Ухвала
від 05.03.2025 по справі 766/2797/25
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/2797/25

н/п 2/766/8109/25

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

05.03.2025 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Майдан С.І., розглянувши матеріали позовної заяви Бехтерської сільської військової адміністрації Скадовського району Херсонської області до ОСОБА_1 про звільнення від обов`язків піклувальник неповнолітньої особи,

встановила:

Бехтерська сільська військова адміністрація Скадовського району Херсонської області звернулася до Херсонського міського суду Херсонської області із позовом до ОСОБА_1 про звільнення від обов`язків піклувальник неповнолітньої особи.

Відповідно достатті 2 Цивільного процесуального кодексу України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільний справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Частиною 1статті 60 ЦК Українипередбачено, що суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Положеннямистатті 63 ЦК Українизакріплено, що опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю; фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою; опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника.

Згідно частини 2статті 300 ЦПК Українисуд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.

Разом з тим, у Постанові Пленуму ВСУ № 5 від 31.053.1995 року (із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 25.05.98 ) визначено, що відповідно до статей 255, 271 ЦПК в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема ,якщо згідно з закономтакі фактипороджують юридичнінаслідки,тобто відних залежитьвиникнення, змінаабо припиненняособистих чимайнових правгромадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Оскільки вимоги,викладені позивачем у позовній заяві, не пов`язані з вирішенням спору про право, суд роз`яснює позивачу, що він має право подати заяву про звільнення відобов`язків піклувальникнеповнолітньої особи в порядку окремого провадження.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахування викладеного, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, так як при таких обставинах вказана заява не може бути розглянута по суті, у зв`язку з чим позивачу необхідно надати строк для усунення недоліків, шляхом подання заяви в новій редакції.

Керуючись ст.ст.177, 185, 293 ЦПК України, суддя

постановила:

Позов Бехтерської сільськоївійськової адміністраціїСкадовського районуХерсонської областідо ОСОБА_1 прозвільнення відобов`язків піклувальникнеповнолітньої особи залишити без руху.

Надати позивачу п`ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали для усуненнянедоліків заяви.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений термін,позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.І. Майдан

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення05.03.2025
Оприлюднено17.03.2025
Номер документу125844226
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —766/2797/25

Ухвала від 20.03.2025

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

Ухвала від 05.03.2025

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Майдан С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні