Деснянський районний суд м.чернігова
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяУ Х В А Л А
18 березня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/207/25
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Кузьменко Т.О., розглянувши заяву представника позивача КП "Оренда комунального майна"Ніжинської міської ради - Шумейко Оксани Миколаївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління комунального майна та земельних відносин Ніжинської міської ради (вул. Овдіївська, 5, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600; код ЄДРПОУ 43250980).
про стягнення 470 351,15 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява від Комунального підприємства "Оренда комунального майна" Ніжинської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРАНО - НТ", у якій позивач просить суд стягнути з відповідача 470 351,15 грн заборгованості у зв`язку з простроченням грошових зобов`язань по сплаті орендної плати за користування комунальним майном на умовах договру оренди № 35 від 01.11.2021 року за період з 01.02.2024 до 28.02.2025 року.
Крім того, позивачем заявлено до стягнення судові витрати, які останній просить покласти на відповідача.
Ухвалою суду від 10.03.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження у справі, судове засідання призначено на 08.04.2025 о 10:00 год.
10.03.2025 через підсистему Електронний суд від представника позивача КП "Оренда комунального майна "Ніжинської міської ради - Шумейко Оксани Миколаївни надійшла заява, відповідно до якої вона просить надати можливість участі у судовому засіданні, призначеному на 08.04.2025 о 10:00 год в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши заяву представника позивача КП "Оренда комунального майна" Ніжинської міської ради - Шумейко Оксани Миколаївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, господарський суд зазначає наступне.
Приписами частин 1, 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України встановлена можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи, їх представників за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною четвертою вказаної статті встановлено, що учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Постановлення ухвали про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана обов`язковою.
Як убачається із витягу із системи Бронювання відеоконференцзв`язку від 11.03.2025, в залі Господарського суду Чернігівської області, який обладнаний для проведення відеоконференції (зал 201), 08.04.2025 на час, що визначений для проведення судового засідання у справі, проводитимуться судові засідання в інших справах в режимі відеоконференції, що унеможливлює забезпечити проведення відеоконференції у цій справі.
Отже, проведення судового засідання у справі № 927/207/25, призначеного на 08.04.2025 об 10:00, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EasyCon є технічно неможливим.
Враховуючи відсутність технічної можливості для проведення судового засідання у режимі відеоконференції, заява представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції 08.04.2025 року о 10:00 год. у справі №927/207/25 задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 197, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні клопотання представника позивача про проведення судового засідання у справі № 927/207/25, призначеного до слухання на 08.04.2025 об 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції, відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана суддею 18.03.2025.
Інформацію по справі можливо отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя Т.О. Кузьменко
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125911036 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Кузьменко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні