Номер провадження 2-о/754/228/25
Справа № 754/3810/25
У Х В А Л А
Іменем України
17 березня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Зотько Т.А., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Деснянський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання особи загиблим,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 , у особі свого представника - адвоката Студенцова О.О., заінтересована особа: Деснянський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) звернулась до суду із заявою про визнання особи загиблим.
Відповідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Вивчивши матеріали поданої заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно із вимог заяви, заявниця просить суд визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, який проходив службу у військовій частині НОМЕР_1 на посаді кулеметникп, загиблим (померлим).
У поданій заяві, заявниця посилається на те, що вона, будучи матір`ю ОСОБА_2 бажає офіційно оформити факт його смерті, оскільки наявні усі докази його загибелі з метою отримання належних соціальних виплат та гарантій, подальшого оформлення спадкових прав та усунення правової невизначеності, яка виникла через офіційну відсутність свідоцтва про смерть, оскільки тіло не було доставлено у морг чи інший офіційний заклад для проведення ідентифікації.
Разом з тим, заявницею не було залучено до участі у справі Міністерство оборони України та Військову частину НОМЕР_1 , а також не визначено їх відповідне процесуальне становище.
Окрім того, як вбачається із матеріалів поданої заяви, а саме з доданої до заяви довідки про соціально-демографічні дані військовослужбовця, заповненої ОСОБА_2 , у графі «дружина (чоловік)» зазначено ОСОБА_3 , яка також не залучена заявницею до участі у справі та не визначено її процесуальне становище.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь - який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Враховуючи вказане, заявнику необхідно усунути недоліки заяви, а саме залучити до участі у справі Міністерство оборони України, Військову частину НОМЕР_1 , а також ОСОБА_3 , визначити їх відповідне процесуальне становище та надати суду оновлену заяву з визначеним колом учасників у кількості, відповідній визначеним учасникам справи.
Залишення заяви без руху з вказаних підстав не є по своїй суті обмеженням права на доступ до суду, оскільки відповідає вимогам закону та основним засадам цивільного судочинства, та є необхідним для справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду та вирішення справи.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.
Враховуючи наведене, на підставі ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Деснянський районний у м. Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання особи загиблим - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків терміном у п`ять днів з моменту отримання копії ухвали суду. У спосіб на виконання даної ухвали суду заявнику подати відповідну заяву через канцелярію суду, або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.А.Зотько
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125918235 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Зотько Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні