Справа № 161/4696/25
Провадження № 2-н/161/486/25
У Х В А Л А
18 березня 2025 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого судді Ковтуненка В.В, перевіривши матеріали цивільної справи № 161/4696/25 за заявою ОСББ «Володимирська 111» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 боргу за внесками по утриманню (управлінню) будинком та до ремонтного фонду,
В С Т А Н О В И В:
ОСББ «Володимирська 111» звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 боргу за внесками по утриманню (управлінню) будинком та до ремонтного фонду.
Заява ОСББ «Володимирська 111» про видачу судового наказу підлягає поверненню заявнику з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно положень ст. 1 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
Як вбачається із змісту заяви, що остання підписана адвокатом Стецюком Олегом Васильовичем.
Крім того, як вбачається із письмових матеріалів справи, що на підтвердження своїх повноважень представником заявника подано копію ордеру та свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю (а.с. 42, 43).
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів:
1) довіреністю;
2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".
Згідно положень ст. 12 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України.
Посвідчення адвоката України є документом, який підтверджує особу адвоката і його повноваження. Посвідчення є пластиковою карткою (згідно зразків), що містить передбачену Положенням інформацію про особу адвоката та реквізити посвідчення, відповідає технічним вимогам, має багатоступеневий захист від підробок. Посвідчення видається радою адвокатів регіону і містить підпис Голови Національної асоціації адвокатів України. ( ПОЛОЖЕННЯ про зразки бланків та технічних описів посвідчення адвоката України ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням Ради адвокатів України від «23» квітня 2016 року № 119 із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від «19» березня 2021 року № 7).
У відповідності до ДОДАТКУ №1 до рішення Ради адвокатів України № 119 від 23 квітня 2016 року встановлено єдиний ЗРАЗОК БЛАНКА ПОСВІДЧЕННЯ АДВОКАТА УКРАЇНИ (УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ).
Зміст текстової інформації лицьового боку посвідчення повинен відповідати наступним вимогам: у верхній частині назва документа: ПОСВІДЧЕННЯ АДВОКАТА УКРАЇНИ; нижче найменування НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ; нижче найменування полів для внесення інформації про особу: - «Прізвище»; - «Ім`я»; - «По батькові»; - «Дата народження»; - «№ посвідчення»; - «Дата видачі посвідчення»; - «Підпис адвоката».
Зміст текстової інформації зворотного боку посвідчення повинен відповідати наступним вимогам: у верхній частині по центру текст наступного змісту: «Свідоцтво про право на заняття адвокатською»; нижче текст наступного змісту: «діяльністю № __ від __.__.____»; нижче текст наступного змісту: «Видано на підставі рішення»; нижче повне найменування КДКА області, яке видало свідоцтво; нижче текст наступного змісту: «№___ від __.__.____». В нижній частині зворотного боку посвідчення міститься прізвище та ініціали Голови Національної асоціації адвокатів України. Справа від даної інформації відведено місце для відцифрованого підпису Голови національної асоціації адвокатів України та печатки Національної асоціації адвокатів України.
Однак до матеріалів справи адвокатом Стецюком ОлегомВасильовичем взагалі не додано посвідчення адвоката України описаного вище.
При цьому суд звертає увагу, що сам по собі ордер, довіреність або свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю не можуть бути документами, які підтверджують особу адвоката України. Так як в цих документах відсутні всі складові елементи, які наявні в посвідченні адвоката України і викладені вище.
Однак, адвокат Стецюк Олег Васильович до заяви про видачу судового наказу взагалі не додав посвідчення адвоката.
Також суд звертає особливу увагу адвоката Стецюка Олега Васильовича, на наступні обставини. У разі, якщо в адвоката ОСОБА_2 відсутнє посвідчення адвоката України, то він повинен був подати до суду копію паспорта громадянина України і витяг з реєстру адвокатів НААУ. Така позиція схвалена особисто Головою НААУ ОСОБА_3 .
При цьому, у відповідності до принципу змагальності сторін, суд позбавлений можливості самостійно збирати докази, в тому числі щодо повноважень і статусу адвоката.
Внаслідок чого, заява ОСББ«Володимирська 111»про видачусудового наказуза вимогоюпро стягненняз ОСОБА_1 боргу завнесками поутриманню (управлінню)будинком тадо ремонтногофонду підписана особою, яка не має права її підписувати.
При цьому, відповідно до положень чинного ЦПК України не передбачено можливості залишення без руху заяви про видачу судового наказу.
Приймаючи доуваги викладенета враховуючи,що заяваОСББ «Володимирська111»про видачусудового наказуза вимогоюпро стягненняз ОСОБА_1 боргу завнесками поутриманню (управлінню)будинком тадо ремонтногофонду підписана особою, яка не має права її підписувати. А тому за таких обставин, заява підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСББ «Володимирська 111» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з ОСОБА_1 боргу за внесками по утриманню (управлінню) будинком та до ремонтного фонду повернути заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з моменту її підписання суддею. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Ковтуненко
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125976682 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковтуненко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні