Рішення
від 21.03.2025 по справі 596/197/25
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" березня 2025 р. Справа № 596/197/25

Провадження № 2/596/208/2025

Гусятинський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого суду Лисюк І.О.,

за участю секретаря судового засідання Туткалюк В.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в селищі Гусятин справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Гусятинської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Гусятинської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що відповідно до заповіту, посвідченого Саскою Г.П.-секретарем виконкому Городницької сільської ради Гусятинського району Тернопільської області 03 жовтня 2008 року, зареєстрованого в реєстрі за №431, дублікат якого виданий ОСОБА_2 - старостою села Городниця Чортківського району Тернопільської області 03 грудня 2021 року, зареєстрованого в реєстрі за №24-5, він являється спадкоємцем майна, а саме земельної ділянки, яка розташована на території Городницької сільської ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництві розміром 1,54 га на підставі державного акта ТР №013327, що належало померлій спадкодавиці ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Після звернення до нотаріальної контори з метою отримання свідоцтва на спадщину йому було повідомлено, що він пропустив термін для подачі заяви про прийняття спадщини.

У встановлені законом строки він не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки протягом тривалого часу перебував за кордоном, у зв`язку із цим просить суд винести рішення, яким визначити йому - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , додатковий строк для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном на три місяці з часу набрання рішенням суду законної сили.

Ухвалою судді Гусятинського районного суду Тернопільської області від 14 лютого 2025 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

12 березня 2025 року ухвалою Гусятинського районного суду Тернопільської області закрито підготовче провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Гусятинської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, призначено справу до судового розгляду по суті, про що повідомлено учасників справи.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, згідно письмової заяви поданої через канцелярію суду про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.

Від відповідача Гусятинської селищної ради Чортківського району Тернопільської області через систему «Електронний суд» 18.02.2025 року надійшов відзив ( письмова заява) проти позовних вимог не заперечують, просять слухати справу у відсутності їх представника.

На підставі вимог ст.ст.223 ЦПК України суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності сторін.

Згідно приписів до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши та оцінивши здобуті в судовому засіданні докази, суд встановив обставини та визначив відповідно до них наступні правовідносини.

Відповідно до заповіту, посвідченого Саскою Г.П., секретарем виконкому Городницької сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, 03 жовтня 2008 року, зареєстрованого у реєстрі за № 431, дублікат якого виданий ОСОБА_2 , старостою села Городниця Чортківського району Тернопільської області, 03 грудня 2021 року, зареєстрований у реєстрі за № 24-5, ОСОБА_3 заповіла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , земельну ділянку розміщену на території Городницької сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 1,54 га на підставі державного акта ТР № 013327, виданого 20 січня 2004 року.

Згідно копії свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_2 видане 08 квітня 2019 року Виконавчим комітетом Городницької сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .(а.с.7)

Із копії інформаційної довідки №2/01-16 від 14.01.2025 року виданої Гречанівським А. Я., приватним нотаріусом Чортківського районного нотаріального округу Тернопільської області, вбачається, що 01 грудня 2021 року заведено спадкову справу № 32/2021 до майна ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відповідно до матеріалів вказаної спадкової справи ОСОБА_1 спадщини не прийняв, оскільки заяву про прийняття спадщини у визначений законом строк не подав та не був зареєстрований разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.(а.с.10)

ОСОБА_3 була власником земельної ділянки площею 1,54 га, у межах згідно з планом, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розміщена на території Городницької сільської ради Гусятинського району Тернопільської області згідно Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ТР №013327 виданого 20 січня 2004 року.

Приватний нотаріус Чортківського районного нотаріального округу Тернопільської області Гречанівський А. Я. довідкою №2/01-16 від 14.01.2025 року позивачу надано роз`яснення щодо порядку прийняття спадщини та запропоновано звернутись до суду для вирішення питання визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті.

Із змісту статті 1272 Цивільного кодексу України випливає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Із роз`яснень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 №7 Про судову практику у справах про спадкування видно, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд повинен дослідити поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Дослідивши письмові докази в справі, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки протягом тривалого часу перебував за кордоном (а.с.12-14) і не мав змоги вчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, тому позовні вимоги слід задовольнити та визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , до трьох місяців.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 12, 77,81, 89, 95, 206, 265 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , житель: с.Городниця, Чортківського району, Тернопільської області, поштовий індекс 48237) до Гусятинської селищної ради Чортківського району Тернопільської області (селище Гусятин, провулок Героїв Майдану,1, Чортківського району, Тернопільської області, поштовий індекс 48201, код ЄДРПОУ:04396391, e-mail: contact@hsr.gov.ua) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителю с.Городниця, Чортківського району, Тернопільської області, поштовий індекс 48237, визначити додатковий строкдля поданнязаяви проприйняття спадщинипісля смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , до трьох місяців.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Ірина ЛИСЮК

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.03.2025
Оприлюднено24.03.2025
Номер документу126027254
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —596/197/25

Рішення від 21.03.2025

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 14.02.2025

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні