Ухвала
від 21.03.2025 по справі 910/3267/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

м. Київ

21.03.2025Справа № 910/3267/25

Суддя Господарського суду міста Києва ДЖАРТИ В.В., розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНЗИТ»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ КАПІТАЛ»

про зобов`язання погасити суму заборгованості в розмірі 109 220,17 грн,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНЗИТ» (далі - позивач, Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ КАПІТАЛ» (далі - відповідач, Підприємство) про зобов`язання погасити суму заборгованості в розмірі 109 220,17 грн.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідно до вимог частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

Пунктом 2 та 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, а також зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

Місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (стаття 93 Цивільного кодексу України).

Згідно частини 4 статті 89 Цивільного кодексу України до єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.

Із преамбули позовної заяви вбачається, що Товариство вказало місцезнаходження відповідача - 02002, м. Київ, вул. Раскової, 11 корп. Б, оф. 707, а ідентифікаційний код ЄДРПОУ відповідача вказаний - 44117078. Проте із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що вказаний ідентифікаційний код присвоєний іншій юридичній особі - відмінній від особи відповідача, вказаного позивачем.

Крім того, ознайомившись із прохальною частиною позовної заяви, суд дійшов висновку про те, що мотивувальна частина позовної заяви не кореспондується із способом захисту, обраного Товариством.

Вказане свідчить про те, що позивачем не було дотримано вимог пункту 2 та 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, що зумовлює залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З метою усунення встановлених недоліків позивач має надати суду сформульовані позовні вимоги та відомості відповідача (місцезнаходження та ідентифікаційний код ЄДРПОУ).

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНЗИТ» про зобов`язання погасити суму заборгованості в розмірі 109 220,17 грн - залишити без руху.

2. Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНЗИТ» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом надання до суду сформульованих позовних вимог та відомості відповідача (місцезнаходження та ідентифікаційний код ЄДРПОУ).

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СУДДЯ ВІКТОРІЯ ДЖАРТИ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.03.2025
Оприлюднено24.03.2025
Номер документу126019191
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі перевезення, транспортного експедирування, з них

Судовий реєстр по справі —910/3267/25

Ухвала від 14.04.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Джарти В.В.

Ухвала від 21.03.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Джарти В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні