Справа №464/1699/25
пр № 2/464/1206/25
У Х В А Л А
19 березня 2025 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Шашуріна Г.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту самостійного утримання та виховання дитини; визначення місця проживання дитини,
у с т а н о в и л а:
Адвокат Хоменко О.М., від імені та в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулася до Сихівського районного суду м.Львова із позовною заявою, в якій просить встановити факт самостійного утримання та виховання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком одноособово та визначити місце проживання доньки з батьком.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14 березня 2025 року таку передано на розгляд судді Шашуріній Г.О.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшла наступного висновку.
У відповідності до ч.1ст.27 ЦПК Українипозови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
За даними позовної заяви та відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 19 березня 2025 року, отриманою в порядку ч.8ст.187 ЦПК України, місце проживання відповідача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Підстав для розгляду даної справи Сихівським районним судом м.Львова у відповідності до статей 28, 30 ЦПК України(підсудність справ за вибором позивача; виключна підсудність) з матеріалів справи не вбачається.
Відповідно ч.9 ст.187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомуст.31 цього Кодексу.
З урахуванням вищенаведених норм, фактичних обставин та спірних правовідносин, які виникли між сторонами, відсутні передбачені законом підстави для розгляду даної справи Сихівським районним судом м.Львова, відтак таку за правилами ЦПК України справу слід передати за територіальною підсудністю до Октябрського районного суду м. Полтави.
Також слід брати до уваги вимоги ст.378 ЦПК України, за якими судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності). Як виснував Верховний Суд у постанові від 21 серпня 2019 року у справі № 752/22030/18 недотримання правил територіальної підсудності є безумовною та достатньою правовою підставою для скасування судового рішення.
Пунктом 1 ч.1ст.31 ЦПК Українипередбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст.31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ст.32 ЦПК України).
Керуючись ст.ст.31, 258-261, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а:
Передати цивільну справу № 464/1699/25 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провстановлення фактусамостійного утриманнята вихованнядитини;визначення місцяпроживання дитини за підсудністю до Октябрського районного суду м. Полтави.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом 15 днів дня складання повного судового рішення.
Передачу справи здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч.3 ст.31 ЦПК України).
Повне судове рішення складено та підписано 19 березня 2025 року.
Суддя Галина ШАШУРІНА
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2025 |
Оприлюднено | 24.03.2025 |
Номер документу | 125993414 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Шашуріна Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні