Ухвала
від 18.03.2025 по справі 301/682/25
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/682/25

2/301/463/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" березня 2025 р. м. Іршава

Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Довжанської сільскої ради про визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И Л А :

З поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , звернулися до Іршавського районного суду Закарпатської області із позовною заявою до Довжанської сільскої ради про визнання права власності на спадкове майно.

За правилами Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Однак, позивачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не надано копії позовної заяви з додатками для відповідача.

Також, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Законом України «Про Державний бюджет на 2025 рік» з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Як вбачається з поданої позовної заяви і визначено самими позивачами, ними заявлено дві вимоги майнового характеру (визнання права власності на майно), а отже позивачі повинні сплатити судовий збір за дані вимоги майнового характеру в сумі, визначеній відповідно до вартості спірного майна з урахуванням його дійсної вартості (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), тобто 1211,20 грн..

На підтвердження звільнення від сплати судового збору, позивачем ОСОБА_2 долучено до позовної заяви копію висновку МСЕК, яка засвідчує, що він є інвалідом Другої групи з дитинства, термін: довічно.

Згідно, п. 9, ч. 1 статті 5 ЗУ "Про судовий збір", від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.

Натомість позивачем ОСОБА_1 не надано документів, що підтверджують звільнення її від сплати судового збору.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

Відповідно до п.16 Постанови Пленуму ВССУ №10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Згідно до ст.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності за дійсною вартістю майна на час розгляду спору. Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Ціна позову повинна бути визначена на момент пред`явлення позову з урахуванням грошової оцінки - об`єктивної ринкової вартості об`єкта.

Отже, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу ОСОБА_1 необхідно оплатити судовий збір за позовну вимогу майнового характеру з урахуванням вартості спірного майна але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб), тобто 1211,20 грн. та надати копію позовної заяви з додатками для відповідача.

Зазначене є підставою для залишення даної заяви без руху на підставі ч. 1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України.

Разом з тим, усунення недоліків заяви полягає в поданні заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості учасників.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Довжанської сільскої ради про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Повідомити позивачів про необхідність усунення недоліків позовної заяви в строк п`ять днів, з дня отримання ними копії ухвали суду, та роз`яснити позивачам, що в противному разі заява буде вважатися неподаною і повернута особі, яка її подала.

Копію ухвали надіслати для виконання позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: І.А. Даруда

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення18.03.2025
Оприлюднено20.03.2025
Номер документу125916913
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —301/682/25

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 18.03.2025

Цивільне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні