Ухвала
від 14.03.2025 по справі 697/406/25
КАНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 697/406/25

Провадження № 1-кс/697/117/2025

У Х В А Л А

Іменем України

14 березня 2025 року м. Канів

Слідчий суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Каневі, Черкаської області клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні за №12025250340000057 від 15.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ відділу поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про здійснення тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні за №12025250340000057 від 15.02.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Клопотання мотивує тим, що 14.02.2025, близько 17 год. 20 хв. водій автомобіля марки «TOYOTA COROLLA» реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , рухаючись разом із пасажиром ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 по автодорозі Р-09 «Миронівка Канів» в напрямку від м. Канева до с. Степанці Черкаського району Черкаської області, здійснюючи маневр повороту ліворуч до кафе « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що по АДРЕСА_1 , не надала переваги в русі автомобілю марки «HONDA ACCORD COUPE» реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що рухався в зустрічному напрямку, виїхала на зустрічну смугу руху та допустила зіткнення вказаних транспортних засобів. Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди водій ОСОБА_4 отримала тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому лівої гомілки, водій ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді уламково-компресійного перелому тіла L4 зі зміщенням дрібних уламків, компресійний перелом тіл L2 та L3, стенозу хребтового каналу та латеральних карманів на L4, та були госпіталізовані до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », пасажир ОСОБА_5 отримав тілесні ушкодження у вигляді забою головного мозку; рвана рана голови.

15 лютого 2025 року до СВ відділу поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшли відомості про вказане кримінальне правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025250340000057 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Відповідно до виписки № 2102 із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , перебував на стаціонарному лікуванні в період часу з 15.02.2025 по 21.02.2025, з діагнозом: вогнищева травма головного мозку, відкрита непроникна ЧМТ. Забій головного мозку. Вогнищевий травматичний крововилив в правій тім`яній частці. Парез лівої ступні за центральним типом до 3б. Забита рана правої тім`яної ділянки.

Враховуючи вищевикладене, для об`єктивності та повноти досудового розслідування, в даному кримінальному провадженні необхідно провести судово-медичну експертизу з метою встановлення ступені тяжкості тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_5 .

Таким чином, на даний час з метою забезпечення повного, всебічного і об`єктивного розслідування вказаного кримінального провадження, а саме з метою отримання відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а також з`ясування інших обставин, що мають значення для досудового розслідування, виникла потреба в отримані дозволу на тимчасовий доступ до медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вказана інформація перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

Слідчий СВ відділу поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, просила розглядати клопотання за її відсутності.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації та враховуючи вимоги ч. 2 ст. 163 КПК України, вважаю за можливе проведення розгляду клопотання без виклику особи, у володіння якої вони знаходяться.

Розглянувши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Частиною 4 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої воно знаходяться.

Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Частиною 2 статті 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати: матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі комп`ютерні дані).

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Крім цього, частиною 2 статті 160 КПК передбачено, що у клопотанні обов`язково повинно бути зазначено підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та їх значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до частин 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасово доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою статті 163 КПК, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.02.2025 було зареєстровано кримінальне провадження №12025250340000057. Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 286 КК України (а.с.4).

Медична карта стаціонарного хворого: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є медичним документом та містять відомості щодо стаціонарного лікування, а відтак вказані відомості можуть становити лікарську таємницю та належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Також, з урахуванням необхідності проведення судово-медичної експертизи та надання у розпорядження експерта оригіналів медичних документів (зокрема, медична картка стаціонарного хворого), що можуть містити відомості про виставлені ОСОБА_5 діагнози, слідчий суддя вважає за необхідне в ході тимчасового доступу провести її виїмку (вилучення).

З урахуванням викладеного вище, а також тяжкості кримінального правопорушення і неможливості отримання відомостей в інший спосіб, та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що подане клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись вимогами ст. ст. 110, 159, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ відділу поліції №1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , винесене в кримінальному провадженні №12025250340000057 від 15.02.2025 про здійснення тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділення відділу поліції № 1 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Зобов`язати працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), надати:

- медичну картку стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який з 15.02.2025 перебував на стаціонарному лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), з можливістю її вилучення для подальшого проведення судово-медичної експертизи.

Ухвалу виконати протягом 30 днів з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_7

СудКанівський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення14.03.2025
Оприлюднено17.03.2025
Номер документу125844938
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —697/406/25

Ухвала від 14.03.2025

Кримінальне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Скирда Б. К.

Ухвала від 14.03.2025

Кримінальне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Скирда Б. К.

Ухвала від 11.03.2025

Кримінальне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Скирда Б. К.

Ухвала від 19.02.2025

Кримінальне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Скирда Б. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні