Р І Ш Е Н Н Я (заочне)
Іменем України
610/482/24 2/610/88/2025 19 березня 2025 року
Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
судді: Стригуненка В.М.
за участю
секретаря: Виноградської О.В.,
розглянувши у місті Балаклія Ізюмського району Харківської області у відкритому судовому засіданні в залі суду за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» в особі філії - Харківського обласного управління акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
в с т а н о в и в:
До суду надійшов позов АТ «Ощадбанк» в особі філії Харківського обласного управління АТ «Ощадбанк», в якому останній просить стягнути з відповідача заборгованість за Договором комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та Заявою на встановлення (збільшення) відновлювальної кредитної лінії (кредиту), станом на 03.11.2023 в сумі 111374,20 гривень, а також судові витрати.
Позов обґрунтований тим, що на підставі укладеного 13.03.2020 між АТ «Ощадбанк» та ОСОБА_1 . Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, який розміщений на інтернет - сторінці банку, до умов якого відповідач приєднався підписавши заяву на встановлення (збільшення) відновлювальної кредитної лінії (кредиту) та заяву про приєднання, якою він погодився на одержання кредиту у вигляді встановлення відновлювальної кредитної лінії на картковий рахунок з використанням платіжної картки, строком на 60 місяців, в порядку та на умовах, встановлених договором (заявою), із встановленими ним же порядком та строками погашенням кредиту.
Проте, відповідач порушив умови договору, тому позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з відповідача заборгованості за договором.
Представник позивача просив справу розглянути за його відсутності, не заперечував проти заочного розгляду справи (а.с.70, 71).
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином за зареєстрованим місцем проживання (перебування) (а.с.55), однак на пошту за отриманням судової повістки, копії позову з доданими до нього документами і в судове засідання не з`явився (а.с.68-69), причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву та заяви про розгляд справи за його відсутності не подав, поважності неявки не убачається.
Тому суд ухвалив провести заочний розгляд справи, на підставі наявних у ній доказів і зважаючи на вжиті заходи для забезпечення участі відповідача у розгляді справи.
У відповідності до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядаєсправи неінакше якза зверненнямособи,поданим відповіднодо цьогоКодексу,в межахзаявлених неювимог іна підставідоказів,поданих учасникамисправи абовитребуваних судому передбаченихцим Кодексомвипадках.
Згідно із ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлені такі обставини і визначені відповідні до них правовідносини.
13.03.2020 між АТ «Ощадбанк» та ОСОБА_1 було підписано заяву про приєднання за № 1571708/150916 до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки). 13.03.2020 відповідачем підписано Заяву на встановлення (збільшення) відновлювальної кредитної лінії (кредиту), якою він погодився на одержання Кредиту та його умовами. Банком було встановлено максимальний розмір кредиту у сумі 250000 гривень до дати закінчення строку дії Платіжної картки, процентна ставка є фіксованою та складає 38% річних за користування кредитними коштами та 60% за перевищення витратного ліміту по поточному рахунку. Розмір встановленого ліміту кредитної лінії склав 95000 грн.
Своїм підписом ОСОБА_1 підтвердив свою згоду, що підписані заяви разом з невід`ємними додатками (Умовами, Тарифами, Паспортом споживчого кредиту, Таблицею загальної вартості кредиту, іншими видами заяв, встановленої Банком форми, використання яких передбачено умовами Договору) складають між ним і банком кредитний договір - Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (а.с. 9-18, 19-21, 22-25).
Відповідач користувався наданими послугами, однак взяті на себе зобов`язання належним чином відповідно до умов Договору не виконував. Внаслідок порушення договірних зобов`язань у відповідача виникла заборгованість за кредитним договором, яка станом на 03.11.2023 року становить 111374,20 гривень, що складається з: загальної суми основної заборгованості (основного боргу) 94995,69 гривень, загальної суми заборгованості за процентами за користування кредитом 16329,11 гривень, 3% річних на суму нарахованих та несплачених процентів 19,77 гривень, витрат від інфляції за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом 29,63 гривень.
Викладене підтверджується розрахунком (а.с. 26-29).
З виписок по картковому рахунку за договором вбачається, що відповідач користувався кредитними коштами, здійснював погашення заборгованості (а.с. 30-35).
Згідно пункту 1.24 Договору Банк має право вимагати від Клієнта дострокового повернення Кредиту, сплати процентів за користування ним та інших платежів за договором, строк сплати яких не настав, та застосовувати процедуру звернення стягнення на майно Клієнта згідно із законодавством (в т.ч. звернути стягнення на грошові кошти, що розміщені на будь-якому рахунку Клієнта), у випадку невиконання або неналежного виконання Клієнтом зобов`язань щодо вчасного повернення Кредиту (в тому числі сплати суми обов`язкового щомісячного платежу), сплати процентів за користування ним та інших платежів.
Згідно пункту 1.30 договору у разі виникнення простроченої заборгованості за Картковим рахунком та Кредитом, її непогашення у строки, визначені Договором, клієнт гарантує повернення сум такої заборгованості банку всіма належними йому коштами, майном, майновими правами, тощо.
Відповідно до ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Статтею 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором. Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.
Згідно із ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
На підставі ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У відповідності до ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно умов Договору він є чинним з дня його підписання та до повного виконання сторонами взятих на себе зобов`язань за цим договором.
Виходячи з цього, відповідач повинен сплатити заборгованість за кредитним договором.
Внаслідок задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України
у х в а л и в:
1)Позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» в особі філії - Харківського обласного управління акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» заборгованість за кредитним договором, станом на 03.11.2023 в сумі 111374,2 гривні.
3)Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь Акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» в особі філії - Харківського обласного управління акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» 3028 гривень судового збору.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі протягом тридцятиднівз дня його проголошення апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» в особі філії - Харківського обласного управління акціонерного товариства «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ», місцезнаходження: 61005, м.Харків, Конституції майдан, буд.22, код ЄДРПОУ 09351600.
Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 .
Суддя Стригуненко В.М.
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2025 |
Оприлюднено | 20.03.2025 |
Номер документу | 125948765 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Стригуненко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні