Справа № 199/1831/25
(2-о/199/152/25)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.03.2025 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська
у складі головуючого судді Авраменка А.М.,
при секретарі судового засіданні Циганок К.С.,
за участю представника заявника Химчик А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро цивільну справу окремого провадження за заявою Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк», заінтересовані особи Дніпровська міська рада, Четверта дніпровська державна нотаріальна контора, про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вищевказана цивільна справа окремого провадження, яка була призначена до розгляду в судове засідання на 14 березня 2025 року, в ході якого представником позивача підтримано подано ним раніше разом із заявою окремого провадження клопотання про витребування доказів копії спадкової справи після смерті ОСОБА_1 . Клопотання мотивовано необхідністю вказаного доказу задля повного та всебічного розгляду справи, належного встановлення суб`єктного складу учасників розгляду справи. З тих же підстав судом за власною ініціативою на вирішення учасників справи поставлено питання про можливість витребування і копії спадкової справи після смерті ОСОБА_2 .
Представник заявника своє клопотання та ініціативу суду підтримав в судовому засіданні.
Інші учасники розгляду справи в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись.
За таких обставин, керуючись положеннями ст.ст.211, 223, 240, 294 ЦПК України, суд вважає за можливе вирішити питання про витребування доказів в даному судовому засіданні за наведеної явки учасників розгляду справи.
Вислухавши представника заявника та ознайомившись із матеріалами цивільної справи, суд приходить до наступного висновку на підставі нижчевикладеного.
Так, в провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська перебуває цивільна справа №199/1831/25 (провадження №2-о/199/152/25) за заявою окремого провадження Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк», заінтересовані особи Дніпровська міська рада, Четверта дніпровська державна нотаріальна контора, про визнання спадщини відумерлою. Предметом розгляду справи є можливість визнання відумерлою спадщини певного нерухомого майна (іпотечного майна), що залишилось після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , іпотекодержателем якого є заявник.
Зі зміст матеріалів заяви вбачається, що учасником кредитних/іпотечних правовідносин із заявником, окрім ОСОБА_1 , була і ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст.294 ч.ч.2, 3 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
За змістом ст.ст.76, 81, 95 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Одним із засобів встановлення таких даних є письмові докази (документи (крім електронних), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору). Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Нормою ст.84 ч.ч.1, 3 ЦПК України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у ст.83 ч.ч.2, 3 ЦПК України (позивачем або особою, якій надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, разом з поданням позовної заяви; відповідачем, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи). Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно ст.84 ч.ч.6-10 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, також залишити позовну заяву без розгляду.
Таким чином, підсумовуючи вищевикладене, приймаючи до уваги наявність в суду права витребовувати докази за власною ініціативою в рамках розгляду справи окремого провадження, враховуючи, що клопотання заявника про витребування доказів є обґрунтованим, поданим із дотримання встановленого законом строку та порядку, а також приймаючи до уваги, що копії спадкових справ після смерті учасників кредитних/іпотечних правовідносин із заявником необхідні для визначення кола належних учасників справи, кола спадкоємців померлих, а тому витребувані докази з огляду на мотивування та зміст вимог заяви окремого провадження є необхідними для подальшого повного, всебічного з`ясування обставин правовідносин учасників справи, а отже і для розгляду цивільної справи по суті, суд приходить до висновку про необхідність витребування з Четвертої ДДНК копії відповідних спадкових справ.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 76, 81, 83, 84, 95, 120, 144, 146, 148, 223, 247, 258-261, 263, 294, 351-355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати з Четвертої дніпровської державної нотаріальної контори (ЄДРПОУ 02890966; адреса місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, вул. Радистів) інформацію про те, чи відкривались спадкові справи після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_1 від 19 червня 2019 року), та після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_2 від 07 грудня 2020 року). Якщо так, то витребувати належним чином завірені копії таких спадкових справ.
Встановити на підставі ст.120 ЦПК України строк для надання до суду витребуваних доказів завчасно до початку наступного судового засідання у справі.
Роз`яснити Четвертій дніпровській державній нотаріальній конторі, що згідно ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку ст.261 ЦПК України.
Ухвала суду оскарженню окремо від рішення суду не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 17 березня 2025 року.
Суддя А.М. Авраменко
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2025 |
Оприлюднено | 19.03.2025 |
Номер документу | 125899120 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
АВРАМЕНКО А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні