Справа №534/2953/24
Провадження №2/534/877/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2025 року місто Горішні Плавні
Комсомольський міський суд Полтавської області в складі головуючого судді Морозова В.Ю., за участі секретаря судового засідання Хвіст Т.В.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області в особі органу реєстрації про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини, без згоди батька та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому прохає надати дозвіл на реєстрацію місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою місця проживання матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , без письмової згоди батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на утримання малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) батька, але не менше мінімального розміру аліментів визначеного законодавством. Внести зміни до актового запису № 159 від 20.08.2024 року про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції, а саме: виключити запис про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця м. Кам`янка, Кам`янського району, Черкаської області, Україна, як батька дитини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в графі «Відомості про батька» зазначити батьком дитини « ОСОБА_3 » ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України, уродженець с. Руденківка, Новосанжарського району, Полтавської області, Україна, місце проживання: АДРЕСА_2 »; в графі «Відомості про дитину» прізвище дитини змінити на « ОСОБА_6 », по-батькові на « ОСОБА_7 ». Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований 20.06.2020 Горішньоплавнівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) за актовим записом № 82. Після розірвання шлюбу повернути позивачу прізвище « ОСОБА_8 ».
В обґрунтування заяви головним чином зазначає, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 20.06.2020 року було укладено шлюб від якого у сторін мається малолітній син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Після народження сина, позивач разом з ним переїхала на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1
ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 (остання відома адреса його проживання).
Спору щодо місця проживання дитини разом із позивачем між сторонами ніколи не було.
Син ОСОБА_9 на даний момент проживає разом із позивачем без реєстрації місця проживання, оскільки для реєстрації місця проживання дитини потрібна згода батька, яку ОСОБА_2 не надає, тому позивач вимушена звернутися до суду з вимогою щодо надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька.
Позивач зазначає, що ОСОБА_2 вже тривалий час життям сина не цікавиться, матеріальним забезпеченням та вихованням сина позивач займається одноособово, а враховуючи, що на даний час позивач перебуваю у відпустці по догляду за другою дитиною, вона не має можливості самостійно надавати сину повноцінної фінансової допомоги, яка йому необхідна.
Батько, ОСОБА_2 , взагалі не надає матеріального забезпечення сину ОСОБА_9 , тому з метою захисту прав і інтересів сина позивач змушена звернутись до суду з вимогою про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання нашого сина ОСОБА_9 .
Вважає, що необхідним та достатнім розміром аліментів буде 1/4 частка з усіх видів заробітку (доходу) відповідача ОСОБА_2 , оскільки він є молодою, здоровою та працездатною людиною; не має інвалідності; працює та отримує стабільний дохід; інших утриманців, крім сина ОСОБА_9 , не має, тому має можливість сплачувати аліменти на утримання нашого сина в зазначеному мною розмірі.
Щодо розірвання шлюбу позивач, серед іншого, зазначає, що на даний час шлюб між нею та ОСОБА_2 у встановленому законом порядку не розірвано, проте фактично шлюбні відносини припинені.
Також позивач зазначає, що у червні 2023 року вона зустріла ОСОБА_3 , з яким створила сім`ю, сторони почали проживати разом, мають спільній побут.
У позивача з ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась донька ОСОБА_10 , але через те, що позивач перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , державна реєстрація народження та походження доньки ОСОБА_10 здійснювалась відділом державної реєстрації актів цивільного стану з урахуванням ч.1 ст.122 СК України та зареєстровано її ОСОБА_5 , а батьком вказано ОСОБА_2 .
Позивач вказує, що ОСОБА_3 складено та надано заяву про визнання батьківства відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , тому існують обґрунтовані підстави для реєстрації його батьком ОСОБА_10 і внесення відомостей про нього, як про батька, до актового запису про народження нашої дитини, вказавши по батькові дитини за іменем батька ОСОБА_7 , а також надати їй прізвище батька ОСОБА_6 .
Ухвалою суду від 10.12.2024 заяву прийнято до провадження та призначено до розгляду у порядку загального позовного провадження.
18.12.2024 від представника органу опіки та піклування Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області надійшла заява, в якій представник не заперечує проти розгляду справи без участі представника та просить суд позовні вимоги в частині надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини. Без згоди батька задовольнити.
24.12.2024 від відповідача ОСОБА_3 надійшла заява, про визнання батьківства та визнання позову в частині внесення змін до катового запису про народження дитини.
21.01.2025 від представника Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшла заява, в якій представник не заперечував проти задоволення позову та просив суд розгляд справи провести без участі представника.
Ухвалою суду від 22.01.2025 підготовче провадження закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази та надавши їм правову оцінку за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, з точки зору належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємного зв`язку доказів у їх сукупності, зважаючи на те, що жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили, суд дійшов до висновку, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладено шлюб, що підтверджується свідоцтво про шлюб (а.с. 8 на звороті).
Відповідно до свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 мають малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 9).
Згідно довідки № 20-11/2765 від 22.05.2024 виданої Горішньоплавнівською міською радою Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 10).
Так, згідно з свідоцтвом про право власності на нерухоме майно ОСОБА_1 має спільну частку 1/3 в квартирі АДРЕСА_4 (а.с. 11).
ОСОБА_1 отримує допомогу при народженні дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується довідкою № 592 від 04.10.2024 виданої Горішньоплавнівською міською радою Кременчуцького району Полтавської області (а.с. 11 на звороті).
Відповідно до свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с. 15 на звороті).
Також у матеріалах справи містяться копії документів, які підтверджують, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 мають місця роботи та отримують дохід (а.с. 12-15).
Згідно ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 4 статті 29 Цивільного кодексу України (зі змінами та доповненнями, далі по тексту ЦК України) передбачено, що місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я, в якому вона проживає.
Відповідно до ч.2 ст.154 Сімейного кодексу України (з наступними змінами та доповненнями, далі по тексту - СК України) батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень.
Згідно ЗУ «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» № 1871 від 05.11.2021, а саме ч. 1 ст. 3 (Мета декларування та реєстрації місця проживання (перебування) особи) декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою: 1) створення умов для реалізації прав особи, зокрема виборчих прав, права на участь у місцевому самоврядуванні, на отримання соціальних, публічних послуг, у випадках, передбачених законом; 2) ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою; 3) використання знеособлених даних реєстрів територіальних громад для обґрунтованого розроблення органами державної влади та органами місцевого самоврядування програм економічного і соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць, визначення правомочності зборів жителів територіальної громади, для статистичних, наукових та інших потреб у визначених законом та актами Кабінету Міністрів України випадках.
Частиною 2 і 3 статті 5 (Загальні вимоги до декларування та реєстрації місця проживання (перебування) особи) батьки або інші законні представники зобов`язані задекларувати або зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) дитини віком до 10 років є задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) її батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина, за згодою іншого з батьків або законних представників.
Частини 4 і 5 статті 7 (Декларування місця проживання особи) декларування місця проживання дитини віком до 14 років здійснюється одним із її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників дитини. Згода іншого з батьків або законних представників дитини підтверджується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", або засвідчується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису нотаріуса. У разі якщо місце проживання батьків або інших законних представників дитини зареєстровано/задекларовано за однією адресою, згода іншого з батьків або законних представників не надається.
Пункт 3 частини 1 статті 12 (Відмова у декларуванні або реєстрації місця проживання (перебування) особи) орган реєстрації відмовляє у внесенні до реєстру територіальної громади інформації про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи у разі, якщо: особа подала документи або відомості, передбачені цим Законом, не в повному обсязі;
Згідно з Постановою КМУ № 265 від 07.02.2022 затверджено Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування) відповідно до якого пункт 5 громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, які на законних підставах постійно або тимчасово проживають на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання та прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати/зареєструвати його. Іноземець чи особа без громадянства, які отримали довідку про звернення за захистом в Україні, можуть зареєструвати місце свого перебування в Україні.
Батьки або інші законні представники зобов`язані задекларувати/зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
У разі коли особа, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано, декларує або реєструє нове місце проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання (перебування), заява про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання не подається. При цьому внесення змін до реєстру територіальної громади за попереднім місцем проживання здійснюється на підставі повідомлення органу реєстрації про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи із зазначенням дати зняття з місця проживання.
Відповідно до пункту 16 цієї Постанови місце проживання дитини віком до 14 років може бути задекларовано за адресою місця проживання одного з батьків або інших законних представників, зокрема одночасно із зняттям з попереднього задекларованого/зареєстрованого місця проживання, за декларацією, поданою одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників дитини..
Пункт 33 вказаної Постанови, передбачає, що подання заяви про реєстрацію місця проживання (перебування) особи віком до 14 років здійснюється одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Згідно пункту 87 цієї ж Постанови зазначає, що орган реєстрації відмовляє в декларуванні/реєстрації місця проживання (перебування), знятті із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі, коли:
1) у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно містяться відомості про обтяження щодо житла, яке особа декларує або реєструє як місце проживання (перебування), що стосуються заборони декларування/реєстрації місця проживання (перебування) у такому житлі, або перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов`язань (у разі відсутності письмової згоди відповідного іпотекодержателя або довірчого власника на декларування/реєстрацію місця проживання);
2) відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не відповідають відомостям, зазначеним у поданих особою документах або даних;
3) особа не подала або подала не в повному обсязі необхідні документи або відомості;
4) у поданих особою документах або відомостях містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними (крім випадку, передбаченого пунктом 53 цього Порядку), або строк дії паспортного документа іноземця чи особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, закінчився;
5) звернулася дитина віком до 14 років або особа, не уповноважена на подання документів;
6) житлу, в якому особа декларує або реєструє своє місце проживання (перебування), не присвоєна адреса у встановленому порядку;
7) за адресою житла, в якому особа декларує або реєструє своє місце проживання (перебування), наявний об`єкт нерухомого майна, який не належить до житла;
8) відомості реєстру територіальної громади щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини віком до 14 років не відповідають відомостям, зазначеним у декларації (заяві), поданій стосовно дитини;
9) дані реєстру територіальної громади щодо задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або інших законних представників дитини віком від 14 до 18 років не відповідають відомостям, зазначеним у декларації (заяві), поданій дитиною.
Відповідно до cт.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», батьки або інші законні представники зобов`язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Статтею 3 Конвенції ООН «Про права дитини» від 20.11.1989 року із змінами, ратифікованою постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 року №789-ХІІ, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини.
Статтею 180 СК України визначено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів, суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають значення.
Відповідно до частини другої статті 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
За змістом наведеної норми суд визначає аліменти у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором одержувача аліментів, і водночас змінює спосіб стягнення аліментів за позовом одержувача аліментів.
При цьому закон не визначає необхідних умов чи підстав для визначення чи зміни способу стягнення аліментів, - визначення способу стягнення аліментів є виключно правом одержувача аліментів.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви (ч. 1 ст. 191 СК України).
Відповідно до ч.1 ст.122 СК України, дитина яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров`я про народження дружиною дитини.
Згідно із положеннями ч.1 ч.2 ст.138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.
Пунктом 11 Постанови Пленуму Верховного суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», звернуто увагу суддів, що оспорити батьківство має право жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст. 138 СК), звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини. При цьому відповідні вимоги жінки суд може задовольнити лише за умови подання іншою особою заяви про своє батьківство.
Згідно з п.п.20 п.1 Розділу III Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Як вбачається з п.2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджені наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за № 55/18793 (далі по тексту Правила), рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису
Відповідно до п.2.16.2 Правил за наявності рішення суду щодо оспорювання батьківства або материнства в актовому записі про народження дитини виправляються відомості, про які зазначено в рішенні суду
В п.2.16.7 Правил зазначається, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Зі змісту п.2.8 Правил слідує, що внесення змін до актового запису про народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану України після вирішення судом питання щодо виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька.
Так, згідно зі ст.51 Конституції України, ч.1 ст.24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ч.4 ст.110 СК України чоловік, дружина мають право пред`явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
Частинами 3, 4 ст.56 СК України встановлено, що кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв`язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Відповідно до ч.2 ст.104, ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 цього Кодексу.
За положеннями ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.
Відповідно до ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлене, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу (ч.2 ст.114 СК України).
Аналізуючи вказані норми чинного законодавства, слід дійти висновку, що шлюб має добровільний характер та ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка і припиняться внаслідок його розірвання, що засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Суд не може примушувати дружину та чоловіка проживати разом, цікавитися обставинами їх приватного життя тощо. Незгода лише будь-кого зі сторін продовжувати шлюбні стосунки є підставою для визнання її права вимагати розірвання шлюбу.
Враховуючи, вищевикладене та те, що відповідачами визнано позовні вимоги, що підтверджується матеріалами справи, а тому позовну заяву слід задовольнити повністю.
Керуючись викладеним, відповідно до статей 263-265 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області в особі органу реєстрації про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини, без згоди батька та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини - задовольнити повністю.
Надати дозвіл на реєстрацію місця проживання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою місця проживання матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , без письмової згоди батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на утримання малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , у розмірі у розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дати подання позову і до досягнення дитиною повноліття.
Аліменти стягувати щомісячно починаючи з 25 листопада 2024 року до повноліття дитини.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Зобов`язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) внести зміни до актового запису № 159 від 20.08.2024 року про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції, а саме:
- виключити запис про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця м. Кам`янка, Кам`янського району, Черкаської області, Україна, як батька дитини, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
- в графі «Відомості про батька» зазначити батьком дитини « ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянин України, уродженець с. Руденківка, Новосанжарського району, Полтавської області, Україна, місце проживання: АДРЕСА_2 »;
- в графі «Відомості про дитину» прізвище дитини змінити на « ОСОБА_6 », по-батькові на « ОСОБА_7 ».
Шлюб, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований 20.06.2020 року Горішньоплавнівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), актовий запис № 82 - розірвати .
Після розірвання шлюбу залишити позивачу ОСОБА_1 прізвище « ОСОБА_8 ».
Управлінню Державної казначейської служби України у м. Горішні Плавні Полтавської області повернути ОСОБА_1 сплачений на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 судовий збір в розмірі 50 %, а саме у сумі 1816 грн. 80 коп. за квитанцією до платіжної інструкції № 0.0.4029824877.1 від 25.11.2024.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211 грн. 20 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 1211 грн. 20 коп.
Стягнути ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повне найменування третьої особи: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Кременчуцькому районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 22548610, адреса: 39800, Полтавська обл., Кременчуцький р-н., м. Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 40;Повне найменування третьої особи: Виконавчий комітет Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області в особі органу реєстрації, Код ЄДРПОУ 24388291, 39803, Полтавська обл., Кременчуцький р-н., м. Горішні Плавні, вул. Миру, 24.
Відомості, які суд не оголошує щодо учасників справи при проголошенні рішення суду:
Повне ім`я позивача:ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 адреса: АДРЕСА_1 ;Повне ім`я відповідача:ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 адреса: АДРЕСА_3 ;Повне ім`я відповідача:ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 адреса: АДРЕСА_2 .
Суддя В`ячеслав МОРОЗОВ
Повний текст рішення виготовлено 20.03.2025.
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2025 |
Оприлюднено | 24.03.2025 |
Номер документу | 125989502 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Морозов В. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні