Справа №442/993/25
Провадження №2-о/442/233/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
у складі:
головуючого - судді Хомика А.П.,
з участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, за участю заінтересованих осіб: Меденицької селищної ради Дрогобицького району Львівської області, -
встановив :
04 лютого 2025 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності її матері ОСОБА_2 державних актів на право власності на земельні ділянки.
В обґрунтування заяви зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 , якій на праві власності належало нерухоме майно в селі Ріпчиці Дрогобицького району Львівської області, в тому числі 5-ть земельних ділянок (земельний пай) загальною площею 3.63 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ріпчицької сільської ради Меденицької селищної ради Дрогобицького району Львівської області. Після смерті матері ОСОБА_3 відкрилася спадщина.
Для прийняття спадщини вона звернулася до державного нотаріуса для прийняття спадщини після смерті матері, яким було виявлено невідповідність по-батькові матері в Свідоцтві про її смерть і у Державних актах про право власності на земельний пай, а саме: « ОСОБА_4 » та « ОСОБА_5 ».
За вказаних обставин, змушена звернутись до суду з даною заявою.
Заявниця подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Заяву підтримує у повному обсязі.
Від представника Меденицької селищної ради Дрогобицького району Львівської області жодних заперечень до заяву не надходило.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява є підставною та підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Відповідно до п. 5 ч.2ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає справи в порядку окремого провадження про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема з врахуванням п.6 ч. 1ст. 315 ЦПК України- належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно ч.2 ст.315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявниці ОСОБА_2 , що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 12.02.1999 року Ріпчицькою сільською радою Дрогобицького району Львівської області, Свідоцтвом про народження ОСОБА_6 , Серія НОМЕР_2 , Свідоцтвом про шлюб Серія НОМЕР_3 .
З копії державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЛВ № 087954 від 30 грудня 2003 року вбачається, що ОСОБА_7 на праві власності належала земельна ділянка загальною площею 2.5595 га., розташована на території Ріпчицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області, кадастровий номер: 14621286400:02:000:0065, №24621286400:03:000:0098 та № 34621286400:04:000:0505, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
З копії державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЛВ №2012231 від 30.12.2003 року встановлено, що ОСОБА_7 належала земельна ділянка, площею 1,0790 га., розташована на території Ріпчицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області, кадастровий номер: 4621286400:04:000:0143 та 4621286400:04:000:0121, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
З довідки, виданої виконкомом Меденицької селищної ради Дрогобицького району Львівської області, встановлено, що згідно по господарської книги №2 Ріпчицької сільської ради за 1996-2000 рр., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . проживала за адресою: АДРЕСА_1 та на підставі техдокументації по передачі земельних часток ( паїв) і видачі державних актів на право приватної власності на землю громадянам на території Ріпчицької сільської ради, розмір земельної частки ОСОБА_2 становить 3,63 га.
У відповідності до вимог п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
У відповідності до ч. 6 ст. 315 ЦПК України, в судовому порядку можуть бути встановлені факти, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; Пунктом п. І постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» судам дано роз`яснення, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; - заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; - встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Земельним кодексом, який набрав чинності у 2002 році, встановлено, що форми державних актів на право власності на земельні ділянки затверджується Кабінетом Міністрів. Тому 02.04.2002 р. постановою №449 «Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» (втратила чинність на підставі Постанови КМ України від 03.06.2013 року № 483 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між кадастрами та інформаційними системами») затверджено нові форми державних актів, якими внесення будь-яких змін не передбачено.
Пунктом 2.9. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (втому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі №43 від 04.05.1999 року, чітко зазначено, що при заповненні державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою усі записи мають бути зроблені державною мовою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються.
Отже, можливість внесення змін чи виправлень до державного акта на право постійного користування земельною ділянкою чи державного акта на право власності на земельну ділянку законодавством не передбачена.
Враховуючи наведене, та ту обставину, що не можливо внести зміни до Державного акту на право власності на землю і немає можливості поміняти «по-батькові» власника земельної ділянки з « ОСОБА_5 » на « ОСОБА_4 », чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення неправильності запису у правовстановлюючому документі, такий факт має для заявника має юридичне значення, а тому заява підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.4,5,13,76-83,141,265 ЦПК Українисуд , -
ухвалив:
Встановити факт належності ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 правовстановлюючих документів, а саме:
-Державного акту серії ЛВ № 087954 від 30 грудня 2003 року про право власності на три земельні ділянки загальною площею 2.5595 га, розташованих на території Ріпчицької сільської ради, виданого на ім`я ОСОБА_7 ;
-Державного акту серії ЛВ № 012231 від 30 грудня 2003 року про право власності на дві земельні ділянки загальною площею 1.0790 га, розташованих на території Ріпчицької сільської ради, виданого на ім`я ОСОБА_7 .
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Хомик
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125937516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Хомик А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні