Єдиний унікальний номер справи 183/2311/25
Провадження № 2/183/2847/25
У Х В А Л А
14 березня 2025 року м. Самар Дніпропетровської області
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області МайнаГ.Є., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , треті особи Підгородненська міська територіальна громада в особі Підгородненської міської ради, Дніпровська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
В С Т А Н О В И В:
11 березня 2025 року на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка передана судді 13 березня 2025 року, яка підписана від його імені представником адвокатом Мороз Н. А., у якій позивач просить встановити факт спільного проживання зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання за ним права власності в порядку спадкування за законом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю, ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» або дорученням органу (установи) уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Статтею 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що договір про надання правничої допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правничої допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правничої допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору. Тобто договір про надання правової допомоги визначає взаємні права й обов`язки адвоката (адвокатського об`єднання) та клієнта, який звернувся за правовою допомогою, а також обсяг повноважень адвоката (адвокатського об`єднання) при здійсненні представництва інтересів клієнта, в тому числі в судах. На підставі договору адвокатом (адвокатським об`єднанням) видається ордер, що є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката (адвокатського об`єднання) на вчинення дій в інтересах клієнта.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Ордер на надання правової допомоги не замінює договору про надання правової допомоги, який є підставою для здійснення адвокатської діяльності, а є лише документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги клієнту (рішення РАУ № 57 від 12 квітня 2019 року).
У постанові Верховного Суду від 23.07.2019 у справі № 910/7398/18 зазначено, що ордер, який видано відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», є самостійним документом, що підтверджує повноваження адвоката. Чинна редакція процесуальних кодексів не вимагає надання разом з ордером договору про правничу допомогу, його копії або витягу.
Отже, договір про надання правничої допомоги (за відсутності ордера, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства) або довіреності на представництво інтересів в суді не є достатнім та належним доказом повноважень адвоката.
Позовну заяву підписано та подано як представником позивача Мороз Н. А. На підтвердження повноважень представника позивача до матеріалів справи додано договір про надання правової допомоги від 25 квітня 2024 року, який укладено між адвокатом МорозН.А. та ОСОБА_1 .
Водночас до позовної заяви не додано ані ордеру на надання правничої (правової) допомоги, який би посвідчував повноваження адвоката МорозН.А. на надання правової допомоги у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області, ані довіреності на представництво інтересів позивача в суді.
Таким чином, позовна заява підписана особою, повноваження якої на представництво позивача Вербицького М. М. не підтверджені.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли: заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
З огляду на викладене, позовну заяву необхідно повернути, як таку, що підписана особою, яка не має права її підписувати.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 185, 260 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , треті особи Підгородненська міська територіальна громада в особі Підгородненської міської ради, Дніпровська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом повернути позивачеві.
Роз`яснити ОСОБА_1 його право звернутися із зазначеною позовною заявою після того, як перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду. Апеляційна скарга подається протягом 15днів, починаючи з наступного за днем складення ухвали суду.
Ухвала суду складена і підписана 14 березня 2025 року.
Суддя Г.Є. Майна
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125947639 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні