Ухвала
від 17.03.2025 по справі 912/607/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

17 березня 2025 рокуСправа № 912/607/25

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М.,

розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 10.03.2025 Фермерського господарства "Масляного" (далі - ФГ "Масляного"), код ЄДР 20898026, Садиба Сільська, 1, смт Казанка, Баштанський район, Миколаївська обл., 56002

до відповідача: ТОВ "Прибуткова справа", код ЄДР 34724561, вул. Івана Сірка, 40А, село Зоря (пн), Кропивницький р-н, Кіровоградська обл.

про стягнення 201 622,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області через систему "Електронний суд" надійшла позовна заява №б/н від 10.03.2025 ФГ "Масляного" до ТОВ "Прибуткова справа" з вимогами:

1. Призначити розгляд справи в загальному позовному проваджені.

2. Визнати порушенням ДСТУ4673:2006 дії//бездіяльнысть відповідача при забою скоту при виконанні договору купівлі ВРХ в ФГ "Масляного"

3. Стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Прибуткова справа" ЄДРПОУ 34724561 р/р: НОМЕР_1 МФО 323593 АТ КБ "ПРИВАТБАНК" на користь позивача Фермерського господарства "МАСЛЯНОГО" ЄДРПОУ 20898026 р/р: НОМЕР_2 ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" збитки розраховані на основі нормативів по забою скоту в сумі 201622 грн.

3. Судові витрати покласти на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. (абз. 1 ч. 1 ст. 174 ГПК України)

Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху, з урахування такого.

Пункт 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачає, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Позивач зазначає відповідачем - ТОВ "Прибуткова справа", місцезнаходження: вул. Івана Сірка, 40А, село Зоря (пн), Кропивницький р-н, Кіровоградська обл.

Проте, відповідно до даних із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи з кодом 34724561 місцезнаходженням юридичної особи є: 27652, Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, село Зоря (пн), вулиця Івана Сірка, будинок 55А.

Крім того, позовна заява не містить поштового індексу відповідача.

Отже, позивачем неправильно вказано місцезнаходження відповідача, а також не зазначено повне найменування відповідача (організаційно-правової форми) та його поштовий індекс, чим порушено приписи п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Якщо з поданого позивачем розрахунку неможливо з`ясувати, як саме обчислено заявлену до стягнення суму, суд може зобов`язати позивача подати більш повний та детальний розрахунок (такий висновок наведено у постанові Верховного Суду у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 18.09.2020 у справі №916/4693/15).

За п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

У позовній заяві позивач повідомляє, що позов складений на основі оригіналів доказів та документів, які будуть надані для ознайомлення в залі суду.

Разом з тим, всупереч вимогам п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивачем не конкретизовано оригінали яких саме документів наявні у позивача, а які у інших осіб та яких саме.

Крім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Проте позовна заява не містить відомостей щодо того, якому способу (способам) захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або іншому способу (способам) захисту прав та інтересів відповідають заявлені позовні вимоги, зокрема, п. 2. прохальної частини позовної заяви.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, копія товарно-транспортної накладної №212500 від 18.12.2024, додана до позовної заяви, не піддається читанню.

Отже, позивачем не дотримано приписи ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2025 рік" - станом на 1 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено одну немайнову позовну вимогу (про визнання порушенням ДСТУ4673:2006 дії/бездіяльності відповідача при забою скоту при виконанні договору купівлі ВРХ в ФГ "Масляного") та одну майнову позовну вимогу (про стягнення збитків в сумі 201 622,00 грн).

Отже, при поданні даної позовної заяви до сплати підлягав судовий збір у розмірі 6 056,00 грн (3 028,00 грн за немайнову позовну вимогу та 3 028,00 грн за позовну вимогу майнового характеру).

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Отже, за подання вказаної позовної заяви судовий збір з урахуванням коефіцієнту 0,8 становить 4 844,80 грн.

До позовної заяви додано докази справи судового збору у розмірі 3 931,60 грн.

Отже, сума несплаченого судового збору складає 913,20 грн (4 844,80 грн - 3 931,60 грн).

Проте, до позовної заяви не додано доказів виконання вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, а саме не надано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву №б/н від 10.03.2025 ФГ "Масляного" до ТОВ "Прибуткова справа" про стягнення 201 622,00 грн залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, надавши:

- уточнену позовну заяву із зазначенням повного найменування відповідача (організаційно-правової форми), правильної адреси та поштового індексу відповідача;

- обґрунтований розрахунок суми, що стягується;

- відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів (з конкретним переліком), копії яких додано до позовної заяви;

- зазначення відомостей щодо того, якому способу (способам) захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або іншому способу (способам) захисту прав та інтересів відповідають заявлені позовні вимоги, зокрема, з урахуванням вимоги викладеної у п. 2. прохальної частини позову;

- копію товарно-транспортної накладної №212500 від 18.12.2024, що піддається читанню;

- докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 913,20 грн;

- докази направлення відповідачу заяви на усунення недоліків з додатками з урахуванням положень ст. 42 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копію ухвали направити позивачу.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення17.03.2025
Оприлюднено18.03.2025
Номер документу125873171
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них

Судовий реєстр по справі —912/607/25

Ухвала від 02.04.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 17.03.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні