому-передачі від 13.12.2017 року.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Комунального підприємства «Житлово-комунальне підприємство «Таїрове» Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області ( код ЄДРПОУ 26601323, місцезнаходження: Одеська область, Одеський район, сел. Таїрове, вул. 40-річчя Перемоги, 55/1, п/р НОМЕР_3 в АТ КБ «Приватбанк», код банку 305299) витрати по сплаті судового збору у розмірі 9084 (дев`ять тисяч вісімдесят чотири) грн. 00 грн.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду безпосередньо або через Овідіопольський районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено 13.03.2025 року.
Головуючий: Є. М. Панасенко
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2025 |
Оприлюднено | 14.03.2025 |
Номер документу | 125793430 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Панасенко Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні