ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВ НИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна , 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 листопада 2010 року < Ч ас проголошення > № 2а-14822/10 /2670
Окружний адміністратив ний суд міста Києва у складі с удді Пащенка К.С. при секретар і судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністрат ивну справу
за позовом Управління Пенсійного фон ду України в Солом' янському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою ві дповідальністю «Пріор-С»
про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов' язкове дер жавне пенсійне страхування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив стягнути з відповіда ча заборгованість по сплаті внесків на загальнообов' яз кове державне пенсійне страх ування в розмірі 3 518,65 грн.
В судовому засіданні предс тавник позивача позовні вимо ги підтримав.
Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх пре дставників в судове засіданн я не забезпечив, хоча про час т а місце розгляду справи був п овідомлений належним чином. Ухвала про призначення розгл яду справи та повістки напра влялися відповідачу за адрес ою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних о сіб-підприємців. Відповідно до змісту ч. 2 ст. 17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєст рацію юридичних осіб та фізи чних осіб - підприємців»з ур ахуванням вимог ч. 8 ст. 35 КАС Ук раїни така адреса вважається достовірною, а повістка, напр авлена за нею, врученою юриди чній особі.
Відповідно до ст. 128 КАС Укр аїни справа вирішується на п ідставі наявних в ній доказі в.
Розглянувши подані поз ивачем документи і матеріали , заслухавши пояснення предс тавника позивача, всебічно і повно з' ясувавши всі факти чні обставини, на яких ґрунту ється позов, об' єктивно оці нивши докази, які мають юриди чне значення для розгляду сп рави і вирішення спору по сут і, суд встановив наступне.
ТОВ «Пріор-С»перебуває на обліку в Управління Пенсійн ого фонду України в Солом' я нському районі м. Києва як пла тник страхових внесків.
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Зако ну України «Про збір на обов'я зкове державне пенсійне стра хування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (далі - Закон № 400/97-ВР) плат никами збору на обов'язкове д ержавне пенсійне страхуванн я є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від фо рм власності, їх об'єднання, бю джетні, громадські та інші ус танови та організації, об'єдн ання громадян та інші юридич ні особи, а також фізичні особ и - суб'єкти підприємницької д іяльності, які використовуют ь працю найманих працівників .
Абзацом 1 статті 14 Закону Укр аїни «Про загальнообов'язков е державне пенсійне страхува ння»від 09 липня 2003 року № 1058-IV (дал і - Закон № 1058-ІV) встановлено, щ о страхувальниками відповід но до цього Закону є роботода вці: підприємства, установи і організації, створені відпо відно до законодавства Украї ни, незалежно від форми власн ості, виду діяльності та госп одарювання, об'єднання грома дян, профспілки, політичні па ртії (у тому числі філії, предс тавництва, відділення та інш і відокремлені підрозділи за значених підприємств, устано в, організацій, об'єднань гром адян, профспілок, політичних партій, які мають окремий бал анс і самостійно ведуть розр ахунки із застрахованими осо бами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юрид ичних та фізичних осіб - суб'єк тів підприємницької діяльно сті, які обрали особливий спо сіб оподаткування (фіксовани й податок, єдиний податок, фік сований сільськогосподарсь кий податок, придбали спеціа льний торговий патент), які ви користовують працю фізичних осіб на умовах трудового дог овору (контракту) або на інших умовах, передбачених законо давством, або за договорами ц ивільно-правового характеру , - для осіб, зазначених у пункт ах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону № 1058-ІV передб ачено, що страхувальники - це р оботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону с плачують страхові внески на загальнообов'язкове державн е пенсійне страхування. Стра хові внески - це кошти відра хувань на соціальне страхува ння та збір на обов'язкове дер жавне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодав ством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язк ове державне пенсійне страху вання відповідно до цього За кону.
Згідно з ч. 1, 3, 4 статті 15 Закону № 1058-ІV платниками страхових вн есків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і заст раховані особи, зазначені в ч астині першій статті 12 цього З акону. Страхувальники набува ють статусу платників страхо вих внесків із дня їх реєстра ції у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, виз начені частиною першою статт і 12 цього Закону, - з дня набранн я чинності договором про їх д обровільну участь; платникам страхових внесків у десятид енний термін після їх реєстр ації видається повідомлення про реєстрацію платника стр ахових внесків за формою, вст ановленою правлінням Пенсій ного фонду.
Як вбачається з наведених н орм та підтверджується матер іалами справи, відповідач є п латником страхових внесків д о солідарної системи Пенсійн ого фонду України. Станом на д ень розгляду спору за відпов ідачем обліковується заборг ованість по страхових внеска х до Пенсійного фонду Україн и у розмірі 3 518,65 грн.
Відповідно до ч. 1 статті 19 За кону № 1058-ІV для роботодавця стр ахові внески до солідарної с истеми нараховуються на суми фактичних витрат на оплату п раці (грошового забезпечення ) працівників, що включають ви трати на виплату основної і д одаткової заробітної плати т а інших заохочувальних та ко мпенсаційних виплат, у тому ч ислі в натуральній формі, які визначаються згідно з норма тивно-правовими актами, прий нятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", вип лату винагород фізичним особ ам за виконання робіт (послуг ) за угодами цивільно-правово го характеру, що підлягають о бкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимч асової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок кош тів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатно сті.
Згідно зі ст. 5 Інструкції пр о порядок обчислення і сплат и страхувальниками та застра хованими особами внесків на загальнообов'язкове державн е пенсійне страхування до Пе нсійного фонду України, затв ердженої постановою Правлін ня Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, розробленої відпов ідно до Закону України "Про за гальнообов'язкове державне п енсійне страхування" та Зако ну України "Про збір на обов'яз кове державне пенсійне страх ування" (далі - Інструкція), обч ислення страхових внесків за значеною категорією платник ів здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пункт ами 4.1, 4.2, 4.5 цієї Інструкції.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інстру кції розміри страхових внеск ів на загальнообов'язкове де ржавне пенсійне страхування встановлюються відповідно д о Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсій не страхування»за ставкою 32 в ідсотки суми фактичних витра т на оплату праці (грошового з абезпечення) працівників, що включають витрати на виплат у основної і додаткової заро бітної плати та інших заохоч увальних та компенсаційних в иплат, у тому числі в натураль ній формі, які визначаються з гідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповід но до Закону України "Про опла ту праці".
Частиною 6 статті 19 Закону № 1 058-ІV передбачено, що страхові в нески нараховуються незалеж но від джерел їх фінансуванн я, форми, порядку, місця виплат и та використання, а також нез алежно від того, чи були зазна чені суми фактично виплачені після їх нарахування до спла ти.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'яз ані сплачувати страхові внес ки, нараховані за відповідни й базовий звітний період, не п ізніше ніж через 20 календарни х днів із дня закінчення цьог о періоду.
Згідно з пп. 5.1.4 Інструкції на раховані за відповідний базо вий звітний період страхові внески сплачуються платника ми шляхом перерахування безг отівкових сум з їх банківськ их рахунків не пізніше ніж че рез 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду нез алежно від виплати заробітно ї плати (доходу), на суми яких н араховуються страхові внеск и.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до пп. 5.1.5 та 5.1.6 Інст рукції у разі здійснення про тягом базового звітного пері оду виплат (виплати доходу), на які нараховуються страхові внески, страхувальники одноч асно з видачею зазначених су м зобов'язані сплачувати ава нсові платежі у вигляді сум с трахових внесків, що підляга ють нарахуванню на зазначені виплати (дохід) у розмірах, ус тановлених для страхувальни ків (32 відсотки цих сум).
Перерахування страхових в несків здійснюється платник ами одночасно з одержанням (п ерерахуванням) коштів на опл ату праці (виплати доходу), у т ому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виру чки від реалізації товарів (п ослуг).
Остаточний розрахунок за б азовий звітний період здійсн юється платником страхових в несків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закі нчення цього періоду незалеж но від виплати заробітної пл ати (доходу), на суми яких нара ховуються страхові внески.
Відповідно до ч. 9 ст. 20 Закону № 1058-ІV днем сплати страхових в несків вважається:
- у разі перерахування сум с трахових внесків у безготівк овій формі з банківського ра хунку страхувальника на банк івський рахунок органу Пенсі йного фонду або у випадках, пе редбачених цим Законом, на ра хунок Накопичувального фонд у - день списання установою ба нку, установою Державного ка значейства України суми плат ежу з банківського (спеціаль ного реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно ві д часу її зарахування на банк івський рахунок органу Пенсі йного фонду;
- у разі сплати сум страхови х внесків готівкою - день внес ення страхувальником коштів у банківську установу чи від ділення зв'язку для перераху вання на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/а бо Накопичувального фонду.
Як свідчать матеріали спра ви, позивачем в зв' язку з нес платою заборгованості по стр ахових внескам до Пенсійного фонду України було наслано в ідповідачу вимогу про сплату боргу №Ю348 від 04.01.2010. Станом на де нь розгляду спору заборгован ість, визначена вказаною вим огою, відповідачем не сплаче на. Доказів зворотного суду н е надано.
Частиною 3 статті 106 Закону № 1058-ІV встановлено, що у разі якщ о страхувальник, який одержа в вимогу територіального орг ану Пенсійного фонду про спл ату недоїмки і протягом деся ти робочих днів після її отри мання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінан совою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсі йного фонду, або не оскаржив в имогу в судовому порядку, а та кож у разі якщо страхувальни к узгодив вимогу, але не сплат ив узгоджену суму недоїмки п ротягом десяти робочих днів після отримання узгодженої в имоги, відповідний орган Пен сійного фонду звертається в установленому законом поряд ку і подає вимогу про сплату н едоїмки до відповідного підр озділу державної виконавчої служби. У зазначених випадка х орган Пенсійного фонду так ож має право звернутися до су ду чи господарського суду з п озовом про стягнення недоїмк и. У разі звернення органу Пен сійного фонду з позовом про с тягнення недоїмки до господа рського суду передбачені зак онодавством заходи досудово го врегулювання спорів не за стосовуються.
Згідно ст. 67 Конституції Укр аїни кожен зобов'язаний спла чувати податки і збори в поря дку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС Укр аїни кожна сторона повинна д овести ті обставини, на яких ґ рунтуються її вимоги та запе речення, крім випадків, встан овлених статтею 72 цього Кодек су.
Доказів, які б спростовувал и доводи позивача, відповіда ч суду не надав.
Враховуючи викладене, суд п риходить до висновку про обґ рунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підляг ають задоволенню у повному о бсязі.
Оскільки спір вирішено на к ористь суб' єкта владних пов новажень, звільненого від сп лати судового збору, а також з а відсутності витрат позивач а - суб'єкта владних повноваже нь, пов'язаних із залученням с відків та проведенням судови х експертиз, судові витрати (с удовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відпові дача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністр ативний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Управління Пенсі йного фонду України в Солом' янському районі м. Києва задо вольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з об меженою відповідальністю «П ріор-С» (03057, м. Київ, провул. Пол ьовий, 5, кв. 66; ідентифікаційн ий код 32344353) на користь Управлін ня Пенсійного фонду України в Солом' янському районі м. К иєва (03151, м. Київ, вул. Керченськ а, 5-А) заборгованість по сплат і внесків на загальнообов' я зкове державне пенсійне стра хування в розмірі 3 518,65 грн. (три тисячі п' ятсот вісімнадцят ь гривень 65 коп.) на р/р 256023122613 в ГУ О щадбанку по м. Києву та Київсь кій області, МФО 322669, ЄДРПОУ 26063727.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає за конної сили після закінчення строку подання заяви про апе ляційне оскарження, встановл еного цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскарж ена до суду апеляційної інст анції протягом десяти днів з дня її складення в повному об сязі за правилами, встановле ними ст.ст. 185-187 КАС України, шлях ом подання через суд першої і нстанції апеляційної скарги .
Суддя К.С. Пащенко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2010 |
Оприлюднено | 06.12.2010 |
Номер документу | 12603174 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Пащенко К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні