Справа № 931/216/20
Провадження № 1-в/931/7/25
УХ ВА ЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2025 року селище Локачі
Локачинський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Кідиби Т.О.,
за участю: секретаря судового засідання Гупалик А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання головного державного виконавця Іваничівського відділу державної виконавчої служби у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Цьох О.П. про зміну порядку і способу виконання рішення у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_1 за ч.1 ст.263 КК України,
ВСТАНОВИВ:
14.02.2025 року головний державний виконавець Іваничівського відділу державної виконавчої служби у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Цьох О.П. звернулась до суду із поданням про зміну способу і порядку виконання виконавчого листа Локачинського районного суду Волинської області від 06.06.2020 (справа №931/216/20) в частині конфіскації у ОСОБА_1 речових доказів, а саме: 50 спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, на знищення. Виконання ухвали суду в частині знищення просила покласти на Головне управління Національної поліції у Волинській області.
Подання обґрунтовує тим, що на примусовому виконанні у Іваничівському відділі ДВС у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з 15.06.2020 перебуває виконавче провадження №62338123 про конфіскацію у ОСОБА_1 речових доказів, а саме: 50 (п`ятдесяти) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм.
На час звернення до суду з поданням рішення суду не виконане, оскільки чинним законодавством не передбачено способу і порядку реалізації органами державної виконавчої служби зброї та боєприпасів, завдяки чому можна було б реально здійснити їх конфіскацію в дохід держави. Крім того, орган державної виконавчої служби не уповноважений проводити знищення зброї та боєприпасів.
Окрім цього, боєприпаси є обмежено оборотоздатним майном, тому їх реалізація не може здійснюватися шляхом проведення електронних торгів.
Таким чином, ухвала суду щодо конфіскації даного майна у дохід держави не може бути виконаною у визначеному порядку, а тому просить подання задовольнити.
Заявник у судове засідання не з`явилась, подала заяву у якій просила подання задовольнити та розглянути без її участі.
Прокурор Нововолинського відділу Володимирської окружної прокуратури Ліпейко Л.І. подав заяву про розгляд подання за його відсутності, подання підтримує, просить його задовольнити.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду подання, що підтверджується телефонограмою, у судове засідання не з`явився, причин неявки не повідомив.
Згідно із ч. 5 ст.539Кримінального процесуальногокодексу України (далі - КПК України) неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду.
На підставі ч. 4 ст.107КПК фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється у зв`язку з неприбуттям всіх учасників судового розгляду подання.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Ухвалою Локачинського районного суду Волинської області від 28.05.2020 року (справа №931/216/20) ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, на підставі ч.3 ст.263 КК України. Кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263КК України, закрито. На підставі ст.ст. 96-1, 96-2КК України застосовано спеціальну конфіскацію до речових доказів, а саме: 50 (п`ятдесяти) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, що поміщені у сейф пакеті Експертної служби №3699199, у дохід держави.
На виконання вказаної ухвали видано виконавчий лист та головним державним виконавцем Локачинського районного відділу ДВС Пельц А.М. 15.06.2020 відкрито виконавче провадження №62338123.
Відповідно до ч. 5 ст.124Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Згідно з п. 14 ст.537КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Статтею 61Закону України«Про виконавчепровадження» передбачено, що реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено оборотоздатного майна та майна, зазначеного у частині восьмій статті 56 цього Закону) здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів або за фіксованою ціною.
Відповідно до ст.62вказаного Закону виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно з п. 2.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №662 від 21 серпня 1998 року, здійснюючи дозвільну систему, органи поліції відповідно до законодавства України видають міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, суб`єктам господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва, ремонту, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною та охолощеною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу (далі - суб`єкти господарювання), дозволи на придбання, зберігання, перевезення (через митний кордон України, територією України, транзит через територію України) й використання вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, основних частин зброї, холодної зброї, охолощеної зброї, пневматичної зброї; пристроїв та патронів до них; вибухових матеріалів і речовин; на відкриття та функціонування сховищ, складів і баз, де вони зберігаються, стрілецьких тирів і стрільбищ, мисливсько-спортивних стендів, а також підприємств і майстерень з виготовлення і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічних майстерень, пунктів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазинів, у яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї, пристроїв та патронів до них (далі - об`єкти дозвільної системи); громадянам - дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної мисливської зброї, холодної, охолощеної, пневматичної зброї, пристроїв.
Відповідно до п. 7.2 вказаної Інструкції на кожну особу, яка володіє вогнепальною мисливською, а також холодною, нагородною, пневматичною зброєю (крім відомчої зброї), пристроями, заводиться особова справа. Особові справи власників нарізної, нагородної вогнепальної зброї та пристроїв ведуться в УП ГУНП, а на власників мисливської гладкоствольної, пневматичної та холодної зброї - у територіальних підрозділах поліції.
Організатором електронних торгів є державне підприємство Система Електронних Торгів Арештованим Майном («СЕТАМ»), що належить до сфери управління Міністерства юстиції України та уповноважене відповідно до законодавства на забезпечення здійснення заходів із створення та супроводження програмного забезпечення Системи, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у Системі, здійснення організації та проведення електронних торгів, забезпечення збереження майна, яка не передбачає наявність відповідних дозволів та ліцензій на реалізацію даного виду майна та наявність відповідних дозволів у покупця на придбання даного виду майна, що порушує вимоги Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів.
Згідно зі ст.19Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.1Закону України«Про виконавчепровадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 3 ст.33вказаного Закону за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Отже, за наявності обумовлених обставин суд вправі змінити встановлені ним або законом спосіб і порядок виконання рішення на інші, передбачені законодавством.
Відповідно до п.п. 1, 16 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 11 липня 2002 року, реалізація майна, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам державної виконавчої служби (далі - майно), здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». Майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи непридатне для реалізації, продукти харчування та іграшки для дітей віком до 7 років у разі відсутності супровідної документації за висновком відповідної експертизи підлягають переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.
Згідно з п. 8 вказаного Порядку мисливська вогнепальна, пневматична і холодна зброя, боєприпаси до зброї, а також засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, реалізуються в установленому законодавством порядку. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації передаються Центральному управлінню Служби безпеки України, підпорядкованим йому регіональним органам для подальшого зберігання, знищення або використання в інтересах державної безпеки.
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст.23Закону України«Про Національнуполіцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань здійснює у визначеному законодавством порядку приймання, зберігання та знищення вилученої, добровільно зданої або знайденої вогнепальної, газової, холодної та іншої зброї, боєприпасів, набоїв, вибухових речовин та пристроїв.
Проаналізувавши зібрані та досліджені у судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що наявні визначені законом підстави для зміни способу і порядку виконання рішення суду.
Разом з тим, суд наголошує, що зміна способу і порядку виконання може бути застосована лише щодо рішення суду (ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження»), а виконавчий лист це документ, що видається судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, і звертається до виконання в порядку, передбаченому законом про виконавче провадження (п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження», ч.3 ст. 535 КПК України).
Таким чином, суд вважає за можливе змінити спосіб і порядок виконання ухвали Локачинського районного суду Волинської області від 28.05.2020 року у справі №931/216/20 в частині конфіскації у дохід держави 50 (п`ятдесяти) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, що поміщені у сейф пакет Експертної служби №3699199, що знаходились на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Локачинського ВП ГУНП у Волинській області згідно з квитанцією №2 від 17.03.2020 року, на знищення, виконання якої покласти на Головне управління Національної поліції у Волинській області, в зв`язку з чим подання слід задовольнити частково.
Керуючись статтями 369, 372, 535, 537, 539КПК України, ст. 33 Закону України«Про виконавче провадження», ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити частково.
Змінити спосіб і порядок виконання ухвали суду від 28.05.2020 року у справі № 931/216/20 в частині конфіскації у ОСОБА_1 речових доказів, що містяться у сейф пакеті Експертної служби №3699199, а саме: 50 (п`ятдесяти) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, на наступний спосіб і порядок виконання вказаної ухвали, а саме: 50 (п`ятдесят) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, - знищити.
Виконання ухвали суду в частині знищення 50 (п`ятдесяти) спортивно - мисливських патронів кільцевого запалення, калібру 5,6 мм, покласти на Головне управління Національної поліції у Волинській області згідно встановленого порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення повного тексту ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Локачинського районного суду Т.О. Кідиба
Суд | Локачинський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125914443 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Локачинський районний суд Волинської області
Кідиба Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні