Ухвала
від 19.03.2025 по справі 187/354/25
ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

гСправа № 187/354/25 Провадження № 2-о/0187/30/25

ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

"19" березня 2025 р. Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Соловйов І.М., розглянувши в селищі Петриківка матеріали

заяви ОСОБА_1 ,

про оголошення фізичної особи померлою,

особа, щодо якої розглядається справа про оголошення її померлою ОСОБА_2

Встановив:

14.03.2025до Петриківськогорайонного судуДніпропетровської областінадійшла заява ОСОБА_1 , про оголошення ОСОБА_2 померлим.

Заінтересованими особами визначено Царичанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Дніпровському районні Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Міністерство оборони України та Військова частина НОМЕР_1 .

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, вбачається, що заява підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.

Згідно ч. 3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Таким чином, на вказану заяву розповсюджуються положення ст. 185 ЦПК України. Так, за змістом ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється ЦПК України.

Підставою оголошення фізичної особи померлою є презумпція її смерті.

Правові наслідки оголошення фізичної особи померлою прирівнюються до правових наслідків, які настають у разі смерті (ч. 1 ст. 47 ЦК України).

Статтею 306ЦПК України передбачено, що у заяві про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою повинно бути зазначено: для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою; обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи, або обставини, що загрожували смертю фізичній особі, яка пропала безвісти, або обставини, що дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку.

Визнання особи померлою є крайньою мірою та потребує встановлення всіх об`єктивних обставин, що стали передумовою для такого звернення, з метою уникнення в подальшому негативних наслідків щодо переходу майнових прав особи, оголошеної померлою, у разі її появи.

Відповідно до ч. 1 ст. 306 ЦПК України суд до початку розгляду справи встановлює осіб (родичів, співробітників тощо), які можуть дати свідчення про фізичну особу, місцеперебування якої невідоме, а також запитує відповідні організації за останнім місцем проживання відсутнього (житлово-експлуатаційні організації, органи реєстрації місця проживання осіб або органи місцевого самоврядування) і за останнім місцем роботи про наявність відомостей щодо фізичної особи, місцеперебування якої невідоме.

При перевірці заяви про оголошення фізичної особи померлою, до заяви (згідно переліку) додано копію паспорту та РНОКПП заявниці, копія сповіщення, копія списку «65», копія свідоцтва про шлюб та документ, який не зазначено в переліку.

Заявниця подавши ці докази, зазначила, що їх оригінали перебувають в неї.

Враховуючи вимоги ст. 306 ЦПК України для виконання передбачених цією статтею дій є необхідним наявність інформації, яка надасть змогу коректно і більш точно ідентифікувати особу, яку заявник просить оголосити померлою, у відповідних організаціях, установах.

Під час вирішення питання щодо відкриття провадження у справі судом було здійснено заходи щодо отримання відомостей стосовно ОСОБА_2 з Єдиного державного демографічного реєстру та з Державного реєстру фізичних осіб платників податків. Однак, відомості отримати не вдалося, оскільки за даними, надісланими у запиті, неможливо однозначно ідентифікувати фізичну особу.

У зв`язку з цим, суд пропонує заявнику надати відомості та за наявності завірені належним чином копії відповідних документів, які стосуються ОСОБА_2 , де зазначено останнє відоме його місце проживання чи перебування, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, або ж зазначити причину з яких ця інформація не відома заявнику, та/або інша інформація, яка може бути використана під час розгляду справи.

Також, суд пропонує заявнику повідомити суд про наявність інших близьких осіб ОСОБА_2 (батьки, діти), які можуть бути визнані в даній справі заінтересованими особами або можуть повідомити суд про важливу інформацію, яка стосується предмету заяви.

Щодо поданих доказів.

За змістом ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги..

За змістом ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Надані заявником копії документів, а саме: сповіщення про безвісти зниклого (є в переліку додатків до заяви), документ, який відсутній в переліку «за місцем вимоги»; вказаним вимогам статей не відповідають. Оскільки не доступні для сприйняття, текст малорозбірливий та нечіткий (розмитий), обов`язкові реквізити нечитабельні. Крім цього, документ «Список «65», не завірений належним чином, тобто учасник справи не підтвердив відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

За таких обставин, заяву необхідно залишити без руху відповідно до ст. 185 ЦПК України, про що повідомити заявницю та надати їй строк для виправлення викладених вище недоліків.

Керуючись статтями 185, 258-261, 268, 306-307, 353 ЦПК України ,-

Постановив:

Залишити без руху заяву ОСОБА_1 , про оголошення фізичної особи померлою.

Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви 10 (десять) днів від дня одержання ухвали суду про залишення заяви без руху.

Недоліки заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

1)відомості та за наявності завірені належним чином копії відповідних документів, які стосуються ОСОБА_2 , де зазначено останнє відоме його місце проживання чи перебування, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, або ж зазначити причину з яких ця інформація не відома заявнику, та/або інша інформація, яка може бути використана під час розгляду справи;

2)копії документів належної якості (читабельні) завірені належним чином, а саме: сповіщення про безвісти зниклого, документ «за місцем вимоги», документ «список «65»; з підтвердженням учасника справи про відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Документи мають бути подані відповідно до кількості учасників справи.

Запропонувати заявнику повідомити суд про наявність інших близьких осіб ОСОБА_2 (батьки, діти), які можуть бути визнані в даній справі заінтересованими особами або можуть повідомити суд про важливу інформацію, яка стосується предмету заяви.

Роз`яснити заявникові, що якщо недоліки заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, заява буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя І.М. Соловйов

СудПетриківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.03.2025
Оприлюднено20.03.2025
Номер документу125939791
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою

Судовий реєстр по справі —187/354/25

Ухвала від 22.04.2025

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

Ухвала від 07.04.2025

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

Ухвала від 19.03.2025

Цивільне

Петриківський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні