Герб України

Рішення від 17.03.2025 по справі 160/27077/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2025 рокуСправа №160/27077/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради, Міністерства у справах ветеранів України, Управління з питань ветеранської політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

10.10.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Першотравенського управління праці та соціального захисту населення (вул. Кобзаря, 15-а, м. Першотравенськ, Дніпропетровська область, 52803, код ЄДРПОУ 20241102), в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Першотравенського управління праці та соціального захисту населення щодо невидання ОСОБА_1 направлення на професійне навчання, передбачене Постановою Кабінету міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432 Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності та Постановою Кабінету міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності відповідно до поданої заяви від 28.02.2024 та доданих до неї документів;

- зобов`язати Першотравенське управління праці та соціального захисту населення видати ОСОБА_1 направлення на професійне навчання, передбачене Постановою Кабінету міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432 Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності та Постановою Кабінету міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності в редакціях що діяли на момент звернення, відповідно до поданої заяви від 28.02.2024 та доданих до неї документів.

Позовні вимоги обґрунтовані бездіяльністю відповідача щодо ненаправлення позивачки на професійне навчання згідно до приписів Постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» в редакціях що діяли на момент звернення, відповідно до поданої заяви від 28.02.2024

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.10.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

06.11.2024 відповідачем-1 до суду надіслано відзив на позовну заяву в якому останній заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що після отримання заяви позивачки відбулись зміни в законодавстві, що унеможливило подальше фінансування даного виду послуг по КПКВК 1501040 «Заходи з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації» за напрямком використання «Організація надання послуг із професійної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей та прирівняних до них сімей.» Після прийняття нового Порядку , змінилась процедура та умови отримання даної послуги, яка передбачає обов`язкове працевлаштування за напрямком соціальної адаптації.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2024 року клопотання Першотравенського управління праці та соціального захисту населення про залучення співвідповідачів в адміністративній справі №160/27077/24 задоволено частково. Залучено до участі у справі №160/27077/24 в якості другого відповідача Міністерство у справах ветеранів України (Музейний провулок, 12, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 42657144). Залучено до участі у справі №160/27077/24 в якості третього відповідача - Управління з питань ветеранської політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації (пр. Олександра Поля, 1, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 42062483). У задоволенні іншої частини клопотання відмовлено. Розпочато розгляд адміністративної справи №160/27077/24 спочатку.

31.12.2024 Міністерством у справах ветеранів України надіслано відзив на позовну заяву в якому останній заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що у зв`язку зі змінами в законодавстві на момент коли до позивачки надійшла черга на отримання послуги, фінансування даної послуги вже було припинено, тому в діях відповідача 1 відсутня протиправна бездіяльність. Крім того, наголошує, що позивачка має можливість отримати послугу за новим порядком.

Представником Управління праці та соціального захисту населення, на адресу суду, було подано клопотання про заміну сторони по справі, в обґрунтування якого зазначено, що Шахтарською міською радою проведено реєстрацію нового найменування юридичної особи органу соціального захисту населення та перейменовано Першотравенське управління праці та соціального захисту населення в Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради.

З огляду на приписи ст.48 КАС України суд вважає за можливе задовольнити клопотання відповідача та замінити відповідача по справі Першотравенське управління праці та соціального захисту населення на Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради.

Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, суд встановив наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 (паспорт № НОМЕР_2 , виданий 21.07.2017 органом №1444; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) є внутрішньо переміщеною особою і на сьогоднішній день мешкає у м. Першотравенськ Дніпропетровської області. Чоловік позивачки є учасником бойових дій (посвідчення серії НОМЕР_3 від 05.08.2019), та діючим поліцейським, проходить службу в Національній поліції України з 09.03.2023 по теперішній час, що підтверджується довідкою №3930/59/14-2024 від 25.03.2014 та копією службового посвідчення.

28 лютого 2024 року, з метою отримання посвідчення водія, позивачка звернулась до Першотравенського управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Першотравенської міської Ради з заявою в паперовій формі про надання послуг із соціальної та професійної адаптації. До заяви було додані документи відповідно до переліку визначеному в пункті 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 №432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» (в редакції Постанови КМУ від 07.03.2023 №197, що діяла на момент подачі заяви та документів).

В Першотравенському УПСЗН було зареєстровано заяву у журналі, та видано направлення на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання. Відносно позивача була проведена професійна орієнтація, про що остання повідомила відповідача 1 та надала підтверджуючий документ.

Не отримавши направлення на професійне навчання, позивач 26.09.2024 звернулася з письмовою заявою до Першотравенського УПСЗН та просила:

- Розглянути заяву про надання послуг із соціальної та професійної адаптації від 28.02.2024 з урахуванням вимог Постанови КМУ №432 від 21.06.2017 та Постанови КМУ №179 від 31.03.2015 в редакціях що діяли на момент подачі заяви.

- Видати направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.

Листом-відповіддю №03-30/1732 від 01.10.2024 Першотравенський УПСЗН підтвердив той факт що позивачем 28.02.2024 була подана заява та повний пакет документів для надання послуг із соціальної та професійної адаптації. Також Першотравенський УПСЗН підтвердив що позивачкою були подані, а ними отриманні документи, які підтверджують статус учасника бойових дій та проходження служби в Національній поліції України чоловіком позивача.

В тому же листі Першотравенський УПСЗН повідомив що відповідно до Порядку №432 послугу з професійної адаптації може отримати лише особи, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - особи).

Також було наголошено що після внесення змін до Порядку №432, результатом отримання послуги з професійної адаптації має бути працевлаштування за набутою професією водія (наприклад водій-експедитор, торговий представник з авто, водій таксі тощо), а не отримання водійських прав.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача 1 позивачка звернулась до суду.

Надаючи оцінку встановленим у справі обставинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяння формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них визначені Законом України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (далі - Закон № 3551-ХІІ).

Відповідно до статті 1 Закону № 3551-ХІІ Закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом:

створення належних умов для підтримання здоров`я та активного довголіття;

організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально- технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів;

виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни;

надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров`я.

Відповідно до статті 1-1 Закону № 3551-ХІІ Державна політика соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України - цілеспрямована, системна діяльність органів державної влади щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України шляхом надання їм пільг і гарантій соціального захисту відповідно до законодавства.

Державна політика у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України формується та реалізується на принципах соціальної справедливості під час встановлення обсягу пільг та гарантій, комплексності під час формування та реалізації заходів адаптації ветеранів війни до мирного життя, належного фінансового забезпечення передбачених законом пільг та гарантій зазначеній категорії громадян, відкритості та рівного доступу до інформації про державні пільги та гарантії, механізми їх реалізації, доступу до реалізації права на отримання всіх пільг та гарантій, прозорості та підзвітності діяльності органів державної влади, їх посадових осіб у сфері соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

За приписами частин 1, 2 статті 2 Закону № 3551-XII Законодавство України про статус ветеранів війни та їх соціальні гарантії складається з цього Закону та інших актів законодавства України.

Згідно статті 4 Закону № 3551-XII Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав.

До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них пекредбаченні статею 12 Закону № 3551-ХІІ. Відповідно до частини 9 зазначеної статті Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України.

21.06.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №432 «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» (далі - Постанова № 432) (в редакції Постанови КМУ від 07.03.2023 №197, що діяла на момент подачі заяви та документів 28.02.2024).

Згідно з абзацом першим пункту 1 Постанови № 432 цими Порядком та умовами визначається механізм забезпечення органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

Відповідно до абзацу третього пункту 2 Постанови № 432 професійна адаптація - заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості.

Пунктом 3 Постанови № 432 визначено що Дія цих Порядку та умов поширюється на осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - особи).

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов`язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.

Відповідно до пункту 7 Постанови № 432 Особа для отримання послуг з професійної адаптації звертається до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі за формою згідно з додатком 1.

До заяви додаються:

копія (сканкопія/фотокопія) індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

копія (сканкопія/фотокопія) посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів, визначених абзацом першим пункту 3 цих Порядку та умов, або копія документа, що підтверджує належність до категорії осіб, визначених абзацом другим пункту 3 цих Порядку та умов;

копія (сканкопія/фотокопія) свідоцтва про шлюб, для дітей - свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів сімей осіб, зазначених в абзаці другому пункту 3 цих Порядку та умов).

Відповідно до пункту 8 Постанови № 432 Орган соціального захисту населення: реєструє заяву особи у журналі, що ведеться за формою згідно з додатком 2;

видає особі у разі потреби направлення на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання за формою згідно з додатком 3 до суб`єкта освітньої діяльності, міжрегіонального (регіонального) центру зайнятості, їх філій, інших підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, що здійснює професійну орієнтацію;

видає особі направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації за формою згідно з додатком 4.

Послуги з професійного навчання надаються особі в порядку черговості.

Особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.

Крім того, абзацом другим пункту Постанови № 432 передбачено що оплата послуг із професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 (далі - Постанова № 179) (в редакції Постанови КМУ від 07.03.2023 №197, що діяла на момент подачі заяви та документів 28.02.2024).

Зазначена постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ № 307 від 18.03.2024.

Відповідно до пункту 1 Постанови № 179 Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Заходи із психологічної допомоги, соціальної, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, розвитку спорту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, виготовлення для них бланків посвідчень та нагрудних знаків" (далі - бюджетні кошти) для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації таких отримувачів послуг:

Відповідно до пункту 1 Постанови № 179 цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Заходи із психологічної допомоги, соціальної, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, розвитку спорту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, виготовлення для них бланків посвідчень та нагрудних знаків" (далі - бюджетні кошти) для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації таких отримувачів послуг:

осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб;

членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;

членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

постраждалих учасників Революції Гідності.

Крім того, пунктом 3 Постанови № 179 визначено що Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації отримувачів послуг, зазначених у пункті 1 цього Порядку.

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування до отримувачів послуг належать також військовослужбовці (резервісти, військовозобов`язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.

У зв`язку зі змінами в законодавстві Постанова від 31.03.2015 року № 179 «Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» втратила чинність на підставі Постанови від 18.03.2024 року № 307 «Деякі питання ментальної, спортивної,, фізичної, психологічної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей та деяких інших категорій осіб», що унеможливило подальше фінансування даного виду послуг по КПКВК 1501040 «Заходи з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації» за напрямком використання «Організація надання послуг із професійної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей та прирівняних до них сімей.»

В свою чергу Постанову №432 викладено в новій редакції (згідно до Постанови КМУ від 09.07.2024 №805), якою передбачено забезпечення професійної адаптації лише особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Приписами п.7 передбачено, що умовами забезпечення професійної адаптації відповідно до цих Порядку та умов є:

відповідність навчання за актуальними на ринку праці професіями (спеціальностями), що користуються попитом на ринку праці;

наявність підстав для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;

наявність вакансій, на які потенційно може бути працевлаштована особа за результатами професійної адаптації.

Отже, на час отримання позивачкою запитуваної послуги змінилась як сама процедура отримання даної послуги так і умови її надання.

Сторонами по справі не заперечується, що позивачка звернулась до відповідача 1 з заявою на час дії Постанови №432 в редакції що не передбачала нових умов отримання послуги соціальної адаптації. Разом з тим, всі редакції Порядку передбачають черговість надання послуг, тобто особа, що звертається за послугою не може отримати її моментально.

Відповідач 1 як суб`єкт владних повноважень, який в своїй діяльності керується виключно нормами чинного законодавства, на момент повторного звернення позивачки для проходження другого етапу соціальної адаптації не мав змоги керуватись законодавством, на момент такого звернення вже не було чинним.

За таких обставин суд зазначає, що в діях відповідача відсутня протиправна бездіяльність щодо ненадання послуги соціальної адаптації.

Відповідачем, як суб`єктом на якого законом покладено тягар доведення правомірності власних дій/бездіяльності та рішень, у випадку їх судового оскарження, належним чином довів, що відмовляючи позивачці у наданні послуги діяв на підставі, в порядку та у спосіб передбачені чинним законодавством.

В межах заявлених позовних вимог підстав для задоволення позову не вбачається.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 90, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шахтарської міської ради, Міністерства у справах ветеранів України, Управління з питань ветеранської політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.03.2025
Оприлюднено21.03.2025
Номер документу125959920
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них

Судовий реєстр по справі —160/27077/24

Ухвала від 26.05.2025

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Круговий О.О.

Ухвала від 18.04.2025

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Круговий О.О.

Рішення від 17.03.2025

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Луніна Олена Станіславівна

Ухвала від 10.12.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Луніна Олена Станіславівна

Ухвала від 17.10.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Луніна Олена Станіславівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні