ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/5259/25
провадження № 2/753/5976/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" березня 2025 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Шаповалова К.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту будівництва і житлового забезпечення Київської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , законний представник якої ОСОБА_5 , про скасування свідоцтва про право власності на квартиру, визнання житлового приміщення спільною частковою власністю,
ВСТАНОВИВ:
у березні 2025 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Дарницького районного суду міста Києва з позовом до Департаменту будівництва і житлового забезпечення Київської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про скасування свідоцтва про право власності на квартиру, визнання житлового приміщення спільною частковою власністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи № 753/5259/25 між суддями від 17 березня 2025 року матеріали позову передано в провадження судді Шаповаловій К.В. Фактично справу було передано судді 18 березня 2025 року.
Відповідно до частини першої статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Однак, ознайомившись із змістом та формою позовної заяви, судом встановлено, що вона подана без додержання вимог, викладених в статті 175 ЦПК України.
Відповідно до положень частини першої статті 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно положень пункту 4 частини другої статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Пунктом 5 частини другої статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивачі вказують, що в інтересах відповідача ОСОБА_4 діє її законний представник ОСОБА_5 . З тексту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_4 є особою 1997 року народження, тобто повнолітньою.
Відповідно до статті 59 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом.
Відповідно до статті 242 ЦК України батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною.
Зазначаючи у позовній заяві про законного представника ОСОБА_4 - ОСОБА_5 , позивачами не зазначається підстави для участі у справі в інтересах повнолітньої ОСОБА_4 законного представника ОСОБА_5 та не долучаються відповідні докази.
Крім того, у позовній заяві не зазначено обгрунтування визначення ОСОБА_4 відповідачем у цій справі, з огляду на те, що спадкодавцем був складений заповіт на ім`я відповідача ОСОБА_3 . У позовній заяві позивачі зазначають, що відповідач ОСОБА_4 має право на обов`язкову частку у спірному майні, яке входить до складу спадщини за її померлим батьком - ОСОБА_6 , при цьому не зазначають чим це підтверджується та не надають доказів, які підтверджують дані обставини.
У відповідності до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду.
У випадку зміни складу відповідачів/третіх осіб, зазначені в ухвалі недоліки мають бути усунуті шляхом подання позовної заяви в новій редакції.
Керуючись статтями 175, 176-177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту будівництва і житлового забезпечення Київської міської ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , законний представник якої ОСОБА_5 , про скасування свідоцтва про право власності на квартиру, визнання житлового приміщення спільною частковою власністю - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання оскарженню не підлягає.
Суддя: К.В. Шаповалова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2025 |
Оприлюднено | 24.03.2025 |
Номер документу | 126025376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні