Дата документу 18.03.2025Справа № 554/3257/25 Провадження № 1-кс/554/3924/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2025 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12024170440001025 від 02.11.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
в с т а н о в и л а:
Слідчий звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, в обґрунтування якого вказав, що під час досудового розслідування було встановлено, що 06.08.2024 року, близько 23 год. 11 хв., водій ОСОБА_5 , керуючи автомобілем MAN TGX 26.400, р.н. НОМЕР_1 , з напівпричепом SCHMITZ, р.н. НОМЕР_2 , рухався по автодорозі М-03 сполученням «Київ-Харків-Довжанський» зі сторони міста Київ у напрямку до міста Полтава, де в районі 295 км вищевказаної автодороги допустив зіткнення з автоцистерною АЦ 5,5 на базі УРАЛ-4320, р.н. НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_6 9247Т1, який рухався у попутному напрямку.
В результаті дорожньо-транспортної пригоди водій автоцистерни АЦ 5,5 на базі УРАЛ-4320 р.н. НОМЕР_3 ОСОБА_6 та пасажир ОСОБА_7 отримали тілесні ушкодження та були госпіталізовані до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
02.11.2024 відомості про дану подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024170440001025 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 286 КК України.
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_7 повідомив, що у результаті дорожньо-транспортної пригоди був госпіталізований до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », де і перебував на стаціонарному лікування до 08.08.2024 року, про що є виписка з хірургічного відділення стаціонарного хворого №2975/548.
У подальшому потерпілий перебував на стаціонарному лікуванні у КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до 14.08.2024 року, про що є виписка із медичної карти стаціонарного хворого №27661.
Для проведення судово-медичної експертизи, з метою визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, що спричинені ОСОБА_7 у результаті ДТП, в розпорядження судово-медичного експерта необхідно представити медичну документацію з КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де останній перебував на стаціонарному лікуванні з 08.08.2024, тобто після дорожньо-транспортної пригоди.
Вказані документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки саме на їх підставі можливо встановити обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень отриманих потерпілими внаслідок ДТП, та таким чином вказані речі і документи, після проведення відповідних експертних досліджень, можуть бути використані як докази фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Зазначені вище документи перебувають у володінні посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 .
Проведення судово-медичної експертизи без використання вказаних документів, неможливе оскільки лише у вказаних документах, до яких планується отримати тимчасовий доступ до речей і документів, містяться відомості про первинний діагноз пацієнта, історію лікування, медичні препарати, які були використані для лікування .
У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, надіслав до суду заяву, в якій розгляд клопотання просив проводити без його участі та без застосування аудіофіксації. Клопотання підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити.
Представник КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив та заяви про відкладення судового засідання не подав. Разом із тим, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (ч.4 ст.163 КПК України).
Зважаючи на неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть у ньому участь, на підставі положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам статті 160 КПК України, є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з п.5 ч.2 ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п.2 ч.1 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити лікарську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Згідно з ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Частиною 7 вказаної статті також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024170440001025 від 02.11.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.
Проаналізувавши зміст клопотання й доданих до нього матеріалів, в тому числі зміст витягу з ЄРДР, врахувавши обставини, які розслідуються в межах зазначеного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що зазначена у клопотанні медична документація на ім`я ОСОБА_7 перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відомості, що в ній містяться, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами допоможуть встановити важливі обставини кримінального провадження, можуть мати суттєве значення для здійснення його подальшого розслідування і можуть бути використані як докази, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Вилучення медичної документації на ім`я ОСОБА_7 необхідне для досягнення мети отримання тимчасового доступу до документів, а саме для проведення судово-медичної експертизи потерпілого ОСОБА_7 .
Висновок, одержаний за результатом виконання цієї експертизи може бути застосований в подальшому як доказ.
На підставі викладеного, з огляду на те, що отримання вказаних документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12024170440001025від 02.11.2024 року,з метоюрозкриття кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.286КК України,забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, клопотання слід задовольнити та надати тимчасовий доступ до запитуваної слідчим медичної документації, з можливістю її вилучення.
Керуючись ст.ст.132, 159-166, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и л а:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні: старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 ; старшому слідчому СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 ; слідчому СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 ; слідчому СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 ; слідчому СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до:
1) медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
2) викопіровки з «Журналу обліку прийому хворих в стаціонар та відмов у госпіталізації» з приводу прийому ОСОБА_7 за 08.08.2024 року;
3) оптичного носія інформації диска з рентгенограмами ОСОБА_7 з описом, котрі проводили за весь період стаціонарного лікування;
4) оптичного носія інформації диска з комп`ютерними томограмами ОСОБА_7 з описом, котрі проводили за весь період стаціонарного лікування, що перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 .
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення, тобто до 18 травня 2025 року.
В разіневиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125916375 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Михайлова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні