Рішення
від 14.03.2025 по справі 464/813/25
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 464/813/25

пр.№ 2-о/464/75/25

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14.03.2025 року

Сихівський районний суд м. Львова

в складі: головуючої -судді Бойко О.М.

секретар судового засідання Білінська К.-М.Є.

розглянувши впорядку окремогопровадження увідкритому судовомузасіданні вм.Львові цивільнусправу зазаявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Шоста Львівська державна нотаріальна контора Львівської області, про встановлення факту родинних відносин ,-

в с т а н о в и в :

заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) , яка була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , є його матір`ю.

В обґрунтування заяви покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати, ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , яке видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 02.08.2024р. Після смерті його матері ОСОБА_2 , Шостою львівською державною нотаріальною конторою (м. Львів) 20 січня2025р. відкрито спадкову справу за №73509662. У визначений законом термін разом із своєю рідною сестрою ОСОБА_3 , як єдині спадкоємці першої черги, звернувся до Шостої львівської державної нотаріальної контори (м. Львів) він із заявою про прийняття спадщини за законом, а сестра ОСОБА_3 із заявою про відмову від своєї частки спадщини на його користь. Однак, нотаріус повідомила його про те, що прийняти спадщину він не зможе, оскільки у поданих документах і записах Державного реєстру актів цивільного стану громадян виявлені розбіжності у написанні прізвища. А саме, у його свідоцтві про народження його прізвище вказано « ОСОБА_4 », прізвище матері вказано « ОСОБА_4 », а у паспорті матері, свідоцтві про смерть та державних реєстрах її прізвище вказано « ОСОБА_5 ». Такі розбіжності і, як наслідок, - юридичні колізії, виникли у зв?язку з різним трактуванням органами державної реєстрації перекладу з російської на українську мову їх прізвища. Зазначив, що у його паспорті, паспорті моєї матері та паспорті батька, прізвища російською мовою вказано однакові « ОСОБА_5 », « ОСОБА_6 » та « ОСОБА_5 » відповідно. з1967р і до дня смерті його мати, ОСОБА_2 зареєстрована і проживала за адресою АДРЕСА_1 . Так само, з1967р і до дня смерті його батько, ОСОБА_7 також зареєстрований і проживав за адресою АДРЕСА_1 . В2019р. мати, ОСОБА_2 , разом з його рідною сестрою, ОСОБА_3 , подарували йому квартиру за адресою АДРЕСА_1 , де від того часу проживає і зареєстрований він. Вважає, що родинні відносини між ним і його матір`ю ОСОБА_2 , підтверджуються зазначеними обставинами, однаковим написанням прізвищ російською мовою, морфо-фонетичною подібністю прізвища, імені та по-батькові обох моїх батьків у свідоцтві про шлюб і свідоцтві про народження. У зв`язку із такими розбіжностями у документах, не може реалізувати свої спадкові права на спадкове майно. Іншим способом, аніж зверненням до суду за захистом порушених прав, неможливо підтвердити факт родинних відносин. Просить заяву задоволити.

Заявник в судове засідання не з`явилася, подав суду заяву, де вказав, що просить справу розглядати у його відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить їх задоволити.

Представник заінтересованої особи Шоста Львівська державна нотаріальна контора Львівської області в судове засідання не з`явився, подав суду заяву, в якій не заперечував проти задоволення заявлених вимог, справу просить розглянути у її відсутності.

З`ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно дост.293Цивільно процесуального кодексу Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до п.1 ч.1ст.315 ст.293Цивільно процесуального кодексу Українисуд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 315ст.293Цивільно процесуального кодексу України , суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами та належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_7 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданим 29.12.1956 року.

З свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3 від 16 вересня1952року, вбачається, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 одружилися і після реєстрації одруження дружині присвоєно прізвище « ОСОБА_6 ». Вказане свідоцтво складено російською мовою.

Відповідно до копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_4 ОСОБА_2 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у селищі Шаргород Вінницької області.

З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 , виданого 02.08.2024 року, відділом державної реєстрації актів цивільного стану у м.Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Аналізуючи вищенаведені докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що такими підтверджується факт родиних відносин заявника із померлою ОСОБА_2 , яка була його матір`ю, оскільки усі їхні анкетні дані зазначені у свідоцтві про народження співпадають, а розбіжність має місце лише в одній букві їх прізвища, однак, такі розбіжність є незначною, викликана перекладанням прізвища з російської мови на українську, та не викликає жодного сумніву у родинних відносинах померлого та заявника, а тому суд вважає, що заяву слід задоволити.

Керуючись ст. ст.315,319 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

заяву задоволити. Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була матір`ю ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 місце проживання: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_6 ).

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Головуюча

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення14.03.2025
Оприлюднено20.03.2025
Номер документу125937570
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —464/813/25

Рішення від 14.03.2025

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Бойко О. М.

Ухвала від 05.02.2025

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Бойко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні