ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"17" березня 2025 р. м ХарківСправа № 922/788/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянувши матеріали
позовної заявиПриватного підприємства «Галактика», 39627, Полтавська обл., м. Кременчук, просп. Полтавський, буд. 281 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «РМК», 61172, м. Харків, вул. Роганська, буд. 151 простягнення 53 341,65 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Галактика» звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «РМК» про стягнення заборгованості за договором поставки від 09.03.2018 року № 1343 основного боргу у розмірі 19930,76 грн., 3 % річних у розмірі 1806,34 грн., пеню у сумі 22152,17 грн., інфляційні втрати у розмірі 9452,38 грн., загальна суму до стягнення 53341,65 грн.
Також до стягнення заявлені судові витрати.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно вимог частин 1, 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно статті 7 Закону "країни "Про Державний бюджет України на 2025 рік" з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 гривні.
Позивачем у позовній заяві про стягнення суми боргу зазначено ціну позову 53341,65 грн. грн.
Враховуючи вищевикладене, позивач за подання позовної заяви до господарського суду про стягнення суми у розмірі 53341,65 грн., мав сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
У якості доказів сплати судового збору, у встановленому законом порядку та розмірі позивачем надано до суду платіжну інструкцію № 477 від 03.05.2025 року на суму 3028,00 грн.
Проте, із довідки Господарського суду Харківської області про повторне використання платіжної інструкції від 10.03.2025 року вбачається, що платіжна інструкція № 477 від 03.03.2025 року на суму 3028,00 грн. вже використовується у якості доказу сплати судового збору у справі № 922/728/25.
Враховуючи вищевикладене, позивачем в порушення вимог Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви не на доказів у підтвердження сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин 2, 3, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази у вигляді документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України"Про електронні документи та електронний документообіг"та"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З аналізу вищевикладеного вбачається, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом, при цьому відтворення підпису за допомогою факсиміле або інших технічних засобів господарським процесуальним законодавством не допускається.
Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення.
Проте додані позивачем до позовної заяви копії документів в порушення вищезазначених вимог Господарського процесуального кодексу України засвідчені неналежним чином, а саме за допомогою факсиміле.
Згідно частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами частини 3, частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «Галактика» (вх. № 788/25) залишити без руху.
Встановити Приватному підприємству «Галактика» строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Встановити Приватному підприємству «Галактика» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- докази у підтвердження сплати судового збору, у встановленому законом порядку і розмірі (3 028,00 грн.);
- належним чином завірені копії документів доданих до позовної заяви (відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України);
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала складена та підписана 17 березня 2025 року
СуддяО.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2025 |
Оприлюднено | 19.03.2025 |
Номер документу | 125875810 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні