Справа № 420/6816/25
УХВАЛА
13 березня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Дубровна В.А, перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Білозерського районного суду Херсонської області та до Територіального управління державної судової адміністрації України в Херсонській області про визнання протиправними та скасування наказів та зобов`язання вчинити певні дії ,
встановила :
До суду з позовом звернулася ОСОБА_1 (далі - позивач ОСОБА_1 ) до Білозерського районного суду Херсонської області (далі - відповідач 1) та до Територіального управління державної судової адміністрації України в Херсонській області (далі - відповідач 2 , ТУ ДСА в Херсонській області), у якому просить:
- визнати протиправними та скасувати накази т.в.о керівника апарату Білозерського районного суду Херсонської області за № 01-68/06 від 27.01.2025 року та за №01-68/22 від 12.02.2025 року про призупинення лії трудового договору з ОСОБА_1 .
- зобов?язати Білозерський районний суд Херсонської області злійснини корегування з 03.02.2025 року табелів обліку робочого часу працівників суду з урахуванням скасованих наказів.
- зобов?язати Територіальне управління державної судової адміністрації України в Херсонській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 заробітної плати з 03.02.2025 року, з утриманням передбачених законом податків і обов?язкових платежів.
- встановити строк для подання Білозерським районним судом Херсонської області до суду звіту про виконання судового рішення.
- встановити строк для подання Територіальним управлінням державної судової адміністрації України в Херсонськії області до суду звіту про виконання судового рішення.
Ухвалою суду від 13.03.2025 р. відмовлено у відкритті провадження у адміністративній справі за позовною заявою го суду ОСОБА_2 , перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Білозерського районного суду Херсонської області та до Територіального управління державної судової адміністрації України в Херсонській області в частині визнання протиправним та скасування наказу начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Херсонській області за №04-05/128 від 05.12.2024 року про призначення ОСОБА_3 тимчасово виконуючою обов?язки керівника апарату Білозерського районного суду Херсонської області.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, суддя вказує про таке.
Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою цієї статті передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною третьою статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, КАС України передбачає можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, які мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним шестимісячним строком, визначеним у частині другій статті 122 цього Кодексу.
Таким спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби є місячний строк, установлений частиною п`ятою статті 122 КАС України.
При цьому, строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому перебіг такого строку починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
День, коли особа дізналася про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Доказами, які свідчать про день, коли особа дізналася про порушення своїх прав, є розписка про одержання/ознайомлення рішення, докази відправки та отримання кореспонденції, довідки, складені особами, у випадках, передбачених законом тощо.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, одним з предметів оскарження є наказ т.в.о керівника апарату Білозерського районного суду Херсонської області за №01-68/06 від 27.01.2025 року про призупинення дії трудового договору з ОСОБА_1 .
Разом з тим матеріали справи не містять доказів ознайомлення позивача з оскаржуваним наказом, що унеможливлює суд перевірити дотримання позивачем строку звернення до суду з огляду на дату оскаржуваного наказу - 27.01.2025 року та дату звернення до суду - 07.03.2025 року, та надає підстави для висновку щодо пропуску позивачем місячного строку звернення до суду, встановленого ч. 5 ст. 122 КАС України.
Отже, наведене вище свідчить про недотримання позивачем вимог КАС України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 КАС України, -
ухвалила:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання доказів ознайомлення з оскаржуваним наказом т.в.о керівника апарату Білозерського районного суду Херсонської області за №01-68/06 від 27.01.2025 року.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя В.А. Дубровна
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2025 |
Оприлюднено | 17.03.2025 |
Номер документу | 125850077 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні