Справа № 953/1819/25
н/п 2/953/1561/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" лютого 2025 р. м. Харкова
Суддя Київського районного суду м. Харкова Муратова С.О., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техком-Сервіс Україна» (ЄРДПОУ: 38648998, адреса: 02160, м. Київ, просп. Возз`єднання, буд. 15/17, офіс 411) про розірвання договору про надання послуг, -
встановив:
До Київського районного суду м. Харкова 26.02.2025 в системі «Електронний суд» надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить розірвати Публічний договір (оферта) про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту домофонних систем в м. Харків між позивачем та відповідачем; скасувати суму заборгованості позивача перед відповідачем, яка виникла при нарахуванні плати за послуги, які фактично не здійснюються та позивачем не отримувались з початку повномасштабного вторгнення рф з 24.02.2022; звільнити позивача від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд прийшов до наступного.
Конституцією Українизакріплено право кожного на судовий захист та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (статті 55,124), а статтею 18Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII"Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(РИМ, 4.XI.1950, далі - Конвенція 1950 року), а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV"Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6Конвенції 1950 рокукожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8Закону № 2453-VI).
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із положення пункту 1 статті 6Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що подана позовна заява не відповідає вимогам п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, відповідно до якої позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Однак, в прохальній частині позовної заяви позивач просить скасувати суму заборгованості позивача перед відповідачем, яка виникла при нарахуванні плати за послуги, які фактично не здійснюються та позивачем не отримувались з початку повномасштабного вторгнення рф з 24.02.2022.
Тобто, позивач не вказує яку суму заборгованості просить скасувати.
Крім того, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів (п.2 ч.1 ст. 177 ЦПК України).
Однак, до заяви, яка була подана до суду в електронній формі, через електронний кабінет, не додані докази надсилання іншим учасникам справи, а саме відповідачу ТОВ «Техком-Сервіс Україна», копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 ЦПК України.
Згідно ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог у статтях 175 і 177 ЦПК України або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне заяву залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техком-Сервіс Україна» (ЄРДПОУ: 38648998, адреса: 02160, м. Київ, просп. Возз`єднання, буд. 15/17, офіс 411) про розірвання договору про надання послуг - залишити без руху.
Надати позивачу 5-денний строк, з дня отримання цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Муратова
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125910906 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Муратова С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні