СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 6/759/135/25
ун. № 759/17868/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2025 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Шум Л.М.
за участі секретаря судових засідань Громадської І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) про розшук боржника,-
встановив:
Святошинський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), звернувся до суду з заявою про розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у виконавчому провадженні ВП № 73852192 з примусового виконання виконавчого листа № 759/17868/23, винесеного Святошинським районним судом м. Києва від 15.01.2024.
Заяву обґрунтовано тим, що на виконанні у Святошинському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №73852192 з примусового виконання виконавчого листа №759/17868/23 від 15.01.2024 виданого Святошинським районним судом міста Києва про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/4 частини заробітку (доходи) щомісячно, але не менше 50% прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, починаючи з 15.09.2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
03.02.2024 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №73852192, яку направлено сторонам виконавчого провадження до відома та до виконання.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Від добровільного порядку виконання судового рішення боржник ухиляється, станом на день складання даного подання рішення суду боржником не виконується.
Згідно відповіді на запит № 254116745 від 27.02.2025 до Пенсійного фонду України боржник не працевлаштований, доходів не отримує.
Згідно відповіді МВС за боржником транспортні засоби на праві власності не зареєстровані.
Державним виконавцем встановлено наявність у боржника розрахункових рахунків в АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» та АТ "ПУМБ" на які накладено арешт та неодноразово направлялись платіжні інструкції з метою списання коштів. Проте, за весь період виконання примусово списано з рахунків боржника грошові кошти в розмірі 5 051,63 грн.
Згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно відсутнє майно, що належить боржнику на праві власності.
09.10.2024 державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника відомості про винесення якої внесено до Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Оскільки у боржника виникла заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державним виконавцем 09.10.2024 винесено вмотивовані постанови:
1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
09.10.2024 державним виконавцем внесено відомості про боржника до Єдиного державного реєстру боржників.
На виклики державного виконавця від 19.06.2024 та 09.10.2024 з`явитись до виконавця щодо сплати боргу за вищевказаним виконавчим документом або надання підтверджуючих документів про сплату боржник не з`явився, про підстави неявки не повідомив.
Згідно відповіді на запит до Державної прикордонної служби України - відсутні відомості щодо перетину боржником державного кордону за період з 03.02.2024 по 27.02.2025.
Також, державним виконавцем встановлено, що боржник за адресою: АДРЕСА_1 не проживає, місцезнаходження боржника не відоме.
В судове засідання сторони не з"явилися про час та місце слухання справи, повідомлялися належним чином.
У зв`язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
При вивченні матеріалів справи було встановлено, на виконанні у Святошинському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №73852192 з примусового виконання виконавчого листа №759/17868/23 від 15.01.2024 виданого Святошинським районним судом міста Києва про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/4 частини заробітку (доходи) щомісячно, але не менше 50% прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, починаючи з 15.09.2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
03.02.2024 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №73852192, яку направлено сторонам виконавчого провадження до відома та до виконання.
Статтею 36 Закону України «Про виконавче провадження», передбачено, що у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини. Розшук боржника - юридичної особи, майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.
Відповідно до ч.1ст.438 ЦПК України розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
В процесі примусового виконання рішень, державний виконавець зобов`язаний вживати передбаченихЗаконом України «Про виконавче провадження`заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. При цьому, виконавець під час здійснення виконавчого провадження наділений досить широким колом повноважень, які визначені ч. 3ст. 18 Законом України «Про виконавче провадження», в тому числі правом на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних.
Тобто, перш ніж звертатися до суду з поданням про оголошення розшуку боржника, виконавець самостійно вживає заходів щодо встановлення місця проживання боржника.
Підставою для звернення виконавця до суду з поданням про розшук боржника, є відсутність відомостей про місце перебування та проживання боржника-фізичної особи. Виконавцем здійснюється перевірка місця проживання боржника, місця реєстрації якщо вони відрізняються. Про встановлення факту відсутності боржника за місцем реєстрації (проживання) складається акт. Додатково здійснюється перевірка майнового стану, надсилаються запити про встановлення факту працевлаштування та отримання доходів. Виходячи із зазначених норм, суд зобов`язаний перевірити, які саме заходи вчинені державним виконавцем для виконання рішення суду, і чи вчинялись вони взагалі, а також перевірити достовірність інформації виконавця щодо неможливості встановити місце проживання чи перебування боржника. Суд може прийняти рішення про розшук боржника тільки в разі, якщо особі, що здійснює виконавче провадження, не відоме місце проживання, перебування, місцезнаходження боржника, зокрема вжитими державним виконавцем заходами не виявлено таку особу за місцем її реєстрації, проживання, роботи, навчання, тощо.
Аналіз вищенаведених норм права дає підстави для висновку, що звернення державного виконавця до суду із поданням про розшук боржника повинно бути доведено відповідними документами, що підтверджують підстави та наявність невиконаного виконавчого провадження з вини боржника.
В матеріалах справи відсутні документальні докази того, чи отримував боржник постанову про відкриття виконавчого провадження, документи виконавчого провадження та виклики до державного виконавця за період здійснення виконавчого провадження.
Отже, суду не надано будь-яких доказів на підтвердження того, що державним виконавцем вживались дії для належного повідомлення боржника про необхідність з`явитись до державного виконавця, що боржник отримував чи відмовлявся від отримання викликів, а також, що боржник ухилявся від такої явки.
Також матеріали справи не містять доказів вжиття державним виконавцем всіх можливих заходів щодо встановлення місця перебування боржника, зокрема звернення у порядкуст. 438 ЦПК Україниз поданням про привід боржника і відповідно не надано відповідних матеріалів органів поліції щодо наявності чи відсутності боржника за місцем проживання.
Таким чином, з досліджених доказів вбачається, що державним виконавцем не було здійснено всіх можливих заходів щодо встановлення фактичного місця проживання (перебування) боржника, а також не надано будь-яких об`єктивних доказів про ухилення боржника від виконання покладених на нього зобов`язань.
Спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства юстиції України від 30.01.2018 № 64/261/5затверджено Порядок взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів. Частиною 4 розділу V вказаного Порядку встановлено, що за рішенням суду та у встановленому законодавством порядку органи (підрозділи) поліції здійснюють розшук боржника чи дитини.
В заяві про розшук боржника державний виконавець не вказує, якому органу необхідно доручити виконання ухвали про розшук боржника.
За таких обставин суд не вбачає достатніх підстав для оголошення розшуку боржника, у зв`язку з чим приходить до висновку про відмову в задоволенні заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.18,36 Закону України «Про виконавче провадження»,ст.ст.247,258-261,438,353,354,ЦПК Українисуд, -
ухвалив :
У задоволенні заяви Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) про розшук боржника- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання її повного тексту безпосередньо до Київського апеляційного суду або через районний суд.
Суддя: Л.М. Шум
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125979485 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Шум Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні