Справа № 643/3560/25
Провадження № 2-о/643/221/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.03.2025
18 березня 2025 року місто Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Сугачова О.О. вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Холодногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові СХ МРУМЮ про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
До Московського районного суду м. Харкова надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Холодногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові СХ МРУМЮ про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту прав, а також дотримання правил підсудності та виконання вимог встановлених для форми, змісту заяви.
Дослідивши отримані матеріали, судом встановлені недоліки заяви, які унеможливлюють прийняття заяви до розгляду та обумовлюють необхідність залишення заяви без руху.
Відповідно до ч. 1ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, окреме провадженняце вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Як вбачається з положень ч. 3ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 9ст. 10 Цивільного процесуального кодексу України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такогосуд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Зазначена заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви (заяви) має відбуватись з дотриманням певних умов.
За правилами цивільного процесуального законодавства, заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу, з урахуванням особливостей, передбаченихст. 318 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно доп.2ч.3ст.175Цивільного процесуальногокодексу України:позовна заяваповинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Заявницею зазначено у заяві свою адресу проживання як: АДРЕСА_1 .
Разом із цим, як вбачається з Єдиного адресного реєстру АДРЕСА_1 є багатоквартирним.
Однак, заява не містить повної адреси заявниці, а саме не вказано номер квартири.
Крім того, у якості заінтересованої особи заявницею у заяві зазначено Холодногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові СХ МРУМЮ, що не є повною назвою юридичної особи, а отже, вимоги п. 2 ч. 3ст.175Цивільного процесуальногокодексу України заявницею не виконані.
Далі, відповідно до ч. 1, п. 5 ч. 3ст. 175 Цивільного процесуального кодексу Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із ч. 2ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Положеннями ч. 5ст. 95 Цивільного процесуального кодексу Українивизначено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Всупереч зазначених вище норм законодавства, заявницею не додано до заяви жодного документа, на які вона посилається у заяві про встановлення юридичного факту як на обставини, якими обґрунтовуються заявлені вимоги. Крім цього, заявницею не зазначено про неможливість подання доказів разом із заявою.
Заяву викладено на одному аркуші з двостороннім друком.
Заява не містить переліку додатків, жодного документа до заяви не додано.
Далі, відповідно до ст. 318 Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про встановлення юридичного факту повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою.
У порушення зазначених приписів, заявниця не зазначає факт народження яких саме дітей вона просить встановити.
Більш того, у заяві заявниця зазначає, що є матір`ю малолітніх дітей, які народилися на окупованій території Донецької області України, а встановлення факту народження дітей необхідно їй для оформлення державної соціальної допомоги, приведення документів у встановлену законодавством України форму, легалізацію дітей на території України з оформленням паспортів громадян України встановленого зразка.
Проте, текст заяви, як і прохальна її частина, не містить жодних відомостей про дітей заявниці, дат їх народження, місць народження, навіть імен її дітей.
З урахуванням викладених у заяві вимог, суд зазначає, що вони є некоректно викладеними, не містять відомостей, які згідно ч. 3ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України, повинні бути зазначені в рішенні суду у справах за заявою про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України.
Відповідно до ч. 1ст. 263 Цивільного процесуального кодексу України,судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
За правилами ч. 1 ст.375, ч. 1 ст.410 Цивільного процесуального кодексу України, суд першої інстанції, яким є Московський районний суд м. Харкова, ухвалює судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 1ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України,суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Отже, з урахуванням викладених вище положень чинного законодавства, суд зазначає, що резолютивна частина рішення викладається відповідно до заявлених вимог, а зміст вимогце певна форма захисту, яку просить заявник від суду.
Проте, заява не містить вимог, які б відповідали вказаним вище положеннямЦивільного процесуального кодексу України.
Одночасно, зава подана без дотримання вимог п. 6, п.10 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки не містить: відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у заявниці або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які заявниця понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження заявниці про те, що нею не подано іншої такої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Далі, відповідно до ч. 1 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч вказаної вимоги законодавства, заявницею не додано копії заяви з додатками для заінтересованої особи.
Крім цього, суд звертає увагу заявниці, що заява не містить дату її підписання.
Відтак, заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 175,ст. 177,ст. 318 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно зі ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175, 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про необхідність залишення заяви без руху та надання заявниці часу, необхідного для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177,185 Цивільного процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
Залишити без руху заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Холодногірський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові СХ МРУМЮ про встановлення факту, що має юридичне значення.
Надати заявниці строк на усунення недоліків протягом 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
Попередити заявницю, що у разі не усунення недоліків протягом зазначеного часу, заяву буде визнано неподаною та їй повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сугачова
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125911611 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сугачова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні