Рішення
від 17.03.2025 по справі 442/1643/25
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/1643/25

Провадження №2-о/442/272/2025

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 березня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Крамара О.В.

з участю секретаря судового засідання Малик О.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дрогобича цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Самбірська районна рада у Львівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася в суд із вищевказаною заявою, яку обґрунтовує тим, що їй на праві власності, згідно Свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок від 25.07.1990 року, виданого на підставі рішення виконкому Самбірської районної ради народних депутатів від 29.05.1990 року за №18, належить житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .

Зважаючи на свій похилий вік, в серпні 2024 року звернулася до приватного нотаріуса для оформлення договору дарування належного житлового будинку на користь онуки. Під час вивчення документів нотаріус з`ясувала, що органом, який видав дане свідоцтво допущено помилку у написанні імені заявниці. У даному Свідоцтві зазначено, що будинок дійсно належить колгоспному двору, головою якого є: « ОСОБА_1 ». Відповідно до записів у Свідоцтві про народження заявниці, її ім`я зазначено як: « ОСОБА_2 ». 19.11.1966 ОСОБА_2 , зареєструвала шлюб з ОСОБА_3 , після одруження заявниці присвоєно прізвище: « ОСОБА_4 ». Згідно записів у паспорті громадянина України, виданого Самбірським РВ УМВС у Львівській області, дані заявниці вказано: « ОСОБА_1 ».

Отже, наявні відмінності у написанні імені у правовстановлюючому документі на житловий будинок та у документах, які посвідчують особу заявниці.

Оскільки Свідоцтво про право особистої власності на жилий будинок було видано на підставі рішення виконкому Самбірської районної Ради народних депутатів від 29.05.1990 року за №18, то 21.08.2024 заявниця звернулася до Самбірської районної ради Львівської області із заявою про внесення відповідних змін у вказане свідоцтво, вказавши вірно своє ім`я, а саме: « ОСОБА_1 », шляхом здійснення виправлень або винесенням відповідного рішення. У відповідь на яку, Самбірською районною радою Львівської області від 30.08.2024 №23/12-158/3, повідомлено, що внесення змін на право особистої власності буде суперечити чинному законодавству, рекомендовано для вирішення даного питання звернутися в суд.

Окрім того, згідно Лінгвістичного експертного висновку доктора філологічних наук, професора кафедри української мови Дрогобицького ДПУ імені Івана Франка, ОСОБА_5 від 25.07.2024,- записи українською мовою особового імені Степанія та ОСОБА_6 , попри орфографічні розбіжності в документах, є ідентичними, тобто повноцінними варіантами того самого документального імені.

Внаслідок таких помилок, в ОСОБА_1 виникла певна невідповідність між документами, що посвідчують її особу.

На даний час наявна неточність у написанні імені створює їй додаткові незручності та робить неможливим здійснення своїх прав, а саме позбавляє її можливості в оформленні договору дарування житлового бидинку.

За таких обставин, в неї виникла необхідність звернутися з даною заявою в суд.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, однак від неї на адресу суду надійшло клопотання про розгляд заяви у її відсутності, заявлені вимоги підтримує з підстав викладених в заяві. Заяву просить задоволити в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, однак від Голови Самбірської районної ради Львівської області В.Кімака, надійшло клопотання в якому, просять розглядати справи у відсутності їхнього представника, щодо вимог викладених в заяві, не заперечують про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явилися, то відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З`ясувавши обставини справи, дослідивши надані сторонами докази, в процесі встановлення обставин справи та перевірки їх доказами, судом встановлено наступні юридичні факти та відповідні їм правовідносини:

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема з врахуванням: п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно ч.2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно ч.1ст. 316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Ст. 318 ЦПК України визначає, що у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

Встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заявнику необхідне для оформлення договору дарування житлового бидинку.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року, яка діє зі змінами 1998 року, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідно заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.

В п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.05.1995 року, суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу безвісти в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж. З цього слідує, що суду підвідомчий розгляд справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

Системний аналіз наведених вимог законодавства та зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що заява ОСОБА_1 підставна та підлягає задоволенню.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.10, 12, 81, ч. 4 ст. 206, 258, 263-265, 268 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Заяву ОСОБА_1 задоволити.

Встановити факт належності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок від 25 липня 1990 року, виданого на підставі рішення виконкому Самбірської районної Ради народних депутатів від 29 травня 1990 року за №18, на ім`я: « ОСОБА_1 ».

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час його проголошення - з дня отримання такого.

Суддя О.В. Крамар

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.03.2025
Оприлюднено19.03.2025
Номер документу125896931
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —442/1643/25

Рішення від 17.03.2025

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Крамар О. В.

Ухвала від 28.02.2025

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Крамар О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні