Справа № 716/440/25
У х в а л а
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
"18" березня 2025 р. м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Добриновецької сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_3 , звернулася до Заставнівського районного суду із позовною заявою до територіальної громади в особі Добриновецької сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, особа має право звернутися до суду, в порядку, встановленому цим Кодексом, за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За змістом даної норми закону відповідачем у цій справі повинна бути особа, яка порушує, не визнає або оспорює права, свободи чи інтереси позивача, і такі порушення, невизнання та оспорювання унеможливлюють в повній мірі реалізувати позивачеві свої права, свободи та інтереси.
Подана позовназаява підлягаєзалишенню безруху,оскільки поданаз порушенням вимог,встановлених ст. ст.175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5 ч.3 ст.175 ЦПК України в позовній заяві мають бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
За правилами ст.ст.1216,1217,1218 Цивільного кодексу України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (Спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
У відповідності дост.1222 ЦК Україниспадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин.
Із поданої заяви вбачається, що позивач ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилася після смерті її матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч.3ст. 1272 ЦК Україниза позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається із позовної заяви позивач звернулася у грудні 2024 року до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за законом, після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак не оформила спадщину, в зв`язку з тим, що нею не було здійснено дій, які б свідчили про прийняття нею спадщини, а саме перебування спадкоємиці на реєстраційному обліку за місцем останнього проживання померлої на день її смерті. Вказує, що протягом тривалого часу, а саме в період з 2009 року по лютий 2024 року хворіла, тому не могла звернутися до нотаріальної контори з завою про прийняття спадщини у встановлений законом строк. Однак доказів, на які посилається до матеріалів справи не долучено та в порушення вимог ст.175 ч.3 п.8 позивачем не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
Крім того, як вбачається із позовної заяви позивач вказує, що інших спадкомців, які б прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 немає, а останнє місце проживання спадкодавця є с.Добринівці і спірний будинок знаходиться на території с.Добринівці, то належним відповідачем по справі є Добриновецька сільська рада.
Однак, як вбачається із поданої позовної заяви позивачка визначаючи склад учасників справи зазначила у позовній заяві в якості третьої особи ОСОБА_2 , проте на зазначила, чому останній є стороною по справі і яким чином вирішення справи вплине на його права.
Крім того суд звертає увагу позивача на те, що у відповідності до ст..48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
За приписами п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається із позовної заяви відповідачем по справі є територіальна громада в особі Добриновецької сільської ради, яка не є юридичною особою, оскільки являється тільки Старостинським округом, що є складовою частиною об`єднаної громади з сукупністю жителів одного чи декількох населених пунктів (крім адміністративного центру ОТГ).
Старостинський округ с.Добринівці відноситься до Юрковецької сільської об`єднаної територіальної громади ( яка є юридичною особою).
Відповідно до ч.ч. 1,2,3 ст.185 ЦК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
При зазначених недоліках, позовна заява не може бути прийнята до провадження суду і підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись 175,177,185,187,353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИЛА :
Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Добриновецької сільської ради, третя особа ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.
Повідомити позивачів (їх представника) про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали. Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Сірик І.С.
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125912605 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Заставнівський районний суд Чернівецької області
Сірик І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні