Герб України

Ухвала від 18.03.2025 по справі 907/112/25

Господарський суд закарпатської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

"18" березня 2025 р. Справа № 907/112/25

Господарський суд Закарпатської області у складі судді Пригуза П.Д., розглянувши матеріали заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність,

за заявою ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,

про неплатоспроможність,

Секретар судового засідання - Ігнатко О.В.

Учасники, що з`явились в судове засідання:

Представник заявника - Марусич Максим Сергійович, ордер серії АВ № 1182859 від 10.02.2025, в режимі ВКЗ

Арбітражний керуючий - Белінська Наталія Олександрівна в режимі ВКЗ

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Закарпатської області із заявою в якій просить відкрити провадження у справі про свою неплатоспроможність.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 05.02.2025 прийнято заяву ОСОБА_1 до розгляду та призначено підготовче засідання суду на 18.02.2025, визнано явку боржника ОСОБА_1 обов`язковою у підготовче засідання суду, зобов`язано подати суду для огляду в підготовчому засіданні всі оригінали документів, долучених до матеріалів заяви додатками та, зокрема, оригінали кредитних договорів/договорів позики/договорів іпотики/договорів оренди/інших документів, на підставі яких виникла її заборгованість боржника по сплаті обов`язкових платежів по кожному кредитору, зазначеному в конкретизованому списку кредиторів і боржників, який долучений до матеріалів заяви тощо.

В підготовчому судовому засіданні 18.02.2025, в яке з`явилася заявниця та її представник в режимі відеоконференцзв`язку, суд оглянув надані оригінали та примірники документів та дослідив матеріали, що долучені до заяви.

Відповідно до положень ст. 119 Кодекса України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом.

За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Перевіряючи наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішуючи питання, пов`язані з розглядом заяви, судом встановлено, що доданий заявником до справи документ під назвою План реструктуризації, не містить відомостей про кредиторів та пропозицій стосовно умов і порядку задоволення (погашення, списання, прощення) наявних зобов`язань перед кредиторами.

При дослідженні доказів про грошові зобов`язання боржника ОСОБА_2 , зокрема Кредитного звіту, що наданий Українським Бюро Кредитних Історій та Конкретизованого списку кредиторів судом встановлено, що зазначені документи не містять систематизованої інформації по кожному кредитору окремо.

По кредиторам визначено лише загальне "поточне" зобов`язання (загальна сума заборгованості) без розмежування заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.

Ухвалою від 28.02.2025, у зв`язку із встановленими в судовому засіданні 18.02.2025 недоліки заяви та доданих до неї матеріалів, суд постановив залишити заяву без розгляду, встановив строк для виправлення виявлених недоліків до 16.03.2025 року.

До початку судового засідання на адресу суду надійшли: заява від заявниці ОСОБА_1 (вх. №02.3.1-02/2557/25 від 17.03.2025 року), в якій вона просить приєднати до матеріалів справи №907/112/25 уточнений конкретизований список кредиторів, оновлений проект плану реструктуризації боргів та інші документи, зазначені в додатках.

Розглянувши подані документи, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у даній справі.

Частиною 1 ст. 113 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Згідно положень ст. 1 КУзПБ, неплатоспроможність - неспроможність боржника (іншого, ніж страховик або кредитна спілка) виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом, або встановлена Національним банком України неплатоспроможність страховика відповідно до Закону України "Про страхування" чи неплатоспроможність кредитної спілки відповідно до Закону України "Про кредитні спілки".

Приписами ст. 115 КУзПБ передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.

Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Частиною 1 ст. 119 КУзПБ передбачено, що у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.

Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КУзПБ, за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Суд зазначає, що постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про: 1) відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника; 2) введення процедури реструктуризації боргів боржника; 3) введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; 4) призначення керуючого реструктуризацією; 5) вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів; 6) строк подання арбітражним керуючим до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати 30 днів з дня проведення підготовчого засідання суду; 7) проведення арбітражним керуючим виявлення, складання опису майна боржника (проведення інвентаризації) та визначення його вартості; 8) строк підготовки та подання до господарського суду плану реструктуризації боргів боржника, який не може перевищувати трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду; 9) зобов`язання контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону; 10) зобов`язання органу державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки; 11) зобов`язання банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника.

З метою виявлення всіх кредиторів здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника у порядку, визначеному цим Кодексом (ч. 6 ст. 119 КУзПБ).

Частиною 1 ст. 120 КУзПБ передбачено, що з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника: 1) пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом; 2) арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду; 3) припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов`язаннями боржника; 4) здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; 5) вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів; 6) строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав; 7) будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника. Про запровадження мораторію керуючий реструктуризацією повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні.

Частиною 2 ст. 121 КУзПБ передбачено, що протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: 1) зупиняється виконання боржником грошових зобов`язань, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами, крім виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, а також крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; 3) не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення вимог, на які поширюється мораторій; 4) зупиняється перебіг позовної давності щодо вимог до боржника; 5) не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов`язань боржника.

Дія мораторію щодо задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, припиняється після спливу 120 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, якщо господарський суд протягом цього часу не ухвалив постанову про визнання боржника банкрутом або постановив ухвалу про затвердження плану реструктуризації боргів (ч. 5 ст. 121 КУзПБ).

Згідно норми-дефініції ст. 1 КУзПБ боржником - є фізична особа, яка неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав (абз.4 ст.1 Кодексу). Розглянувши матеріали поданої заяви, судом встановлені підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та відсутність передбачених ч. 4 ст. 119 КУзПБ умов щодо відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1

ОСОБА_1 відповідно до наданих нею заяв та доказів є боржником, у розумінні норм КУзПБ, який є неспроможним виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами. Відтак, вона має право на відкриття провадження у справі про неплатоспроможність її як фізичної особи.

Згідно п. 2.1. Прикінцевих та Перехідних положень КУзПБ, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Згідно абз. 7 п. 1.6. Прикінцевих та Перехідних положень КУзПБ, стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

Судом встановлено, що до матеріалів заяви додано заяву арбітражного керуючого Белінської Наталії Олександрівни в порядку ст. 28 КУзПБ, в якій він надає згоду на своє призначення арбітражним керуючим у справі визнання неплатоспроможним ОСОБА_1 . Додатково, до матеріалів заяви додано договір про розстрочення авансування винагороди арбітражному керуючому від 31.05.2024, укладений між боржником та арбітражним керуючим Белінською Н.О.

Згідно положень п. 3.1. даної угоди, оплата послуг керуючого реструктуризацією становить 22 710.00 грн. за весь строк виконання повноважень Сторони - 1, починаючи з дати його призначення ухвалою про відкриття провадження у справі та до моменту прийняття Господарським судом відповідного рішення про встановлення оплати послуг керуючого реструктуризацією. Сторона - 2, а саме боржник, вносить оплату рівними частинами протягом 10 місяців у сумі 2271.00 грн. щомісячно на депозитний рахунок суду. В матеріалах справи також наявні відповідні платіжні інструкції від 29.11.2024; від 28.12.2024 та від 24.01.2025, які підтверджують внесення боржни ком відповідних оплат на депозитний рахунок суду.

Відповідно до приписів ч. 7 ст. 119 КУзПБ, ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, та інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, до місцевих судів загальної юрисдикції та органу державної виконавчої служби, приватному виконавцю, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні, до органу державної прикордонної служби, державного органу з питань банкрутства, а також іншим учасникам справи та особам, які мають право взяти участь у такій справі.

Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення.

Керуючись ст. ст. 115 - 119 КУзПБ, ст. 234 ГПК України, суд -

п о с т а н о в и в:

1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .

5. Призначити керуючим реструктуризацією у справі №907/112/25 арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну, свідоцтво міністерства юстиції №190 від 12.02.2013, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, буд. 38, кім. 305.

6. Встановити керуючому реструктуризацією ОСОБА_3 строк до 18.04.2025 для подання до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів. Додатково особисто письмово повідомити кредиторів про відкриття провадження у цій справі та подати суду такі відповідні докази повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду у даній справі.

Керуючому реструктуризацією у справі не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду, направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларацій боржника.

7. Встановити керуючому реструктуризацією ОСОБА_3 строк до дня проведення зборів кредиторів для підготовки та надання до господарського суду документів щодо виявлення (складання опису, інвентаризації) та визначення вартості майна боржника та пропозиції кредиторам щодо подальшого розгляду справи (затвердження плану реструктуризації боргів боржника, введення процедури погашення боргів, закриття провадження у справі).

8. Встановити керуючому реструктуризацією ОСОБА_3 строк до 18.06.2025 підготовки та подання до господарського суду плану реструктуризації боргів боржника.

9. Зобов`язати Головне управління ДПС у Закарпатській області надати керуючому реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_3 та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.

10. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України надати керуючому реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_3 , на її запит, та господарському суду інформацію про перетинання кордону за останні три роки боржником ОСОБА_1 , та членами її сім`ї.

11. Зобов`язати банки, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей надати керуючому реструктуризацією ОСОБА_3 та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника.

12. Призначити попереднє засідання суду на 16 травня 2025 р. на 10:00 год. у приміщенні Господарського суду Закарпатської області: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, буд. 2А, зал судових засідань №4, для розгляду всіх вимог кредиторів, що надійдуть протягом строку після підготовчого засідання

Копію ухвали надіслати боржнику, до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України - ГУ ДПС у Закарпатській області, до місцевих судів загальної юрисдикції - Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області, органу державної виконавчої служби - м. Мукачево, до органу державної прикордонної служби - Адміністрації Державної прикордонної служби України, державного органу з питань банкрутства, а також іншим учасникам справи та особам, які мають право взяти участь у такій справі (керуючому реструктуризацією та заявленим кредиторам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскарженою до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 19.03.2025 року.

Суддя П. Д. Пригуза

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення18.03.2025
Оприлюднено20.03.2025
Номер документу125945063
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —907/112/25

Ухвала від 19.06.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 10.06.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 16.05.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 16.05.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 16.05.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 15.05.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 05.05.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 09.04.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 08.04.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 18.03.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні