Справа № 346/570/25
Провадження № 2/346/935/25
УХВАЛА
17 березня 2025 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі: головуючого судді Сольського В.В.
за участю секретаря с/з Біди Ю.Б.,
представника позивача адвоката Атаманюка В.М.,
представника відповідача Боднарука В.В.,
розглянувши відкритому підготовчому засіданні, в залі суду в м. Коломиї цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах якої діє адвокат Атаманюк Володимир Михайлович до ОСОБА_2 , в інтересах якого діє ОСОБА_3 , третя особа Коломийський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька,
В С Т А Н О В И В:
в провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
В підготовчому засіданні представник позивачки підтримав подане письмове клопотання про витребування у нотаріуса копії спадкової справи після загибелі (смерті) ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Також представник підтримав подане клопотання про виклик в судове засідання свідків.
Представник відповідача в підготовчому засіданні щодо клопотання не заперечив.
Відповідно до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Положеннями ч.1, 2, 4 ст. 83 ЦПК України передбачено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 листа Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16.05.2013 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», при розглядісправ проспадкування судимають встановлювати: -місце відкриттяспадщини; -коло спадкоємців,які прийнялиспадщину; - законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 1 січня 2004 року або ж спадкодавець проживав в іншій державі, спадкоємець є іноземним громадянином та проживає в іншій державі, а спадкове майно знаходиться на території України.
Обставини, які входять до предмета доказування (ч. 1 ст. 179Цивільного процесуального кодексу України(ЦПК) у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.
Як передбачено у ст. 8 Закону України «Про нотаріат»,спадкова справа після смерті особи відноситься до нотаріальної таємниці та може бути надана в спосіб, не інакше, ніж на обґрунтовану письмову вимогу суду.
Вивчивши матеріали справи та клопотань представника суд дійшов висновку про те, що з метою повного, всебічного та оперативного розгляду справи, визначення кола учасників справи, клопотання представника позивачки про витребування доказів підлягає до задоволення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 81, 84, 247 ч. 2, 260, 261 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Клопотання про витребування доказів та виклик свідків задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Коломийського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Антонюк Оксани Василівни копію спадкової справи відкритої після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Викликати в перше судове засідання свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , явку яких в судове засідання, забезпечити позивачці.
Підготовче судове засідання відкласти на 28 квітня 2025 року о 10 год.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя: Сольський В. В.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125906179 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні