№ 2/207/684/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2025 року м.Кам`янське
Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі
головуючого судді Бушанської О.В.
при секретарі Сердюк В.О.
за участю прокурора Єрзаулова С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін цивільну справу
за позовом керівника Кам`янської окружної прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі позивача 1 - Національної служби здоров`я України, позивача 2 - Кам`янської міської ради
до ОСОБА_1
третя особа Комунальне некомерційне підприємство Кам`янської міської ради "Міська лікарня швидкої медичної допомоги"
про стягнення заборгованості витрачені на лікування потерпілого
ВСТАНОВИВ:
Керівник Кам`янської окружної прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі позивача 1 - Національної служби здоров`я України, позивача 2 - Кам`янської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа Комунальне некомерційне підприємство Кам`янської міської ради "Міська лікарня швидкої медичної допомоги" про стягнення заборгованості витрачені на лікування потерпілого, в якому просить стягнути з відповідача на користь держави в особі Національної служби здоров`я України кошти, витрачені на лікування потерпілого в сумі 10732,55 грн, які зарахувати до Державного бюджету України; стягнути з відповідача на користь держави в особі Кам`янської міської ради кошти, витрачені на лікування потерпілого в сумі 1 483,30 грн.
Ухвалою суду від 22.01.2025 відкрито провадження у даній справі; призначено судове засідання для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
28.02.2025 до суду від відповідача надійшло клопотання, в якому заявник просить закрити провадження у справі, посилаючись на те, що заявлений у справі борг сплачено на розрахунковий рахунок Національної служби здоров`я України та Кам`янської міської ради, що підтверджується наданими квитанціями.
20.03.2025 у судовому засіданні прокурор не заперечував проти задоволення клопотання відповідача про закриття провадження у справі.
Вирішуючи питання про наявність або відсутність підстав для задоволення клопотання відповідача про закриття провадження у справі, суд враховує наступне.
Згідно із ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
У статті 12 ЦПК України зазначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: керує ходом судового процесу; сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Відповідно до ч.1 та 3 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Поняття «юридичного спору» має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття «спору про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет спору - це об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення за умови, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Предметом спору у даній справі є вимога прокурора про стягнення з відповідача на користь держави в особі Національної служби здоров`я України коштів, витрачених на лікування потерпілого в сумі 10732,55 грн та в особі Кам`янської міської ради коштів, витрачених на лікування потерпілого в сумі 1483,30 грн.
З наданих відповідачем квитанцій вбачається, що останній сплатив на користь Національної служби здоров`я України - 10732,55 грн та на користь Кам`янської міської - 1483,30 грн.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що заявлена прокурором до стягнення сума боргу сплачена відповідачем у повному обсязі, суд доходить до висновку про відсутність предмету спору між сторонами у справі.
Таким чином, заява відповідача про закриття провадження у справі у є обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись п.2 ч.1 ст.255, ст.ст.260, 261 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження у справі задовольнити.
Закрити провадження у справі за позовом керівника Кам`янської окружної прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі позивача 1 - Національної служби здоров`я України, позивача 2 - Кам`янської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа Комунальне некомерційне підприємство Кам`янської міської ради "Міська лікарня швидкої медичної допомоги" про стягнення заборгованості витрачені на лікування потерпілого.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали.
Суддя О.В.Бушанська
Суд | Не вказано |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2025 |
Оприлюднено | 21.03.2025 |
Номер документу | 125981410 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська
Бушанська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні