Ухвала
від 12.03.2025 по справі 521/3610/25
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/3610/25

Номер провадження № 2/521/3361/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2025 року

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Бобуйок І.А., дослідивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 до обслуговуючого кооперативу «Хвойний», акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК», акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК», товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕРЦ», про визнання незаконними дій щодо виставлення рахунків та вимагання оплати за послуги теплопостачання та зобов`язання припинення таких дій, -

В С Т А Н О В И В :

11.03.2025 року представник позивачів звернувся до суду із позовною заявою, у якій вказав п`ять самостійних позовних вимог, а саме:

- визнати, що відокремлення позивачів від системи централізованого опалення було проведено співвласниками будинку по АДРЕСА_1 законно та відповідно до вимог чинного законодавства України;

- визнати нарахування, які здійснюються обслуговуючим кооперативом «Хвойним», позивачам плати за послуги теплопостачання за період з 2023 року по день розгляду даної справи та в подальшому незаконними;

- зобов?язати обслуговуючий кооператив «Хвойний» негайно припинити дії, які порушують права позивачів, а саме зобов?язати припинити здійснювати нарахування плати за послуги теплопостачання позивачам та списати нарахований борг, який склався за період з 2023 року по день розгляду даної справи;

- зобов?язати обслуговуючий кооператив «Хвойний» негайно припинити дії щодо передання/поширення недостовірної інформації щодо наявності боргів за послуги теплопостачання відносно позивачів третім особам;

- зобов?язати АТ КБ «Приват Банк», АТ «Універсал Банк», ТОВ ГЕРЦ негайно видалити та припинити розповсюджувати недостовірну інформацію у своїх застосунках «Приват24», «Монобанк» та на он-лайн платформі «ГЕРЦ», щодо наявності боргів за послуги теплопостачання у позивачів.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням норм ЦПК України.

Відповідно доч.3п.2 ст.175ЦПК України, позовна заяване містить: повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові-для фізичнихосіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язку,офіційної електронноїадреси таадреси електронноїпошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ст. 9 ч. 2 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Представник позивачів вказує, що правовідносини, яки склалися між сторонами регулюються зокрема Законом України «Про захист прав споживачів», що надає підстави для звільнення їх від сплати судового збору.

Однак, з позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач не підлягає звільненню від сплати судового збору з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1-1 ЗУ «Про захист прав споживачів», цей Закон регулює відносини між споживачами товарів (крім харчових продуктів, якщо інше прямо не встановлено цим Законом), робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг.

Відповідно до п. 22 ст. 1 ЗУ «Про захист прав споживачів», споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

Згідно пунктів 3, 4, 17 і 18 ст. 1 ЗУ «Про захист прав споживачів», виконавець суб`єкт господарювання, який виконує роботи або надає послуги; виробник суб`єкт господарювання, який: виробляє товар або заявляє про себе як про виробника товару чи про виготовлення такого товару на замовлення, розміщуючи на товарі та/або на упаковці чи супровідних документах, що разом з товаром передаються споживачеві, своє найменування (ім`я), торговельну марку або інший елемент, який ідентифікує такого суб`єкта господарювання; або імпортує товар; послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб; продавець суб`єкт господарювання, який згідно з договором реалізує споживачеві товари або пропонує їх до реалізації.

Отже, правовідносини, що склалися між позивачами та відповідачами не витікають з положень Закону України «Про захист прав споживачів», оскільки між позивачами і відповідачами не існує договірних відносин, на яких поширюється дія Закону. Тому позивачі не є споживачами в розумінні названого Закону. Представник позивачів у позовній заяві, як на підставу своїх позовних вимог стверджує, що між позивачами та відповідачами не укладеного будь-якого договору.

Таким чином, позивачі є суб`єктами справляння судового збору у даній справі.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України«Просудовийзбір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ст. 9 ч. 2 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік", установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028,00 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за позовну заяву немайнового характеру, яка подана фізичною особою складає 0,4розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 211,20 гривень.

07 лютого 2024 року позивачі подали до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви, до якої додали платіжні документи про сплату судового збору розмірі 1211,20 гривень кожен з позивачів.

Однак, згідно п. 2 ч. 3, ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

З зазначеного вбачається, що кожен із позивачів мав сплатити судовий збір за кожну з чотирьох позовних немайнового характеру.

Отже, кожен позивач мав сплатити за подання такого позову 6056 гривні 00 коп. (1211,20 * 5), судом встановлено, що кожен з позивачів не сплатив за подання даного позову судовий збір у розмірі 6056,00 гривень, а загальна сума недоплати склала 290 688, 00 гривень (6056,00 * 48).

Враховуючи вищевикладене, кожному з позивачів необхідно сплатити судовий збір за п`ять позовних вимог немайнового характеру, у розмірі 6056,00 гривень.

Відповідно доч.1-3ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. Вухвалі прозалишення позовноїзаяви безруху зазначаютьсянедоліки позовноїзаяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.Якщо ухвалапро залишенняпозовної заявибез рухупостановляється зпідстави несплатисудового зборуу встановленомузаконом розмірі,суд втакій ухваліповинен зазначититочну сумусудового збору,яку необхідносплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», ст. 1 ЗУ «Про захист прав споживачів», ст. ст. 3, 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 177-178, 185, 261, 263, 273, 353, 354, 355 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 до обслуговуючого кооперативу «Хвойний», акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК», акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК», товариство з обмеженою відповідальністю «ГЕРЦ», про визнання незаконними дій щодо виставлення рахунків та вимагання оплати за послуги теплопостачання та зобов`язання припинення таких дій, - залишити без руху. Надати позивачеві для усунення недоліків позовної заяви строк - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений судом строк, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала набираєзаконної силинегайно післяїї проголошення,якщо іншене передбаченоцим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала оскарженню не підлягає окремо від рішення суду.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СУДДЯ:

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.03.2025
Оприлюднено17.03.2025
Номер документу125830495
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —521/3610/25

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Бобуйок І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні